Dünya deviydi şimdi icradan satılık!

fft191_mf1696750.Jpeg

İstanbul 10. İcra Müdürlüğü, bir borçtan dolayı Uzel Traktör Fabrikası’nı tüm teçhizatları ile birlikte 250 milyon 621 bin 275 lira muhammen bedelle satışa çıkardı.

AA muhabirinin icrafirsatlari.com sitesi yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Eyüp’te 13 bin 928 metrekare yüzölçümlü kargir fabrika ve tapuya kayıtlı taşınırlar için 61 milyon 33 bin 475 lira, 20 bin 2754 metrekare yüzölçümlü bahçeli kargir fabrika ve müştemilat vasıflı taşınmaz ile tapuya kayıtlı taşınır için 88 milyon 991 bin 675 lira, 54 bin 298 metrekare yüzölçümü içinde depolar bulunan çelik konstrüksiyon ve betonarme kargir 3 bina ve arsası ile tapuya kayıtlı taşınırlar için 96 milyon 96 bin 125 lira, Bayrampaşa’da 5 bin 47 metrekare yüzölçümlü tarla vasıflı taşınmaz için ise 4 milyon 500 bin lira muhammen bedel belirlendi.

Söz konusu taşınmazlar 22 Kasım 2011’de artırmaya çıkarılacak.

1864 yılında kurulan Uzel Traktör, 'Uzel Corporation ' adı ile şirketleşmişti.

Uzel, dünyanın 'en büyük' 10 traktör üreticisi arasında yer alıyor.

Ynt: Dünya deviydi şimdi icradan satılık!

Bu batma işinde kimsenin suçu yok , ailenin kendi kavgaları yüzünden oldu bunlar. Türk tarımının çınarlarından biri bu hale düştü. Hem kendileri , hem çalışanlar , hemde ülkemiz adına , hemde ülkemiz tarımı adına uzel gibi firmanın eksilmesi bu hale düşmesi bir kayıptır. Ürünlerini beğenirsiniz , beğenmezsiniz , alırsınız-almazsınız o ayrı mesele , tercih konusu bu. Yılların verdiği bir New Holland - Ferguson alışkanlığı var birçok çiftçide , eğer Mustafa ' nın dediği gibi gidipte birisi alırsa fabrikayı ve markayı , hiçte küçümsenmeyecek potansiyel müşteri kitlesinin hazır olduğunu düşünüyorum. Özelliklede ürünlerini yenilerseler ve MF ile işbirliği yapabilecek bir firma olursa u ülkemiz tarımı için iyi olur diye düşünüyorum. Pazar lideri NH ' ın en önemli rakibiydi uzel , şimdi o boşluğu yerlilerde Erkunt ve Tümosan kapmaya çalışıyor ama daha zamana ihtiyaçları var diye düşünüyorum.

SmhGwz link=topic=47409.msg455667#msg455667 date=1318698817' Alıntı:
alk-*s
bide motor patlatıp az yakıyor çok çekiyor bedavadan biraz pahalı diyerekten iki Td100 çektin mi tmmdır abi zuha-*-s zuha-*-s

Ben bi alayım da ne motorlar patlatırım bak sen. :D
Ama şaka bi tarafa hakikaten yazık oldu.

nailyetek link=topic=47409.msg455773#msg455773 date=1318709967' Alıntı:
Bu satışta Fabrikanın , üretim bantlarının pek te önemi olmaz zannedersem. Onlar hurda fiyatına giderde, araziler, arsalar esas iştah kabartan yerler..
hepsi gider abi yakındır para neler yaptırır...

yazık olmuş ama inşallah alanlar mf lisansıyla traktör üretir son umudumuz.oysa ne güzel sevinmiştik uzel üretime geçti yakında borcu kalmaz diye