orta kolu traktörde bağlu tutan yay'a çözüm bulan ?

td65 imz var arkadaki orta kolu her çıkarırken vurmam gerekiyo çok sert .artk yni traktörlerin arkada devamlı takılı dururu o orta kolu tutma yeri var orası (eski traktörlerde yok 640 gibi)
çok sert vura vura çıkarıyorm bazende elimi çizdiriyorm ordaki plaka lambasının kapağı sökük orası elimi kesiyo
oraya uygun bi yay gibi bi çözm bulan varmı internette fln satın alan ben bulamadım ..
img1238ag.jpg

üst taraftaki yay..
alt taraftaki etrafını çizdüğm hasat zamanında romağı çıkarıyordum damper takılı kalmış benimde acelem vardı yovaş yovaş kalktım oktan motor kurtulunca gaza köklendim 2 ye ble attım geç farkettm arkadan tangırtı kopyo bi baktım romak sürükleniyo romakta yada damper kablosunda bişe yoktu ama o demir yamuldu ve takılı olan hidrolik ucu kablosuyla deişmiş hasar görmüş 4 tonluk boş romağı 2 3 metre sürükledi ama ne kablo koptu nede kablo çıkmadı sağlam takmışız :D
hacıdan bayabi laf yidim ama 50 tl ye ypmışlar :)

Ynt: orta kolu traktörde bağlu tutan yay'a çözüm bulan ?

nh_fıat link=topic=47542.msg457348#msg457348 date=1318964775' Alıntı:
aynen ;D zuha-*-s hortum sağsağlam olan motora oldu bide bana oldu o kadar fırça yidik kız-*sw
bizimköylü biriside benzinlikte lpg aldıktan sonra eleman pompayı sökmeyi unutmuş arabayla yürüyünce hortumu kökünden kopardı bizde arabadaydık iyki patlamadık ;D

Dqn link=topic=47542.msg457359#msg457359 date=1318965212' Alıntı:
Bizim 168 1977 model. Çıkarırken oraya elini sürmeye gerek yok. Hortumu çek çıkıyor. Romorkta unutsan bile otomatik çıkıyor
bazı traktörler ölede iyi olmaz bea :D bi baktın hortm sürüne sürüne geliyor 265s lerde öyleydi sanırım komşununki :)
anayurtlu 3105d link=topic=47542.msg457357#msg457357 date=1318965087' Alıntı:
bizimköylü biriside benzinlikte lpg aldıktan sonra eleman pompayı sökmeyi unutmuş arabayla yürüyünce hortumu kökünden kopardı bizde arabadaydık iyki patlamadık ;D
alk-*s lpg çok sakat yaw öle bi durumda :D hayret direk kaçmaya başlamadımı ? bide sigara içen varsa kesn gitti ama bzm burlarda içirmiyolar geçen arabadan çıktım sigaraylan sigarayı karşı kaldırıma koyarmısınz dedi adam :D

nh_fıat link=topic=47542.msg457341#msg457341 date=1318964510' Alıntı:
td65 imz var arkadaki orta kolu her çıkarırken vurmam gerekiyo çok sert .artk yni traktörlerin arkada devamlı takılı dururu o orta kolu tutma yeri var orası (eski traktörlerde yok 640 gibi)
çok sert vura vura çıkarıyorm bazende elimi çizdiriyorm ordaki plaka lambasının kapağı sökük orası elimi kesiyo
oraya uygun bi yay gibi bi çözm bulan varmı internette fln satın alan ben bulamadım ..
img1238ag.jpg

üst taraftaki yay..
alt taraftaki etrafını çizdüğm hasat zamanında romağı çıkarıyordum damper takılı kalmış benimde acelem vardı yovaş yovaş kalktım oktan motor kurtulunca gaza köklendim 2 ye ble attım geç farkettm arkadan tangırtı kopyo bi baktım romak sürükleniyo romakta yada damper kablosunda bişe yoktu ama o demir yamuldu ve takılı olan hidrolik ucu kablosuyla deişmiş hasar görmüş 4 tonluk boş romağı 2 3 metre sürükledi ama ne kablo koptu nede kablo çıkmadı sağlam takmışız :D

hacıdan bayabi laf yidim ama 50 tl ye ypmışlar :)
gevşek oldugu zamanda makina hopladımı kendi düşüyo en iyisi sen ona bir mesayyi ortakol yayı al montaet kafan rahat olsun

nh_fıat link=topic=47542.msg457364#msg457364 date=1318965340' Alıntı:
bazı traktörler ölede iyi olmaz bea :D bi baktın hortm sürüne sürüne geliyor 265s lerde öyleydi sanırım komşununki :) alk-*s lpg çok sakat yaw öle bi durumda :D hayret direk kaçmaya başlamadımı ? bide sigara içen varsa kesn gitti ama bzm burlarda içirmiyolar geçen arabadan çıktım sigaraylan sigarayı karşı kaldırıma koyarmısınz dedi adam :D
ipne benzinlikteki bakkallar vermiyolar sigaryı parasıyla değilmi lan :D

Dqn link=topic=47542.msg457388#msg457388 date=1318966153' Alıntı:
ipne benzinlikteki bakkallar vermiyolar sigaryı parasıyla değilmi lan :D
hiç almadım benznlkten sigara :D
buda çıkmıcam die inat ediyo benle vura vura çıkarıyorm sop-*-sa
masseynkiler nasıl ? aklıma glrse komşun 265s ye bakarım köye gdnce :)

buda çıkmıcam die inat ediyo benle vura vura çıkarıyorm
masseynkiler nasıl ? aklıma glrse komşun 265s ye bakarım köye gdnce

maseylerdeki yay daha fazla oldugu için sallantıda çıkmaz ve çıkarmak isteyince zorlamada yapmaz benim 60-56 nında aynı seninki gibi idi tek farkı gevşekti hopladımı cangur cungur düşerdi zuha-*-s

gezegen link=topic=47542.msg457411#msg457411 date=1318966960' Alıntı:
buda çıkmıcam die inat ediyo benle vura vura çıkarıyorm
masseynkiler nasıl ? aklıma glrse komşun 265s ye bakarım köye gdnce

maseylerdeki yay daha fazla oldugu için sallantıda çıkmaz ve çıkarmak isteyince zorlamada yapmaz benim 60-56 nında aynı seninki gibi idi tek farkı gevşekti hopladımı cangur cungur düşerdi zuha-*-s
zuha-*-s zuha-*-s hmm düşmesi daha kötü yaw km uraşcak onla
masseyin yayını nerden bulablrz ?

BEN SÖKTÜM HOS OLMUYOR EN GÜZELİ TUTACAĞIN OLMASI
YARALANMAMAK İÇİN ELİME UZUN SAPLAMAYI ALIP VURUYORUM ÇAMURLUK KISMINDA KISMEN KENMİN YAPTIĞI SÜNGERLER VAR DARBEYİ KORUYOR BİRAZDA OLSA
alk-*s

Ben o yayı çıkardım yerine hırdavatçıdan ufak bir köpek tasması aldım halka kısmını çıkardığım yayın civatasına taktım orta kolu o tasmayla tutturuyorum çokta güzel oldu

mhtr link=topic=47542.msg467011#msg467011 date=1321031716' Alıntı:
Ben o yayı çıkardım yerine hırdavatçıdan ufak bir köpek tasması aldım halka kısmını çıkardığım yayın civatasına taktım orta kolu o tasmayla tutturuyorum çokta güzel oldu
İşini bilen yapar

o yay beni de rahatsız ediyor.çekicin sapını geçirip biraz açtım.bu seferde traktör çok zıpladımı orta kol çekinin üzerinde düşüyor.iki adet orta kol kullanıyorum.ikinci orta kolu biraz kalınca.yayda sorun çıkarıyor.orjinal olanın ekipman kısmı geniş aşık.birde eskiden kalma dar aşıklısı var.bağzı ekipmanlar orta kol kısmı dar aşık oldu mu iyi olmuyor.

benim eskiden mf 3050 vardı.damper muslukları otomatik ti.hortumu asıldınmı kendiliğnden çıkıyor du..

mhtr link=topic=47542.msg467011#msg467011 date=1321031716' Alıntı:
aslında yapılır tasma varda elde iş yapma tipi yokki hazır olacak :D
Dqn link=topic=47542.msg467013#msg467013 date=1321031937' Alıntı:
İşini bilen yapar
hdlen biz bilmiyozmu yani ?
TT 55 link=topic=47542.msg467018#msg467018 date=1321032851' Alıntı:
o yay beni de rahatsız ediyor.çekicin sapını geçirip biraz açtım.bu seferde traktör çok zıpladımı orta kol çekinin üzerinde düşüyor.iki adet orta kol kullanıyorum.ikinci orta kolu biraz kalınca.yayda sorun çıkarıyor.orjinal olanın ekipman kısmı geniş aşık.birde eskiden kalma dar aşıklısı var.bağzı ekipmanlar orta kol kısmı dar aşık oldu mu iyi olmuyor.

benim eskiden mf 3050 vardı.damper muslukları otomatik ti.hortumu asıldınmı kendiliğnden çıkıyor du..
s... böle işi hiç sevmiyom o hortumu takıp çıkarmayı heryerm yğ oluyor deiştirecem zaten bunu ya iyice sevmez oldum çekişte sorun yokta bazen skt.r b.ktn şeylerden sorun çıkarıyo özellkle kabnden rahatsızım zaten orjnl kabn deil. td65d 0 alabilrk pederin göznde erkuntlar varda aldırmam ben erkuntu .. bide onla uraşamam zaten şansızız mutlaka şanzımandan sorun verir..
bu arada geçen komşunun 99 model mf 265s sine bktım onunkide bizmkiyle aynı :D