Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Sel felaketi yaşanan bölgelerde kesin tespit çalışmaları yapıldıktan sonra gerekli yardım çalışmaları yapılacak dedi.

Bakan Eker, Akdeniz Bölgesi Kırsal Alanda Kadın Çalıştayı Programı’na katılmak üzere geldiği Gaziantep’te, bir gazetecinin başta Antalya olmak üzere Denizli ve Muğla’daki yağış ve selin yol açtığı zarara ilişkin sorusunu yanıtladı.

Yağış ve selden etkilenen bölgelerde gereken çalışmaların yapıldığını ve yaraların sarılacağını ifade eden Eker, şöyle konuştu:

”Sel felaketi yaşanan bölgelerde hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Kesin tespit çalışmaları yapıldıktan sonra yasaların elverdiği ölçüde gerekli yardımlar yapılacak. Hasar tespit çalışmaları hem açık hem de kapalı tarım alanlarında devam ediyor. Sel ve yağış sonrasında, gerek tarım alanlarında gerekse diğer altyapıyla ilgili bazı sorunlar oluştu. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Bir-iki kişi dışında zannediyorum tamamının cesedine ulaşıldı. Milletimize başsağlığı diliyoruz. İnşallah Allah bir daha bizi bu tür afetlerle, felaketlerle karşı karşıya bırakmaz. Yaraların sarılması için tüm birimler çalışıyor.”