Türk çiftçisi için birleştiler

Şekerbank ile Ergo kol kola girdi, çiftçiyi üreten emekli yapacak..

Şekerbank, esnaf, küçük işletme ve çiftçilerin bireysel emekliliklerini desteklemek amacıyla, Ergo Emeklilik ve Hayat Sigorta ile işbirliğine gitti.

Şekerbank’ın geliştirdiği yeni ürünü “Üreten Emeklilik” sistemine göre, esnaf, küçük işletme ve çiftçilerin Şekerbank üzerinden yaptıkları bankacılık işlemlerinin hacmi oranında, banka tarafından müşterilerin bireysel emeklilik ödemelerine ek bir katkı payı sağlanacak.

Minimum katkı payı 65 lira

Müşteri minimum 65 lira olmak üzere istediği tutarda bir ödeme ile sisteme dahil olabilecek. Müşterinin, “Üreten Paket”, “Üreten Çek”, “POS” yanında, kredi ve mevduat ürünlerinde Şekerbank ile çalışmasının hacmiyle orantılı olarak, bir puanlama sistemi çerçevesinde ortaya çıkacak tutar, banka tarafından ek bir katkı olarak emeklilik hesabına aktarılacak. Şekerbank İşletme ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Halit Haydar Yıldız, “Üreten Emeklilik”in Türkiye’de esnaf, küçük işletme ve çiftçilerin bireysel emekliliğine katkıda bulunan ilk model olma özelliği taşıdığını, bu açıdan öncü bir ürün olduğunu belirtti. Yıl sonuna kadar 3 bin müşterimizi Üreten Emeklilik sistemine dahil etmeyi hedeflediklerini belirten Yıldız, “Müşterilerimizin yüzde 50’sinden fazlasını mutlaka üreten emekli yapmak istiyoruz” dedi.

Üçlü birliktelik sağladık

Ergo Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Recep Akkaya da Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) 2020 yılında 6 milyon katılımcı ve 100 milyarın TL üzerinde fon büyüklüğü beklediklerini, bu hedefe ulaşabilmek için müşteri, BES aracısı ve emeklilik şirketinin aynı noktada birleşmesi ve yasaların da peşin vergi gibi uygulamalarla bunu desteklemesi gerektiğini belirtti. ERGO ve Şekerbank’ın bu projede müşterilere yakın olduğunu ve üçlü birliktelik sağlandığını söyleyen Akkaya, “Şekerbank müşterisi adına katkı sağlıyor, Ergo ise minimum masraf ile esnaf, küçük işletme ve çiftçiler için en iyi ürünü tasarlıyor. İşbirliğimiz sayesinde dengeyi kurduğumuza ve gelecekte bu dengenin olumlu sonuçlarını hep birlikte alacağımıza olan inancım tam” dedi.

Ynt: Türk çiftçisi için birleştiler

Bundan seneler önce ziraat bankasının bir başak sigortası vardı. Bireysel emeklilik yapıyorlardı hatta o zamanlar en düşük limit ayda 1 lira idi bu sistem ilk emeklilerini ayırdı yanlıkş hatırlamıyorsam şimdiki para ile 5-10 lira gibi bir aylık bağladılar. yani insanları boşuna umutlandırdılar bir anlamda soydular.
Ön yargılı olmamak lazım, iyi niyet esas olmalı ancak, çoluğun, çocoğun rızkınıda el aleme yedirmeninde gereği yok. İyice incelemek ona göre karar vermek lazım. Sözleşmeyi çok çok iyi okumak gerekir. Şen ve esen kalın.

Ynt: Türk çiftçisi için birleştiler

valla garantiden yaptırdım 3 yıl once fılan halen oduyorum en basıtı o parayla altın alsaydım her ay onun getırdıgınden daha fazla kazanırdım ama 5 yıl olmadan cıkınca acayıp kesıntı yapıolar