100 milyonu sel götürdü

Ege ve Akdeniz Bölgesi’ni etkisi altına alan ve metrekareye ortalama 300 kilogram olarak düşen yağmur, tarım alanlarında büyük hasara neden oldu. Pamuk tarlalarının yanı sıra narenciye ve nar bahçelerinde ciddi zarar oluştu. Tarım makineleri sele kapıldı. Selden en büyük zararı gören Antalya’da 45 bin dönüm tarım arazisi ile 2 bin dönüm kapalı alan selden olumsuz etkilenirken en büyük kayıp ise hasat bekleyen pamukta yaşandı. Selin bölgede altyapı hariç tarım alanlarında ortalama 100 milyon lira hasara yol açtığı tahmin ediliyor. Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bedrullah Erçin, 'Tarımsal anlamda en büyük zararın oluştuğu yer Aksu ilçesi. Bu ilçede pamuk arazileri var. Pamukta hasat henüz yapılmamıştı. Ayrıca bölgede hasat bekleyen mısır ve narda da hasar oluştu' dedi. Antalya Ziraat Odası Başkanı Halil Ordu da selin bölgede 60-70 milyon TL’lik maddi kayba neden olacağı bilgisini verdi

Ynt: 100 milyonu sel götürdü

Allah afetlerden memleketimizi korusun. Ziraat odaları kuşaklar boyu çiftçinin kanı emiyor. Basında boy göstereceğini bir köylünün yarasını sarsın, bir garibin elinden tutsun.

n_cebeci link=topic=47315.msg453989#msg453989 date=1318437073' Alıntı:
Allah afetlerden memleketimizi korusun. Ziraat odaları kuşaklar boyu çiftçinin kanı emiyor. Basında boy göstereceğini bir köylünün yarasını sarsın, bir garibin elinden tutsun.
Amin.. Bizim aidat ödediğimiz odalardan bahsetmiyon heralde, onlar anca başkanlık seçimi zamanı çiftçiyi yanına çağırır..:)

Ben bukadar gereksi bi kurum görmedim...Sürekli ver şu dosya parası ver bu aidat parası yaptığı tek şey aracılık birde ayagına koşuyosun memurunun ağız kokusunu çekiyorsun...Dosyamı ben hazırlarım ya...

ortaam link=topic=47315.msg454035#msg454035 date=1318439690' Alıntı:
Ben bukadar gereksi bi kurum görmedim...Sürekli ver şu dosya parası ver bu aidat parası yaptığı tek şey aracılık birde ayagına koşuyosun memurunun ağız kokusunu çekiyorsun...Dosyamı ben hazırlarım ya...
Sen hazırlayamazsın, istersen 2 Üni. bitir.. Ordaki başkanın yeğeni kaaatip efendi alaylıdır, hesabıda yazısıda senden güzeldir, o hazırlar, Tarım ildeki yazıdan tanır, şöyle bi göz gezdirip tamam der kabul eder..

nailyetek link=topic=47315.msg454034#msg454034 date=1318439459' Alıntı:
Amin.. Bizim aidat ödediğimiz odalardan bahsetmiyon heralde, onlar anca başkanlık seçimi zamanı çiftçiyi yanına çağırır..:)
Evet onlardan bahsediyorum. Benden para alıyorlar, babamdan aldılar, dededen aldılar. Babama birşey vermediler, bana vermediler, dedeme hiç vermediler.
Ha sizi seçinde hatırlıyorlar, bizim haberimizz seçimden de olmuyor.
Allah aşkına bunların çiftçiye iğne kadar yararını gören duyan var mı ?