PKK telsizlerinden yardım çığlıkları !

PKK ' lı teröristler telsizlerden örgüt yöneticilerine yardım çığlıkları gönderiyor.

Tamamı komando, JÖH ve Özel Kuvvetlere bağlı 22 taburla yapılan operasyonlarda kıstırılan PKK ' lılar telsizlerden örgüt yöneticilerine yardım çığlıkları gönderiyor.

Star gazetesinde operasyonla kapana kıstırılan teröristlerin telsiz konuşmaları yer aldı. ' İmdat ' çığlıkları atan teröristler, kaçarken de yaralı arkadaşlarını öldürmeleri yolunda üstlerinden talimat aldı.

' KAFASINA SIKIN KAÇIN '

İşte o konuşmalardan biri:

- Kırsaldan gerillayı toplayın...

- Havanı ' nın aşağısındayız. Bize destek lazım... Destek...

-Yoksa gerilla için çok acı olur.

- Ben ne yapayım? Bir gerilla ağır

- Sıkın... Kaçın... Kafasına sıkın

- 20 ' nin üzerinde yaralı var. Yaralı

- Roket atın... Roket...

' BUL, GİR, İMHA ET, TERK ET '

Türk Silahlı Kuvvetleri ' nin (TSK) ağırlığı yurtiçinde olmak üzere terör örgütü PKK ' ya yönelik başlattığı kara operasyonunun Kuzey Irak ayağından dün önemli bir bilgi geldi. Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi ' ne bağlı Peşmerge güçlerinden ciddi şekilde istihbarat almaya başlayan ' Bordo Bereliler ' Haftanin kampına girdi.

' Bul, gir, imha et, terk et ' taktiğini uygulayan seçkin birliklere ' Yarasa ' adı verilen her türlü hava koşulunda hareket yeteneğine sahip özel donanımlı Sikorsky ' ler de eşlik ediyor.

KOMUTANLAR HALA BÖLGEDE

TSK ' nın uzun yıllardır sürdürdüğü en kapsamlı operasyonunu, halen bölgede olan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel ve kuvvet komutanları yönetiyor. Operasyona Özel Kuvvetler ' e bağlı bordo berelilerin yanı sıra 2. Ordu Komutanlığı bölgesindeki 7. Kolordu Komutanlığı ve Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı unsurları katılıyor.

Ynt: PKK telsizlerinden yardım çığlıkları !

Allahın izniyle MEHMETÇİKLERİMİZ bu çakal sürüsünün kökünü kurutacak.Allah mehmetçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun.

Ynt: PKK telsizlerinden yardım çığlıkları !

G.Kurmay Başkanı Özel ' den açıklama
7. KUZEY IRAK’A YÖNELİK SINIR ÖTESİ HAVA HAREKATLARININ SONUÇLARI NEDİR? BU HAREKATLAR DEVAM EDECEK Mİ?
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, PKK terör örgütünün Irak’ın kuzeyindeki unsurlarını etkisiz hale getirmek ve örgütün fiziksel altyapısını tahrip etmek maksadıyla; 17 Ağustos 2011 tarihinden itibaren, Türk Hava Kuvvetleri uçakları ve karada konuşlu ateş destek vasıtaları ile bölücü terör örgütü hedeflerine yönelik harekat icra edilmektedir. İcra edilen bu sınır ötesi harekat ile;

-Çeşitli kaynaklardan elde edilen bilgilere göre 250-270 terörist etkisiz hale getirilmiş 210’dan fazla teröristin yaralandığı öğrenilmiştir. (Bazı siyasi, diplomatik ve istihbarat kaynaklarına göre bölücü terör örgütünün kayıpları burada belirttiğimizin çok üstünde olarak ifade edilmektedir)

-Teröristlere ati altyapı önemli ölçüde tahrip edilmiş, bu kapsamda; muhtelif sayıda barınak, sığınak, depo, tesis/bina, cephanelik, uçaksavar mevzii, kontrol noktaları tahrip edilmiştir.

-Terör örgütü üzeriden psikolojik baskı oluşturulmuştur.

-Terör örgütü bazı gruplarını kendisi için daha güvenli gördüğü bölgelere kaydırma gayreti içerisine girmiştir.

-Hava harekatı neticesinde örgütten kaçan terör örgütü elemanlarının sayısında ciddi miktarda artış olduğu bilgileri de alınmıştır.

Irak kuzeyindeki bölücü terör örgütünün faaliyetleri mevcut keşif ve gözetleme vasıtaları ile sürekli olarak takip edilmekte ve bölücü terör örgütü üzerindeki baskı taarruzi hava harekatı ve topçu atışları ile sürdürülmektedir.