Diskli pulluk kullanan varmı?

Diskli pulluk kullanan arkadaşlar memnunlar mı tavsiye eder misiniz, en iyi olan hangi firmanın malıdır. mf 285 için kaçlısını önerirsiniz?
Biçilmiş mısır yerlerini sürmede kullanmak istiyorum bu pulluğu, tıkanma yaparmı ya da istediğimiz kadar derine salıp sapları kapatmasını sağlayabilir miyiz?

Ynt: Diskli pulluk kullanan varmı?

ydincbayram link=topic=47399.msg455339#msg455339 date=1318626070' Alıntı:
Diskli pulluk kullanan arkadaşlar memnunlar mı tavsiye eder misiniz, en iyi olan hangi firmanın malıdır. mf 285 için kaçlısını önerirsiniz?
Biçilmiş mısır yerlerini sürmede kullanmak istiyorum bu pulluğu, tıkanma yaparmı ya da istediğimiz kadar derine salıp sapları kapatmasını sağlayabilir miyiz?
ben 4 lüsünü aldım keşke 5 li alsaydım süpper bi aletmiş ot ,sap vs hiç birşeyi topragın yüzünde bırakmıyor çamur omazsa dahada rahat çalışıyo ama tek çeker makinada kafa atıyo ,derinlik konusuna gelince makinanın çekebilecegi kadar salarsın saldıkça batıyo ben saylık taşlık yerleri de sürüyorum çok çok rahat ve gayet memmunum
ok-*-s

gezegen link=topic=47399.msg455346#msg455346 date=1318626822' Alıntı:
ben 4 lüsünü aldım keşke 5 li alsaydım süpper bi aletmiş ot ,sap vs hiç birşeyi topragın yüzünde bırakmıyor çamur omazsa dahada rahat çalışıyo ama tek çeker makinada kafa atıyo ,derinlik konusuna gelince makinanın çekebilecegi kadar salarsın saldıkça batıyo ben saylık taşlık yerleri de sürüyorum çok çok rahat ve gayet memmunum
ok-*-s
Hangi markayı ne kadara aldın? Ben biraz da bunun sık arıza yapmasından çekiniyorum ?

ydincbayram link=topic=47399.msg455348#msg455348 date=1318627032' Alıntı:
Hangi markayı ne kadara aldın? Ben biraz da bunun sık arıza yapmasından çekiniyorum ?
öztoprak 2600e aldım 240 dönüm yer işledim bu yıl daha önce almadıgıma pişmanım duva*-*0 +1 i istedim 5 li yapacam pulluklardan az yaktırıyo ve gayet rahat sürüm yapılıyo

Çok derin sürüm yapmıyorsan 5 li al biz yıllardır kullanıyoruz yağına dikkat et yeter iş zamanı günlük yağlaman lazım traktörü yormuyor normal pulluğa göre yakıttan tasarruf edersin..

bende 4 lü şakalak var steyr e aldıydım 4 lüyü rahat çekiyo anız bozmada ve taşlı yerlerde güzel iş yapıyo.same 70 lik çiftçeker onada ufak geliyo her sabah yağladınmı korkma.motor mazotta yakmıyo iyi bi alet 285 e 5 lisi anız bozmada biraz büyük gelir gibi tabi seçim sizin.

bizim vardı 3lü belki 50 yıllık var taa dedem ilk traktörü köye getirdiğinde hanomag a almış :) 10 sene önce babam bi tamir falan ettirdi ozamanlar mf 165 lik vardı pek randıman alamadık 65 liğin önü falan şahlandı babamda sinirlendi daha sürmüyor evin önünde yatıyor paslı bir halde