26 askerimiz şehit oldu

Ynt: 26 askerimiz şehit oldu

Sınırlar zorlanacak- Sınırlar değişecek!

Bugünün tarihini bir yere kaydedin!

Çünkü bu tarih hem tarihsel kırılmalar yazılıp çizilirken hem de terörle mücadelede konsept değişimleri tartışılırken altı çizilecek bir tarihtir.

33 erin şehit edildiği 1993 yılından bu yana en büyük kaybı bu gece verdik.

Öncelikle milletimizin başı sağ olsun!

Lakin serin kalmak zorunda olduğumuzun altını baştan çizmek istiyorum.

Zira, serin kanlılığımızı yitirdiğimiz anda…

Yapmamız gerekenleri yapacağımızın endişesini taşıyorum..!

Birliğimizin temsilcisi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün hafta sonu Hakkari’deki sınır birliklerine yaptığı ziyaret ile ilgili yazdığım yazının son cümlesi şöyleydi:

“Üç vakte kadar çok sürpriz bir gelişme olacak göreceksiniz!”

Şimdi çok sürpriz gelişme dediğim mesele çok trajik, dramatik ve artık önü alınamaz bir gelişmeler zincirine dönüşmüş durumda.

Türkiye Cumhuriyeti fiili olarak artık Kuzey Irak’ta…

Dağlıca ve Aktütün saldırılarından sonra da Türkiye’yi Kuzey Irak bataklığına çekmek isteyen terör örgütü PKK ve onu destekçisi bölge ülkeleri nihayetinde bu geceki saldırılarla amaçlarına ulaştılar..!

Amaçlarına ulaştılar derken aslında içim yanıyor!

Zira, Kürt meselesinin çözümünde büyük mesafeler alınmışken, 15 Temmuz’da Silvan’da 13 askerimizi katleden terör örgütünün şiddeti bu kadar büyütmesinin amacı ne Kürt meselesine çözüm bulmak ne Abdullah Öcalan’a ev hapsi istemek ne de anadile özgürlük getirmek.

Maksat belli Türkiye Cumhuriyeti, Anadolu’dan taşmasın..!

Taştı işte Türkiye Cumhuriyeti; gördünüz!

Geriye dönülmez bir halde taştı bugün…

Türkiye artık fiili olarak Kuzey Irak’ta..

Bu saldırının öyle sonuçları olacak ki göreceksiniz, “sınırlar zorlanacak, sınırlar değişecek”

Siz bakmayın, televizyon ekranlarından şu anda “şöyle yapalım, böyle yapalım, eselim, gürleyeyim” diyenleri..!

Aklı selim olmakta büyük fayda var!

Bu memleketin terörle imtihanı çok dramatik kilometre taşlarıyla dolu kısaca hatırlayın.

1984 yılından bu yana yüzlerce saldırıda bir çok kayıp verdik, ama öne çıkanların kronolojisi şöyle:

15 Mayıs 1992-Şırnak-Taşdelen karakolu 600 kişilik grupla baskın: 27 er şehit, 40 terörist ölü

15 Haziran 1995-Şemdinli-Ortaklar karakolu : 15 şehit

4 Haziran 2007-Tunceli-Pülümür Kocatepe karakolu baskını: 7 şehit

21 Ekim 2007-PKK köprüyü havaya uçurdu, askerlere bomba ve roketatarlarla saldırdı: 12 şehit

10 Mayıs 2008-Aktütün Jandarma Sınır Karakolu ' na PKK’lı grup saldırdı: 6 şehit

Bu olayları hatırlıyorsanız, aynı gün televizyon ekranlarından “Taş üstünde taş bırakmayalım” diye höyküren “aklı evvelleri” de hatırlamış olursunuz.

Ancak bilinçsizce höykürmek yerine, “işi ehline vermek” ve ehillerin yapmak istediklerine arka planda köstek olmamak gerek.

Sözümü biraz daha açayım:

Şuna inanıyorum ve hatta biliyorum: Terör örgütü PKK’nın saldırılarından neredeyse tüm Kürtleri sorumlu tutan toptancı bir dil kullanan ve sözüm ona kanaat önderlerinin kitle iletişim araçları üzerinden “toplumsal dokumuzu bozacak” açıklamalar yapmasını doğru bulmuyorum.

Ya da devletin terörle mücadelede demokrasi ve hukuku bir kenara bırakıp 1990’lı yıllara dönmesini bekleyen ve tavsiye edenlerin aslında bu memleketin hayrını istediklerini zannetmiyorum.

Siz Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün “Misliyle intikam” sözünü duyup ta, devlet aklının kaybolduğu zannına kapılmış olabilirsiniz..!

Ancak devlet Mümtaz’er Türköne’nin dediği gibi, “Devlet dediğimiz varlık, damarlarında soğuk kanın dolaştığı bir ejderhadır. Öfkeyle, nefretle hatta sevgiyle değil buz gibi bir akılla hareket eder.”

O halde, Kuzey Irak’a giren Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ne kadar PKK’lı öldürdüğüyle değil, bu harekâtın siyasal ve sosyal sonuçlarını düşünerek perspektifimizi kuralım.

Kalın sağlıcakla.

Hasan Öztürk / Haber 7

Dedelerimiz ninelerimiz kazma,kürek,sopa ne varsa ellerine alıp düşmanı kovalamak için koşmuşlar.Dünyaya karşı koymuşlar o kadar yokluğun arasında.Şu an elimizde her türlü imkan var ve bırak dünyayı şurda 3-5 tane şerefsiz için hala daha yüreği yanan analarımız sayısı gün geçtikçe artıyor.

şehitlerimize allah rahmet eylesin. yakınlarına sabır versin
yine aynı seneryo . yine aynı tepkiler veriliyor . kerkes konuşuyor birbirini şuçluyor .
biz türk milleti konuşma konusunda iyiyizde iş yapmaya gelince o kadar iyi degiliz.
bence radikal kararlar alınması lazım askerlik sistemi degişmeli çok askerden ziyade teknolojiye yönelmeliyiz .idam çezası uygulanmalı en ufak pkk şuçlusunada .gösterilerde vur emri verilmeli gerekirse çolunuda karısınıda . yardım edenlere ve yurt dışından gelen yardımlarada bi dur denmeli herkes safını belli edmeli kürt kimliginin kökü kazınmalı

İlk önce hepimizin bütün türk milletinin başı sağolsun arkadaşlar hepimiz çok üzüldük ama bu şerefsizlerin böyle azmasına kudurmasına neden olan bu açılımdır bide mecsile o orospu çocuklarını sokmaktır tuturmuşlar bir özgürlük ulan gavatın adamları ne özgürlüğünden bahsediyorsunuz hangi şartlarda eşit değilsiniz çıkıp onu söyleyin sonra eşitlikten özgürlükten bahsedin onun bunun arkasına köpek gibi sığınıp mağaralarda yaşayarak yavşak gibi öle saldırı düzenleyip it gibi geri kaçarak bu türk milletini dağıtmaya gücünüz yetmez gerekirse hepimiz gider köklerini kazırız nasıl asalanın sonunu getirdik bunlarında getireceğiz ben inanıyorum

Dün baska bir konu icin yazmistim. Aynisini yine yaziyorum..Ne bekliyordunuzki. Akp iktidari öncesi ve sonrasina bakin. Refah haric hersey gibi daha hayatinin baharinda topraga verdigimiz gencecik fidanlarimizda cogaldi. Yine ayni kelimeyi duyuyoruz. VATAN SAGOLSUN....Eminimki bunu kimse kalpten söylemiyor. Kim daha 20 yasindaki evladini topraga gömerken bunu söylerki. Savas ta olsun tamam ama sayilari toplasan 2000 ni gecmeyen it sürüsüne öldürtüyorlar askerlerimizi. 200 kisi geliyor ve kimsenin haberi yok. Ellerindeki silahlar büyük ihtimal atla esekle getirilmistir. Sanki muz cumhuriyetiyiz. Adamlar karakollarin dibine kadar gelip vur kac yapiyor. Sonra biz cikip dünyanin yarisina hükmetmis osmanlinin torunlari olmakla, günümüzde dünyanin en iyi ordusuna sahip olmakla övünüyoruz. Kacak petrol, uyusturucu trafigi bi kisiye rant sagliyor, tabi bunlarda orda huzur istemiyorki isler kolay yürüsün. Yine yaninda adb ve israil gibi bizim agzimizi acamadigimiz 2 ülke oralarda istedigi oyunlari oynuyor. Sonuc bu...26 sehit. Ne demistik.VATAN SAGOLSUN......

Şehitlerimize Allah ' tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.
sorumlularıda biran önce göreve davet ediyorum.
barış dediniz, açılım dediniz olmadı, demekki onların anladığı yoldan devam edelim.

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRjI99tj4TtbGcFyzOiMsbh_mGl47P5PrkveEgG8-jznvLpLPwICeE__GPc6Q
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSX7H5Hij39ksRcVJnKe6fyWrNrhgGT_Q2MDzK1MAiykQrLUbF3
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcScXjcQPgf-pcpXSQIaoxqAUrHYMYr6LYrgzAdtiGWQinojSnlRNg
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRWFBo1gvZ2sS3yQVDUWz3lnBkybefRFa0cYuPA5xdkphvpXagQ

Hakkari dağ ve komando tugayında '' isimleriyle güneşi yükseltenler'' anıtı vardır,1995 yılında tugay komutanı olan osman pamukoğlu zamanında inşa edilmiş o zamana kadar hakkaride şehit olan askerlerimizin ismi yer alıyor,ben 2004 de gittiğimde 800 küsür isim vardı,resimlerde gördüğünüz merdivenlerin altından başlayan liste yukarıda anıta kadar dolmuş sonra anıtın arkasına son resimde gördüğünüz ilaveler yapılmış.Bu kadar sehit neden veriliyor? bir kaç gün arayla 10 -15 -27 kişi sehit verdiğimiz olmuş
hakkari pkk nın arazi yapısı gereği rahat hareket ettiği bir bölge, pamukoğlu hakkariyi ütülesen Türkiye kadar bir alan çıkar der, binlerce metre yükseklikteki dağlar sırt sırta vermiş gibi düz bir alan yok,bu dagların arasında kuş uçmaz kervan geçmez yerlerinde de karakollarımız var adeta teröristler gelsinde saldırsın der gibi savunma pozisyonunda beklerler. zamanında kaçakçılığı önlemek için inşa edilmişler aslında ama terörle mücadelede açık hedef sadece, adam elini kolunu sallaya sallaya geliyor vurup kaçıyor ,nefes filmini izlediyseniz görmüşsünüzdür aynısı hatta daha kötü

Üzüntümüz ve acımız yüreklere sığmaz, kelimelerle anlatılamaz, askerliğim sırasında Zonguldak ilinde 3 şehit cenazesini taşımak ve musalla taşında başucunda beklemek nasip oldu.:) İşte onlar hayatımda iz bırakanlar arsındaydı.
Mekanları cennet olsun..