Bmc Leyland

Bu Papatya da Benim İlk Göz Ağrım Hala Canlı Hala Yaşıyor
hacimuratt2yy1.jpg

• Beğen
Tepkiler: branth
Ynt: Bmc Leyland

erdekte ilk dedemler getirmiş o zaman çok ünlüymüş bmc ler hatta ziraat bankası kredisiyle gelen ilk traktörlerdenmiş 1 hafta bankanın önünde sergilemişler bizim traktörü eski falan ama bizim işlere yetiyordu şimdi bahçeler büyüyünce artık getir götür işlerinde kullanıyoruz

edit: Ayrıca mavi ve sarı renkli traktörler bmc austin leyland kırmızıları ise bmc morris leylanddır

insomnia link=topic=5378.msg62521#msg62521 date=1217869558' Alıntı:
bu makina eski değil dipdiri sanki yorulmamış kaç model maaşallah
79 model motor her sene sonunda yani zeytin bittiği zaman bakıma girerdi komple sökerlerdi traktörü dedem çok bakardı en son kaza yaptım ben o zaman ayarı kaçtı gene iyi kötü iş görüyo ama askisi gibi değil kaza mahfetti herhalde kaza yapmasaydım baya bi giderdi

dennizs link=topic=5378.msg62636#msg62636 date=1217917695' Alıntı:
79 model motor her sene sonunda yani zeytin bittiği zaman bakıma girerdi komple sökerlerdi traktörü dedem çok bakardı en son kaza yaptım ben o zaman ayarı kaçtı gene iyi kötü iş görüyo ama askisi gibi değil kaza mahfetti herhalde kaza yapmasaydım baya bi giderdi
can gelen mala gelsi :D ... paylasim icin tsk traktör canavar gibi hâla

dennizs link=topic=5378.msg62506#msg62506 date=1217863422' Alıntı:
edit: Ayrıca mavi ve sarı renkli traktörler bmc austin leyland kırmızıları ise bmc morris leylanddır
ben gecen gördüm mavi leylandda morris yazıyodu pek kırmızı yok galba maviyle sarı çok gecen adamın birinde gördüm kandıra otograında adam almış eline kaportasını geziyodu ayrıca bunun büyük modellerinin resimleri varmı

r12 link=topic=5378.msg130838#msg130838 date=1231430836' Alıntı:
BMC traktör üretimini neden bırakmış olabilir.BMC austin 154 lerden başka Nuffield üretmiş 1970 lerde. başka model üretim yapılmış mı bilen varmı?
bmc leyland olarak 3 model daha farklı veya daha büyük traktörleri yok kalıbına göre de çekişi gayet iyi....

Resimdeki 184 Leyland (kırmızı olan). Sarı olan Austin Leyland 154,
bir de mavisi var Morris Leyland 154 olarak, kırmızısı yok 154 lerin. Bende sarı var austin 154, 3 tonluk su tankeri takılı heryere girebiliyor.
selamlar..