Doğancan & Valtra A95& Kubota M 8540 :)

Ynt: Doğancan & Valtra A95& Kubota M 8540 :)

ne videoymuş be kardeşim izle izle bitmiyor :D mitsubishilerin yanında kubota pek ilgimi çekmiyor desem yeri var :D birde bi l200 le turlasaydın bakalım hangisi daha iyi :D keşke şu kubotanın döniş açısını bütün traktör markaları çalsa :D ne güzel olduğu yerde dönüyor :D

_ÖzGüR_ link=topic=47373.msg455332#msg455332 date=1318625244' Alıntı:
ne videoymuş be kardeşim izle izle bitmiyor :D mitsubishilerin yanında kubota pek ilgimi çekmiyor desem yeri var :D birde bi l200 le turlasaydın bakalım hangisi daha iyi :D keşke şu kubotanın döniş açısını bütün traktör markaları çalsa :D ne güzel olduğu yerde dönüyor :D
kardeşim l 200 lede turlarız sen yeter ki iste :D valla o kubotaya özgü :D

Mustafa abi sağolasın senden de bekliyoruz da

emeğine sağlık doğancan ,gerçekten uğraş vermişsin...ama bu işler dönmeyle 0lmuy0r,traktöre bindiğin zaman sana güven vermesi lazım..düz arazilerde kullanırken benim dediğim mesele pek ön planda 0lmaz,şöyle bi tarafı uçurum arkada tonajlı yük indirip çıkarırken 0zaman anlarsın ne demek demek istediğimi,bence kubotoyla kiotinin farkı y0k ...ben şimdi 95 hp sini arkada 5 li pulluk ağır t0prakta çift yaparken düşünemiy0rum,ben samsunda gördüm 95 hp sini..çalıştırdık traktörü,traktörde ses s0luk y0k,ya bu arabamı..traktör dedğin çalıştımı gücünü hissedeceksin,bunlar benim kendi görüşlerim kimse alınmasın kırılmasın ...tşk ederim..

emeğine sağlık doğancan abi dön dön başım döndü yaww :D dönüş aısı gerçekten çok güzel tarlada avantajlı olacağına eminim kısmetse tarladada görmek isteriz deneme falan yapmıyorlarmı ... :)

juvenile link=topic=47373.msg455586#msg455586 date=1318687353' Alıntı:
Tam şarkıcı olacak adammışsın bilm-*s
tam anlayamadım ? :)

enter link=topic=47373.msg455711#msg455711 date=1318702305' Alıntı:
emeğine sağlık doğancan abi dön dön başım döndü yaww :D dönüş aısı gerçekten çok güzel tarlada avantajlı olacağına eminim kısmetse tarladada görmek isteriz deneme falan yapmıyorlarmı ... :)
kardeşim nabalım bea bulduk motoru :D sıfır olduğu için pek denemek istemedim açıkcası. deneme motorlarını marubeniye vermişler :D

iyi akşamlar bafralı kardeş 16 valf motor 8 valf olana göre daha sessiz, daha güçlü ve daha az yakıt tüketir. İlerleyen zaman içinde performans videoları çekeriz. Tıraktörler yeni olduğundan zorlatmaya kıyamıyoruz, işlerde yeni çıktı zaten.

Kemal YILAN link=topic=47373.msg455981#msg455981 date=1318775917' Alıntı:
iyi akşamlar bafralı kardeş 16 valf motor 8 valf olana göre daha sessiz, daha güçlü ve daha az yakıt tüketir. İlerleyen zaman içinde performans videoları çekeriz. Tıraktörler yeni olduğundan zorlatmaya kıyamıyoruz, işlerde yeni çıktı zaten.

2 valflide, 4 valflide ortalama 220gr tüketiyor. ama kubotanın rakiplerinden torku düşük. ne anladım bu işten

La olum bırak Allahını seversen bea :D nerde kötüledim olanı olduğu gibi gösterdim :D Aynı yakıt yakar mı hiç yaa. Bi bak bakalım Bmw nin 16 ile 24 valfli motorlarına sen :D

Kemal YILAN link=topic=47373.msg455981#msg455981 date=1318775917' Alıntı:
iyi akşamlar ...traktörü yeniyken z0rlatacaksınki ne yapacaksa 0rtaya çıksın..hayırlı 0lsun sendemi kub0t0 aldın..ben sana söyleyeyim geleceğin işb0raları 0lur..

samsunbafra link=topic=47373.msg456343#msg456343 date=1318837757' Alıntı:
iyi akşamlar ...traktörü yeniyken z0rlatacaksınki ne yapacaksa 0rtaya çıksın..hayırlı 0lsun sendemi kub0t0 aldın..ben sana söyleyeyim geleceğin işb0raları 0lur..

Samsunlu abimize Kutluketteki bayimizde bi test edin derin.Kutlukentte bakın bi tadına kullanın değilmi ki Karadenizde en sakat yerlerde 2420 2530 kullanılıyor siz bi bakın Kubota M9540 modeline rahat bulun diye adreside vereyim Atatürk Bulvarı no:70 Kirazlık/ Kutlukent/SAMSUN Askale Otomotiv

slm babam da bu bayii den aldı lüle burgaz bayii si 82-80 tümocan ı verdık aldık 9540 i bu akşam getirmişler motoru almışlar tümocan ı

samsunbafra yükte bu traktörden daha çok güven veren bi traktör ben kullanmadım rampalarda inerken özellikle çok güvenli fren kullanma geregi bile çogu zaman duymuyosun fren balatalı ömür boyu gider bunların çünkü 15 ton yükle her türlü yokuşu 5ve 6 v.tesle ine biliyorum ve guvenle durup kalka biliyorum. manevrasından bile daha çok bu özelligi hoşuma gitti gercekten guven veriyor. motor basma yapmıyor bırakmıyor kendini inişlerde. denemeni tavsiye ederim. tork olayına takılan arkadaşlar bende önceleri tork olayına çok takıldım ama torkun yuksekliginden cok maksimum torku hangi aralıkta aldıgınız önemlidir.. kubota 15-17 gaz arası maksimum tork sağlar ve gaz verdikce açılır 16valf ten dolayı motor yıgılma yapmaz. ve şunuda ekleyeyim hiç bi traktörü sürekli maksimum torkta kullanamayız maksimum tork laboratuar ortamıında test ediyor. Kaldıki önemli olan motorun ürettigi güçtür uygun şanzıman bu torku artırır veya azaltır. kubotalar devirli motorlara sahiptirbundan dolayı maksimum güçleri fazladır. Torku yüksek olupta çekmeyen traktörlerde mevcut bu şanzıman motor uyumun baglıdır. torku yüksek olan traktörlerin devir aralıgı genellikle düşüktür. traktörden alacagımız performans hp güçüne baglıdır. sonuçta güç değişmez şanzımanla tekerleklerdeki torku ayarlaya bilirsiniz ama güç te değişim olmaz . örnegin 70bg bi traktörün max torku 300nm olsun bu traktör ile çogu zaman tam gaz gidemessiniz en ufak rampa gördügünde devri düşer 70bg in üzerinde bi güç gerekirse ama bide 90bg 300nm bi traktör düşünün bu traktör ise maksimum devirde muazzam bi performans saglar kolay kolay devri düşmez bayılmaz yani. aynı şekilde bayılan traktörün çok yaktıgınıda biliyoruz bayılmayan traktör yakıtın tümünü verimli bi şekilde yakar ama bayılan traktör pistonlara basılan fazla mazoto tam yakmadan atar (karaduman) buda işte yakıt tüketimine etki eder. yüksek torklu traktörlerden verim ala bilmeniz için onları maksimum tork devirlerinde kullanmanız gerekir bunun dışında bu traktörlerin bi avantajı olmaz ve bazen hantalda kalabilirler çeki güçleri genel olarak iyi olur. ama torku düşük bi traktöründe çeki güçü uygun şanzımanla çok iyi olabilir.. onun için şanzıman - motor uyumuna ve hp güçüne genel olarak bakmak daha iyi olur diye düşünüyorum canlı performansı görüp degerlendirmek lazım..

bende tarafsız yorum yapayım kubota hakkaten süper oldugu yerde dönme olayına gelirsek kubotanın ön lastikler valtra a95den baya ufak ve dar oldugu icin dönmesi saha kolay işi cözmüşler kaportaya degmiyor 8.00dk bakarsanız farkı görürsünüz