Pancar makinesi hangi modelinden alayım.

Pancar makinesi hangi modelinden alayım.

[size=10pt]arkadaşlar bende özaltınörs arkadan devirmeli mekanik söküm makinası var.biz makineyi değiştirmeyi düşünüyoruz çünkü kamyona yüklerken sıkıntı yaşıyoruz acaba hangi marka ve hangi tarz makina almalıyım.bide mekanik mi yağlı mı tartışması var yağlı makinelerin sıcak ta ısınıp çalışmadığını söylüyorlar acaba doğrumu?bana yardım etseniz.ben torunoğlunun yarı mekanik makinesini gördüm hoşuma gitti onu alsam olurmu acaba[/size]?

Ynt: Pancar makinesi hangi modelinden alayım.

ben sana ülkemizdekileri üstünlük bakımından sıralayım .d
1-altınörs kendinden motorlu
2-harmak phm3 çiftsıra
3-harmak phm2 pro
4-barış makına
5-harmak phm
6-altınörs bantlı
7- diğer konya yapımı makınalar
1. 100,000
2. 60,000
3. 40,000
Diğrleri 30,000civarı +- 2,000 tl

bosa almısın bizde once onu aldık acayıp sekılde pancar atıyordu bosaltmada sıkıntı oluyordu 60 donum soktuk verıp yenı sını aldık tekrar insallah pişman olmazsın

34 bine aldk desteksiz diger yeşil makına gibi pancar dısına atmıyor bosltma bantlı oldugu için sıkıntı yok diger makına ıle sökum aynı sadece depo farklı

Yağlı makinalarda ısınma problemi olur.bunu yeni modeller aliminyum radyatörle yağı soğutup gidermeye çalışyorlar.asıl bence sorun olan yağ motor pompa ve beyinlerin çok pahalı olması.mekanik makinalarda olsa olsa şaft istavroz dağıtır o da para değil.

makinanın sorunu kamyonun kasasına yetişmemesi ise 2500 tl ya pancar yükleme kepçesi al.35000 e maina almaktan iyidir.

kardeş şarkışlada karşılaştım 32.5 almışlardı senin makinayı bende ondan alıcaktım benim tt60 çekkemez diye almadım bide pancarı dışarı atma gibi bi sıkntım olmdı çok şükür şimdilik iyi gidiyo gayet seri sökümü var daha sonra bi sıkıntı çıkarır muı orasını da bilemem

valla özeniş ve harmak güzel yağlı sistemde mekanik olarak özçelik var karaman yapımı güzel iş yapıyor seçim senin biz özeniş alacaz bu sene denk gelmedi hesap seneye inşallah 32 bin diyor

harmak güzeldir ama motorların büyük değil sana tavsyem barış makine 45 hp makine bile barışı çalıştırıyor istersen 240 ' a tak istersen 65 56s ' E tak 750 devire al yarım gazda söküm yap :D altınörs ' ün ıvır zıvır kamera filan gibi özellikleri var ama pancar sökümünde diğerleri gibi rahat ve başarılı değil.