mf difransiyel klidi

mf difransiyel klidi

mf lerde defransiyeli kitlemenin bir zararı varmı kulatan dolma bir kaç bilgi edindiğime göre inanmasamda! difransiyel ayna:) dişlilrini kırıyormuş doğrumu

Ynt: mf difransiyel klidi

kilit pedalı basılıyken tekfrene basmazsan,traktörü sağa veya sola tam döndürmezsen hiç sıkınıt olmaz.sıkıntı olacak bir özelliği 2011 yılında hala traktörler kullanıyor.rahatlıkla kullanabilirsin. ok-*-s

gerektiğinde kullan bence normal zamanda kullanma, kullandığın zamanda sağa sola dönme, tekli fren yapma.

Zaten fabrikadan çıkmadan önce traktör, test mühendisleri onu onlarca kez bilinçli olarak yanlış hareketlerle kırmaya çalışıyorlar, öle bir iki yanlış harekette kolay kolay kırılacak şey değil, rahat ol. Ama çok gerekmedikçede kullanma sonuçta kul yapısı...

ahmetornek link=topic=47509.msg457278#msg457278 date=1318961597' Alıntı:
tek fren yaparken patinaj pedalına (diferansiyel kilidi) basmak büyük yetenek valla tebrik ediyorum :D :D :D :D
;D ;D ;D ;D ;D zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s ;D zuha-*-s aly-*-s

pilot2 link=topic=47509.msg457331#msg457331 date=1318964037' Alıntı:
zaten difransiyel kilidine basılıyken tek firenede basmak noluyo anlamadım yani tek fren yapcaksan nie tek fran yapıyon yani gerçekten tebrik ederim alk-*s alk-*s alk-*s
şöyle anlatıyım sonrada ben seni tebrik ederim.3085 traktörde takviyeye bastığın zaman pedal basılı konumda durur tekrar basarsan eski konumuna gelir.yani sürekli ayağını orada tutmana gerek yok.dolayısıyla pedala 1 kere bastıktan sonra ayağın boşta olacağı için tek frene basma şerefine nail olabilirsin uyy-*s

cıvıq06 link=topic=47509.msg457709#msg457709 date=1319010785' Alıntı:
şöyle anlatıyım sonrada ben seni tebrik ederim.3085 traktörde takviyeye bastığın zaman pedal basılı konumda durur tekrar basarsan eski konumuna gelir.yani sürekli ayağını orada tutmana gerek yok.dolayısıyla pedala 1 kere bastıktan sonra ayağın boşta olacağı için tek frene basma şerefine nail olabilirsin uyy-*s
aynen toprağım pedalın üzerinde dikilmeye gerek yok :) bas çek devreye girer bas çek boşa çıkar dediğin gibi kiliti basılı unutup tek firene basabilirler ozamanda dağılacağını sanmıyorumda olabilir belki. planet dişli dağılırmı yaa :) o newhollanddaki cerr dişlisine ait bi özellik en çok arıza veren yerlerinden birisiymiş nh ların.

anayurtlu 3105d link=topic=47509.msg457734#msg457734 date=1319014004' Alıntı:
aynen toprağım pedalın üzerinde dikilmeye gerek yok :) bas çek devreye girer bas çek boşa çıkar dediğin gibi kiliti basılı unutup tek firene basabilirler ozamanda dağılacağını sanmıyorumda olabilir belki. planet dişli dağılırmı yaa :) o newhollanddaki cerr dişlisine ait bi özellik en çok arıza veren yerlerinden birisiymiş nh ların.
bizim köyde birinin başına geldi.285 i vardı.takviyeye basınca tekrar atmıyormuş paslanmış.traktörü birine vermiş adam karda kullanırken takviyeye basıyor sonra geri atmadığına bakmıyor ve tek frene basıyor.diferansiyelde bi yeri kırıldı ama hatırlamıyorum.nh ların o özelliğini ilk defa duydum.neden katoloğa yazmazlarki zuha-*-s

Konuyu açan arkadaşa teşekkürler, pek kullandığımız bi şey değil.. DİKKAT diferansiyel kilidi otomatik olarak açılmazsa debriyaj pedalına basınız diye traktörde yazıyor, ama dikkat yazısından mıdır nedir hiç kullanmadım bende. Yanlış kullanıldığında dişli kırar diye duyuyorum sanırım biraz da ondan da çekinip kullanmıyoruz çoğumuz diferansiyel kilidini.

cıvıq06 link=topic=47509.msg457735#msg457735 date=1319014142' Alıntı:
bizim köyde birinin başına geldi.285 i vardı.takviyeye basınca tekrar atmıyormuş paslanmış.traktörü birine vermiş adam karda kullanırken takviyeye basıyor sonra geri atmadığına bakmıyor ve tek frene basıyor.diferansiyelde bi yeri kırıldı ama hatırlamıyorum.nh ların o özelliğini ilk defa duydum.neden katoloğa yazmazlarki zuha-*-s

zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

cıvıq06 link=topic=47509.msg457735#msg457735 date=1319014142' Alıntı:
bizim köydede 288i yeni aldılardı çiftçekerdeyken pedala basmışlar ölece kalmış bigün öle kullanmışlar bide beni çağırdı admda 50yaşlarında :) la olum şuna bi bakın bu bahçeden su çıkaracak valla hertafafı kazıkkazık kazdı diyo ;D küçücük bahçeden öyle dönmüşler tamtur :D diyeceğim öle kullanıma hiç sıkıntı olmamış hala çalışıyo motor :)

3610snin ilk sahibiyiz ben kendimi bildim bileli babam çifte girdimmi ilk baş hidrolikleri indirir somra kilitlemeye basar 1986 dan beridirde hiç bi zararını görmedik sadece 5-6 sene önce kilitlemeye bastığımız halde almamaya başlamıştı söktürdük kilitleme dişlisi bitmiş yenisini getirttik tamirci şaşırdı ilk defa bu dişliyi düzleyen bu kadar çok kilitleme kullanılan bi traktör gördüm dedi ama mflerde durum farklı kilitleme takılı kalıyo eger o haldeykende dönmeye çalışırsan veya tek fren yaparsan zarar görürsün....

ahmetornek link=topic=47509.msg457278#msg457278 date=1318961597' Alıntı:
tek fren yaparken patinaj pedalına (diferansiyel kilidi) basmak büyük yetenek valla tebrik ediyorum :D :D :D :D
senin kullandığın motoru merak ettim doğrusu.. bizim motorda bir defa basınca kitleniyo sonra bi kere daha basarsan açıyo kitlemeyi.. Difransiyel basılıyken rahatlıkla tek fren yapabilirsin yani tabi buna hiç gerek yok zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s