Süt alım fiyatı 6 kuruş artırıldı

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkan Yardımcısı Osman Yasun, süt alım fiyatlarının 6 kuruş artırıldığını söyledi.

Yasun, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ulusal Süt Konseyi binasında süt üretici birlikleri, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve süt firmaları temsilcileriyle toplantı yapıldığını belirtti.

Toplantıda çiğ süt fiyatının 6 kuruş artışla 0,80 lira olarak belirlendiğini ifade eden Yasun, ' ' Bugüne kadar sanayici tarafından 74 kuruştan alınan sütün litresi, girdi maliyetlerindeki artışlar göz önüne alınarak 80 kuruşa yükseltildi. Uygulama, 15 Ekim 2011 ' den itibaren başlayıp 31 Aralık 2011 tarihinde sona erecek ' ' dedi.

Ynt: Süt alım fiyatı 6 kuruş artırıldı

Bize yansımaz..:) 65 kuruşa talim, benim çokta gözüm yok, bizim gibi küçük ölçekli işletmeler 1 tl altında süt sattığı sürece para kazanamaz, kazandığını söyleyen yalan söyler. Yapılsın bir maliyet hesabı her şey ortada..

zaten ben hıçbir zaman yapılan açıklamaya gore mandıraların süt aldıgını görmedım kagıt uzerınde 80 krş ama bız 65 krştan verıyoruz nedense zaten bu mevsımde sutlerde ıyıce azalıyor yem cuvalı 40 lıraya dayanmış 80 krş olsa ne yazar

nailyetek link=topic=47313.msg453890#msg453890 date=1318415044' Alıntı:
Bize yansımaz..:) 65 kuruşa talim, benim çokta gözüm yok, bizim gibi küçük ölçekli işletmeler 1 tl altında süt sattığı sürece para kazanamaz, kazandığını söyleyen yalan söyler. Yapılsın bir maliyet hesabı her şey ortada..

Sen yine iyisin hacı dayıı :) biz damızlık sığır yetiştiricileri birliğine üye olmamıza rağmen ağustos 60 krş ödendi zaten bir ay geriden geliyoruz bakalım eylül kaçtan ödenecek

Ağır Abi link=topic=47313.msg453894#msg453894 date=1318415583' Alıntı:
Sen yine iyisin hacı dayıı :) biz damızlık sığır yetiştiricileri birliğine üye olmamıza rağmen ağustos 60 krş ödendi zaten bir ay geriden geliyoruz bakalım eylül kaçtan ödenecek
Hacı sendemi üye oldu .?:) Bırakacam bu işleri bi idare elime geçse. Süt işi ' akan kokan ' iştir..
TT 55 link=topic=47313.msg453895#msg453895 date=1318415823' Alıntı:
süt 6 kr artarsa yem 36kr artacak demekki..
Sözünüze katılmayan ipne olsun..:)

70 kuruştu bizde de eylül ayında gelmişti zam,haberde 74 kuruş olan süt fiyatı dediğine göre bu zamla ancak 74 kuruş olurbelki bizim sütler,2 ay içinde nerdeyse süt verecek hayvan kalmaycak hepsi kuruya çıkacak onun için 1 tl olsa da şu an için bize bir faydasıyok :)

Çağrı link=topic=47313.msg453905#msg453905 date=1318418764' Alıntı:
70 kuruştu bizde de eylül ayında gelmişti zam,haberde 74 kuruş olan süt fiyatı dediğine göre bu zamla ancak 74 kuruş olurbelki bizim sütler,2 ay içinde nerdeyse süt verecek hayvan kalmaycak hepsi kuruya çıkacak onun için 1 tl olsa da şu an için bize bir faydasıyok :)
yılın her zamanı bu mevsimlerde zam gelir yüzde 20 verirler bahar mevsimiznde yüzde 30 geri cekerler verdikleri zam aslında yüzde 10 dur

dolcevita link=topic=47313.msg453927#msg453927 date=1318424164' Alıntı:
yılın her zamanı bu mevsimlerde zam gelir yüzde 20 verirler bahar mevsimiznde yüzde 30 geri cekerler verdikleri zam aslında yüzde 10 dur
aynen baharda süt artar düşer,kışın süt azalır tavan yapar alıştık artık :)

bugün bırlıkte arkadaşla görüştüm fiyatla ne alemde dıye haberlerde yazılan fıyat brut vergıler kesıle kesıle 660 kadar ınıyor dedı yıne herşey kağıt uzerınde uyy-*s

75 kurustan veriyoduk.Normal süt fiyatı 800 iken soğuk sütü 75 ten alıyodu kafir.6000tl borcu var onuda 10 ayda odeyecekmis.Simdi yeni bir yere gectik 825 ten haftalık ödeme.Tarımsal ve hayvansal anlamda üreticiler bir olmadıkça sömürülmeye devam edeceğiz.