Adıyaman'da petrol bulundu

Ynt: Adıyaman'da petrol bulundu

Her evin bahçesinden petrol çıksada akaryakıttan alınan vergi düşmediği sürece petrol fiyatı asla düşmez devlet işverenden vergi toplayamıyor ama akaryakıt ve işci maaşlarından her türlü kesiyor asla vazgeçmez bu gelirinden yoksa devlet batar :)

768 link=topic=47249.msg453325#msg453325 date=1318319068' Alıntı:
Yeraltı kaynaklarımız kimlerin ellerindeymiş bir okuyun bak. Biz onların izinleri olmadan bu konularda parmağımızı bile kıpırdatamıyoruz. noo-*-s

http://www.tarihibakis.com/yeralti-kaynaklarimiz-kimlerin-elinde/

geçen radyonun birinde dinledim 80 ile 88 yılları arasında yapılan tüm yer altı yer üstü anlaşmaları türkiyeye zarar getirmiş rusyadan aladıgımız gazın parasını dahi ödemişik neymiş sebebpğ taahhüt etmişikte ondan yani sırf şu andaki yönetime yüklenmeyle olmuyor

Şu ömrümde , Adıyaman ' da petrol bulundu haberini 72. kere olmasa bile bununla birlikte 33.kere duymuşumdur. Bırakın duymayı, Adıyaman petrolünü Batman ' daki rafineriye taşıyan kamyonları yıllar önce Urfa ' da gözlerimle gördüm. Adıyaman ' daki petrolü Nemrut dağındaki Komagene krallarının heykelleri ile beraber seyrediyoruz. Hepsi bu...

Askerliğini güneydoğuda yapmış olan arkadaşlarımızdan duymuştum. Bazı dönemler dağlarda kaldıkları oluyormuş, dağların bazı yerlerinde toprağın üzerine kendiliğinden yağ sızıntısı şeklinde petrol sızdığını söylüyorlardı... onların izlenimleri ve onların demeleri...

rahimavci link=topic=47249.msg453344#msg453344 date=1318322078' Alıntı:
geçen radyonun birinde dinledim 80 ile 88 yılları arasında yapılan tüm yer altı yer üstü anlaşmaları türkiyeye zarar getirmiş rusyadan aladıgımız gazın parasını dahi ödemişik neymiş sebebpğ taahhüt etmişikte ondan yani sırf şu andaki yönetime yüklenmeyle olmuyor

Evet, aynı şeyleri ben de duymuştum. Geçmişte yapılan anlaşmalar sayesinde bu gün için elimiz kolumuz bağlı veya bu konudaki hareketlerimiz sınırlı kalıyor zannedersem.