MF HİDROLİK SİSTEMİ

Ynt: MF HİDROLİK SİSTEMİ

Sana göre süpeer bir şey var. Biz 168 e taktırdık. yine kolaydı ama biz çift çıkış olsun diye yaptırdık. O koltuğun altındaki damper kolu sökülüyor. Sonra benzer bir çift çıkış sistem yapılıyor. kolu ileri it kaldır, çek indir çok güzel. 200 TL işçilik dahil..

Dqn link=topic=47280.msg453870#msg453870 date=1318413634' Alıntı:
Sana göre süpeer bir şey var. Biz 168 e taktırdık. yine kolaydı ama biz çift çıkış olsun diye yaptırdık. O koltuğun altındaki damper kolu sökülüyor. Sonra benzer bir çift çıkış sistem yapılıyor. kolu ileri it kaldır, çek indir çok güzel. 200 TL işçilik dahil..
muhammet varsa resmi şu parçanın paylaşırmısın.

furkan efendibeyoğlu link=topic=47280.msg453866#msg453866 date=1318413332' Alıntı:
silindire yağı veriyorda seri bir kullanışı yok zaman kaybına neden oluyor nasıl birşey taka bilirim veya ordan naıl hızlı çalıştıra bilirim
Bunu kulllanmak oldukça zor biş, kendince en hızlı kullanma yolunu keşfetmelisin. Yada eski me lerdeki gibi kumanda kolu olmayan sadece düz boru olan damper çıkışı bağlayabilirsin.
Zaten damper kolu az yerinden oynamış olsa hidrolik sistem çalışmıyor. Kısaca kullanma şeklini izah etmeye çalışayım;
1- Dıştaki levye yukarı konumda duracak daima,
2- İçteki yani köşeli levyeyi pulluk konumunda kullanacaksın ve kepçeyi önce bunun ile belli bir yüksekliğe kaldıracaksın, yani tam sona ' yukarı ' yazan kısma dayama ve yarım santim kadar boşluk kalsın.
3- Damper valfini yani kırmızı kolu:) ileri çekeceksin, kepçe pistonu hareket etmez,sonrası köşeli levyeyi sona daya hatta ' devamlı pompalam ' yazan kısma az bişey atlatabilirsin. Piston hereket edecektir ve istediğin yüksekliğe ulaştığında ya dampervalfinden yada köşeli levyeden pistonun hareketini durdurabilirsin. Kepçe boşaltıldıktan sonra; sırasıyla köşeli levyeyi ' aşağı yazan kısma yani geri doğru it ve piston insin, sonrası damper valfini ' ölü ' konuma getir:D yani en alta it hidrolik kollların inecektir.
Bilmem anlatabildim mi?:S

ekselans01 link=topic=47280.msg453876#msg453876 date=1318414028' Alıntı:
3060 arka kollar yavaş inip kalkıyor acaba bi ayarını feln mı bozdum :S
Şanzuman yağ çubuğunun orada hidrolik hassasiyet ayarı var en ileri çekesen hızlı bir iniş sağlayabilirsin. Birde şnzuman üzerinde bir vana tipi düzenek var, oda tam gevşetilmemiş olabilir..

Anlatılmaz sadece küfredilir öyle bi yapmışki önder i......nesi aynı modeldeki nh ye beyin ve e lift koymuş adamlar bu geri zekalı adam ne hikmetse geliştirememiş kendini slk-*-s

ekselans01 link=topic=47280.msg453880#msg453880 date=1318414297' Alıntı:
koltuğun altında bir vana var onu mu demek istiyorsun gevşetilmesi gereken ?
Evet. Bu vana ağır ekipmanların bakım tamir v.s gibi durumlarda havada durmasını sağlamak için konulmuş, + ve - yönleri vardır. Bunu biri kapamış yani sıkmış olabilir. NH lerde 54 c 55 56 gibi traktörlerin 97 model üzeri olanlarında da vardır. Az sağa çevirip sıkarsan ağır ekipmanları yavaşça yere bırakmayı sağlar.
Diğer bahsettiğim şanzuman sağında ayğ çubuğunun bulunduğu yerdeki levyedir geriitersen yavaş iner ileri çekersen hızlı iner.

ekselans01 link=topic=47280.msg453886#msg453886 date=1318414660' Alıntı:
yağ çubuğuna yakın bir vana daha var 3060 2007 buçuklu bu arada. o vana ne işe yarıyor peki?
Şanzuman gövdesi muhtelen kapalıdır, işte o vanayı andıran düzenek dediğim ayar levyesine bağlıdır, traktörün altından bakarsanız daha rahat gözükür..

Ağır Abi link=topic=47280.msg453882#msg453882 date=1318414366' Alıntı:
Anlatılmaz sadece küfredilir öyle bi yapmışki önder i......nesi aynı modeldeki nh ye beyin ve e lift koymuş adamlar bu geri zekalı adam ne hikmetse geliştirememiş kendini slk-*-s
geçtiğimiz cumartesi 3 remork toprak sardım baya bi dediğinden yaptım.

keykubat link=topic=47280.msg453873#msg453873 date=1318413869' Alıntı:
muhammet varsa resmi şu parçanın paylaşırmısın.
Evde kullanma talimatı vardı ordan resmini çektim. Köyde olsam ayrıntılı resmini çekerdim. Kullanımını falan anlatırdım. MF traktörü olanların işine yarayacaktır.

İşte resim bu.

keykubat link=topic=47280.msg453893#msg453893 date=1318415422' Alıntı:
geçtiğimiz cumartesi 3 remork toprak sardım baya bi dediğinden yaptım.
Hacı; senede 100 remork yükleme gibi iş potansiyeli var, valla yüklerken kendimi bile unutuyorum, kendimi traktörün bir parçası olarak hissetmeye başlıyorum.:)

nailyetek link=topic=47280.msg453898#msg453898 date=1318416077' Alıntı:
Hacı; senede 100 remork yükleme gibi iş potansiyeli var, valla yüklerken kendimi bile unutuyorum, kendimi traktörün bir parçası olarak hissetmeye başlıyorum.:)
epey uğrastım sonra bi küresel vana aldım damper jakının arkasına taktım güç bela öyle oldu, annem bile oğlum bu motorda iş yok şteyr bundan iyiydi diye söyleniyodu.