Tır dorsesi ne kadar buğday alır?

Ynt: Tır dorsesi ne kadar buğday alır?

İki gün önce tıra yükledik şoför kantara giderken 28 ton gelir demişti kantara çıktı 25460 kg geldi bu bende hayal kırıklığı yaptı ertesi günü kalanını çift ilaveli tek teker ivecoya yükledik 10420 kg geldi bu kez dahada içkillendim.

gardas o dedigin tir degil kamyondur. tirlarin cogu zaten bugday tasimaya elverisli degildir. bizim ordaki kamyonlar ilavili iyi yüklersen 24 25 arasi alir. sanirim buda o kadar gelmis.

kardeş dorseden dorseye değişir eğer hardvox havuz kasaysa 25 ton civarı alır ama normal sac kasa ve ilaveliyse fazla alır ayrıca 8 metre kısa ya nası bi dorseymiş o ?

satocan58 link=topic=47535.msg457274#msg457274 date=1318961505' Alıntı:
gardas o dedigin tir degil kamyondur. tirlarin cogu zaten bugday tasimaya elverisli degildir. bizim ordaki kamyonlar ilavili iyi yüklersen 24 25 arasi alir. sanirim buda o kadar gelmis.
Biz arkadaşımın buğdayını 29 ton yükledik. Bizimde 25 yükledik. 22.5 yükledik. Gerek hafif mesela bayraktar yada tosunbey olsun 25 yüklediğimiz 28-30 gelir.

bence az gelmiş tam doluyda biz kırkayak renault a 28 ton attık ful. hatta %30u arpaydı karışıktı buğday sırf buğday olsa daha ağır gelirdi bence siznki az gelmiş eğer tam dolduysa 35tonu rahat alır bence tır.

Valla şaşırdım arkadaşlar, pazar günü elektiriklerde kesikti mekanik kantarda tartmak zorunda kaldık, yakınımızdaki alektronik kantar işe yaramadı, tüccarda ısrarla bu tartdığımız kantarda tartmak istiyordu birazda bundan şüphelendim.

Aslında,önemli bir konu. Tüccarların kantarlarından söz ederken boşuna etmedik. Bugüne kadar aleyhimize olan pekçok tecrübemiz oldu... Birşey daha var, boş ve dolu tartımlar aynı kantarda tartılması gerekiyor, çünkü kantarların sıfırlamaları farklı oluyor. :)