FİAT 480 S8 HİDROLİK SORUNU ÇÖZÜLDÜ

http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler-157/turkfiat-480-s8-alpler-3-lu-9-numara-pulluk-topraga-cok-daliyor/?topicseen

Bütün bunlar küçük bir ayarın en aza indirilmesinden kaynaklanmış. Koltuğun altında küçük kolla HİDROLİK HASSASİYET ayarı artırılınca bütün sorun çözüldü.
Hassasiyet en azda iken pulluk ne kadar dalsa da kollar kalkmıyodu. Hidrolik buna tepki vermiyodu. Toprak sertti (o zaman. Şİmdi yağmurlarla yumuşamış) pulluğun dalması için arkayı havaya dikiyoduk yani orta kolu kısaltıyoduk. haliyle öndeki bıçaklar daha çok batıyodu zuha-*-s (zaten 3 bıçak var) bu da traktörü sağa kaydırıyodu. Pulluk çok derine indiğinden hidroliği kaldırınca traktörün önü şahlanıyodu.
Traktör üzerindeki 1-2 cm lik yağ tabakası yüzünden görülemeyen hassasiyet ayarını bulup sonuna kadar açtım. Şimdiye kadar hiç kullanılmamış.
ŞİMDİ İSE: HİDROLİK HASSASİYET i sonuna kadar açtım. Orta kolu da en üste yani en hassas olcak şekilde taktım.
SONUÇ: -Pulluğun egemenliği sona erdi. Hidrolik kolların egemenliği hakim. Pulluk battığı zaman hassasiyet hemen müdahale edip kolları kaldırıyo.
-Elimi hidrolik indir-kaldır levyesinden çekemezken şimdi sadece köşelerde kullanıyorum.
-Toprak +- 3 cm kadar eşit derinlikte işleniyo.
-YORULMUYORUM....

Bütün bunları babaannemin hiçbişeyi atmaması sayesinde yaptım. Traktörün kullanma kılavuzunu saklamış. Onu buldum ve herşeyi hallettim. güçç*-*

• Beğen
Tepkiler: osmanli
Ynt: FİAT 480 S8 HİDROLİK SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Buğra bey o kullanma kılavuzunun hidrolikle ilgili kısmını buraya gönderebilirmisin acaba benimde 480im varda o yüzden merak ettim

Ynt: FİAT 480 S8 HİDROLİK SORUNU ÇÖZÜLDÜ

evet arkadaslar ben daha oncelerıde hassasıyet hakkında bılgı vermıstım bı cok arkadasa...fıyat serılerınde hassasıyet hep yuksek konumda olmalıdır rahatlık ıcın..