İşte tavuk ve köpeğin kardeşliği...

Ynt: İşte tavuk ve köpeğin kardeşliği...

köylü link=topic=47261.msg453473#msg453473 date=1318340688' Alıntı:
ama bu heryerde var artık.köpek tanıyor hanesinin canlısını.
aynen hakikaten öyle galiba geçen mahallede yine birini tavuğunu kovalamış ama bununla iyice içiçeler tavukta yanlız arkadaşı öldü oda yanlız köpekte...

ne gzl bizimkiler ne çok civciv tavuk yidi kmse blmez yemek vermeye geç kaldıkmı götrüğyolardı 2 kardeş :D vura vura örettk kovaladını görnce kafasına fln vurunca bi kaç defa anlıyo ama bazn camdan seredyom tvklar gıcık biraz yanına yaklaşıp duruyolar köpeğn bi kovalamaya bşladı avluda bğrdım bıraktı bi arada btanesnin boğazını sıkı vermş yemek yirken yanına yaklaşmış traktörü çıkarırken kapıları açyom hemen dışarı çıkyolar komşunun köpek kulakları dikiyo tavuğu göztliyo ama şans vermym ama onlarda çok yidi :D :D genede ne yapcağı belli olmas önceden tavuk yiyen köpeğin aç kaldımı mutlaka yir.

Bu köpeğin yumurttalarla arası nasıl acaba? Tavuk yemekten vazgeçmesinin sebebi,tavuğu yedikten sonra birdaha yumurtta bulamama düşüncesi olmasın sakın? :)

köpek hususunda en önemli şey bır dişi 8 10 tane erkek sahıpsız kopektır dişi kızışmıştır yanı bız yalık derız erkekler onun peınde 5 6 gun dolaşır alayıda actır gözu dönmüştür eger dişi köpek sıze bı yuklenırse erkekler dişiye yaranmak gözune gırmek için ısırmak yemek için saldırırlar derhal kaçın uzaklaşın yada ılk bakışmada kesınlıkle korkmayın bellı etmeyın kopeklerın koku duyuları ınsandan 140 mılyon kat fazladır korktugumuzda koku salgılar derımız köpekler korktugunuzu anlarsa saldırırlar :8

nh_fıat link=topic=47261.msg453932#msg453932 date=1318425076' Alıntı:
ne gzl bizimkiler ne çok civciv tavuk yidi kmse blmez yemek vermeye geç kaldıkmı götrüğyolardı 2 kardeş :D vura vura örettk kovaladını görnce kafasına fln vurunca bi kaç defa anlıyo ama bazn camdan seredyom tvklar gıcık biraz yanına yaklaşıp duruyolar köpeğn bi kovalamaya bşladı avluda bğrdım bıraktı bi arada btanesnin boğazını sıkı vermş yemek yirken yanına yaklaşmış traktörü çıkarırken kapıları açyom hemen dışarı çıkyolar komşunun köpek kulakları dikiyo tavuğu göztliyo ama şans vermym ama onlarda çok yidi :D :D genede ne yapcağı belli olmas önceden tavuk yiyen köpeğin aç kaldımı mutlaka yir.
bunu bizde çok dövdük yiyo diye şimdi bizimkileri yemiyo dışarsını bilmiyoruz tabii ama tavukta kaşınıyo ya bi gün köpek bağlı yatarken uyurken burnunun üstünde bişey vardı tavuk gördü onu uyur halde burnuna bi bi dımdık attı kanattı köpeğin burnunu köpek eğer bağlı olmasaydı yiyecekti haklıda. Belkide aç bırakmadığımızdan yemiyo artık tavukları bizim evin karşısında hasköyüm pidecisi var (sitesi var nette) her gün kalma cantık pide veriyolar bi çoğunu yiyemiyo bizim köpek bi dünyada atılıyo çöpe yani kısacası gırtlağına kadar tok hep.....

3 sene önce bi yavru getirmistim köye. 7 8 ayliik olunca cücük yemeye basladi, tabi köpek güzelya köylü bisey demiyo. o ara bi araba carpmis buna, sivasda vet. fakültesine gitti, orda olmayinca ankaraya klinige. 3000 tl para harcadim iyilestirmek icin, getirdik bu sefer tavuklara dadandi, hadi bizimki tamamda konu komsu ne varsa silmis süpürmüs, babam dedi neydersen et, yoksa vuracam...arkadasin ciftlige gönderdik, orda baska bi köpege giderken duvardan atlamis, zincir boynuna oturmus...o kadar para harcadikda kimseye hayri olmadigi gibi bide gitti intahar edip kendini öldürdü..

satocan58 link=topic=47261.msg454062#msg454062 date=1318441619' Alıntı:
3 sene önce bi yavru getirmistim köye. 7 8 ayliik olunca cücük yemeye basladi, tabi köpek güzelya köylü bisey demiyo. o ara bi araba carpmis buna, sivasda vet. fakültesine gitti, orda olmayinca ankaraya klinige. 3000 tl para harcadim iyilestirmek icin, getirdik bu sefer tavuklara dadandi, hadi bizimki tamamda konu komsu ne varsa silmis süpürmüs, babam dedi neydersen et, yoksa vuracam...arkadasin ciftlige gönderdik, orda baska bi köpege giderken duvardan atlamis, zincir boynuna oturmus...o kadar para harcadikda kimseye hayri olmadigi gibi bide gitti intahar edip kendini öldürdü..
yazık olmuş hayvana ne cinsti peki?