BEREKET BUĞDAY ÇEŞİDİ

ARKADAŞLAR TRAKYA BÖLGESİ İÇİN EDİRNE TARIMSAL ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜNÜN GELİŞTİRDİĞİ BEREKET BUĞDAY ÇEŞİDİNİ GÖREN, EKEN ,BİLEN VEYA BİR FİKİR SAHİBİ OLAN VAR MI? BEN GEÇEN YIL EKTİM VERİMLERİ OLDUKÇA İYİ İDİ. BU YILDA EKMEYİ PLANLIYORUM. BU KONUDA OLUMLU OLUMSUZ BİR BİLGİSİ OLAN ARKADAŞ VAR İSE PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM. BEREKET BUĞDAYI YARI SERT GRUP BİR BUĞDAY OLUP KILÇIKSIZDIR. BİRAZ BOYLU OLUP HASAT ZAMANINDA TARLA GÖRÜNTÜSÜ KIRMIZIDIR. SELİMİYE ÇEŞİDİNE BENZİYOR AMA SELİMİYE GİBİ SERT GRUPTA BİR BUĞDAY DEĞİLDİR. BİZİM BURALARDA AĞIRLIKLI YEMLİK BUĞDAYLAR EKİLDİĞİ İÇİN BU ÇEŞİT BİZE CAZİP GELİYOR.

Ynt: BEREKET BUĞDAY ÇEŞİDİ

arkadaşlar bu buğdaydan hiç eken olmadımı katoloğunu inceleyince toprak seçiciliği yok diyor kumlu zayıf topraklarda nasıl olur hiç eken biçen yokmu yav bizi bilgilendirse bu tür topraklara keta tavsiye ediyorlar oda soğuğa dayanıksız bu buğda toprak seçmiyorsa tam benlik tarlaların bir çoğu kıraç kumlu ve 1 karış altı kis eken varsa paylaşırsa sevinirim......

bizim burda can 1 var onlar sertifikalı veriyorlar bu tohum bizim buralara oo verdi ama verimleri randımanları nasıldır bilemem görüntüsü biraz seyrekti en son gördüğümde ve kıp kırmızı bir rengi var

K_Seyhan link=topic=47384.msg763065#msg763065 date=1375304921' Alıntı:
Bizim burada ekilen bir çeşit bildiğim kadarıyla verimi güzel ama randımanları biraz düşük
randımandan kastınız değerler ise eğer bizim burada buğdayı çoğu yemlik gider bizim için çok vermesi ön planda değeri yüksek buğdada eksek ofise veya tüccara yemlik gider iklimden midir nedir bu seneki buğdaylar 585esnafa satıldı nakliye onlara ofiste hep yemlik yazdı