Etki Tepki Olayı

Klasik tepki: 'Sıraya geç kardeşim.'

Neoklasik tepki: 'Şeker kardeşim sıraya geçiver.'

Realist tepki: 'Sıra var.'

Sürrealist tepki: 'Sallandıracaksın bunlardan ikisini Kızılay ' da bak bir daha yapabiliyorlar mı?'

Romantik tepki: 'Beyefendi galiba sırayı görmediniz.'

Modern tepki: 'Efendim insanımız eğitimsiz. Halbuki Avrupa ' da...'

Postmodern tepki: 'Sırana geç lan ayı!'

Uzlaşımcı tepki: 'Acelesi olmasa öne geçmezdi, üzmeyin garibi...'

Devrimci tepki: 'Altyapı sorunları çözülmeden halkımız sıraya geçmez.Devrim olunca herkes hizaya gelecek.'

Kaderci tepki: 'İki dakika fazla beklesek kıyamet mi kopar? Kısmetse hepimizin işi görülür.'

Felsefeci (septik kuşkucu) tepki: 'Ön ve arka kavramları görecelidir. O tarafın ön taraf olduğuna kim karar verdi? Öne geçtiğini zanneden, aslında arkaya geçmiş olabilir.'

Kantçı tepki: 'Efendim, algılanmayan şeyler yok demektir. Bakmayın o tarafa,adam yok olur.'

Kötümser varoluşçu tepki: 'Herkes bir gün ölecek. Onurlu bir şekilde bekleyin. Bir gün o adam da ölecek.'

İyimser varoluşcu tepki: 'Sıkmayın canınızı, şu anın tadını çıkarmaya çalışın. Bakın ne güzel hayattasınız ve birileri önünüze geçebiliyor.'

Hümanist tepki: 'İnsanlık bir bütündür. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için. Dolayısıyla birimiz öne geçince, aslında hepimiz öne geçmiş oluyoruz.'

Siz olsaydınız?

Ynt: Etki Tepki Olayı

Ben öne geçenlere ve özellikle işini yavaş yapan memurlara karşı çok tepkiliyim hele ortam kalabalıksa bağırıveriyorum sonra nasılsa arkadaki bi teyze muhattap oluyor memurla :D Ama öncelikle kuyrukta sıkılmış insanlara gördüğümüz muameleden bahsedip canlarını daha çok sıkıyorum onlara gaz verip direnişimi kuvvetlendiriyorum :D