Loto milyarderi yaşadığı köyü ihya etti...

Sayısal Loto ' nun 15 Ocak ' taki çekilişinde 3 milyon 350 bin 415 lira tutarındaki büyük ikramiyenin tek başına sahibi olan 44 yaşındaki Mestan Kocatürk, oturduğu Manisa ' nın Sarıgöl İlçesi ' ne bağlı Çavuşlar Köyü ' nü ihya etti

YAŞANTISINDA HİÇBİR ŞEY DEĞİŞTİRMEDİ
Bağcılık yaparak geçimini sağlayan Mestan Kocatürk, işi için gittiği Alaşehir İlçesi ' nde yatırdığı kuponla büyük ikramiyeyi kazandı. Yaşantısında hiçbir şey değiştirmeden köydeki yaşamına devam eden Kocatürk, Çavuşlar ' a yaptığı hizmetlerle hemşehrilerinin gönlünü kazandı.

202 BİN TL ' LİK YARDIM
Köyün düğün salonu için 50 bin, ilköğretim okuluna 20 bin, camisine 20 bin, sağlık evi için 2 bin lira harcayan Kocatürk, şimdi de 100 bin lira tutarındaki halı sahayı yaptırmak için kolları sıvadı. Kocatürk, bununla da yetinmeyerek Turgutlu İlçesi ' ndeki bir okula da 10 bin lira yardımda bulundu

' BURADA YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİM '
Loto milyoneri Kocatürk, 'Bu köy benim köyüm. Ne zaman ihtiyaç olursa, elimden geleni yaparım. Halı sahadan sonra köy kahvesinde de yenileme çalışması yaptıracağım. Köyde yaşamaya da devam edeceğim' diye konuştu.

Çavuşlar Köyü Muhtarı Doğan Cengiz de Kocatürk ' ün yaptığı yardımlardan dolayı kendisine teşekkür ettiklerini söyledi

Ynt: Loto milyarderi yaşadığı köyü ihya etti...

neyi helal olsun şefim (para helal para mı) haydan gelen huya gider loto parasıyla camiye yardım olur mu hadi diğerleri olur (okul, halı saha vs.. ) çok iyi bi şey yaşantısını şimdi değiştirmez zaman la bakarsınız para var huzur var

EFE YUSUF link=topic=47229.msg452438#msg452438 date=1318177423' Alıntı:
neyi helal olsun şefim (para helal para mı) haydan gelen huya gider loto parasıyla camiye yardım olur mu hadi diğerleri olur (okul, halı saha vs.. ) çok iyi bi şey yaşantısını şimdi değiştirmez zaman la bakarsınız para var huzur var
ne alaka cami de toplum için önemli değilmi ? para helal para deil ama bu adamın yaptığınıda kimse yapmaz helal olsun... cami konusunda sen yerden bulduğun paranın sahibini bulamassan nereye vereceksin camiye tabiki sevabı olacakmı hayır ama önemli olan onu camiye vermek haramın seni bozmasına izin vermemek

fatih ödemişli link=topic=47229.msg452773#msg452773 date=1318246076' Alıntı:
çiftçinin zengını işini çogaltırmış .daha zengını ıyıce cogaltırmış ......eskı ınsanlar sevmedıklerı adamaallah işini arttırsın dıye dua ederlermiş ;)

iyi bir konuya değindin.Şehirli zenginler bir eli yağda bir eli balda.Lüks araçlar şoförler,uşaklar 5 yıldızlı tatiller.En lüks hastanede tedaviler.Amma velakin köyde yaşayan bir çiftçi ne kadar zengin olursa o kadar daha çok eziliyor.10 ineği varsa 50 oluyor.100 dekar tarlası varsa 500 dekar pancar ekiyor.para rahat değil eziyet getiriyor.