Massey ferguson 3.085 D phantom firen yağı sorunu

Selamlar.. MF 3.085D firen yağı sürekli bitiyor.Bu sorun birkaç gündür var acaba sorun ne olabilir ? yağ kalmayınca fren hiç tutmuyor. Firen pedalı boşta bassanda bi etkisi yok.

Ynt: Massey ferguson 3.085 D phantom firen yağı sorunu

hamza40_7 link=topic=47677.msg459654#msg459654 date=1319386672' Alıntı:
Demekki bir yerlerden kaçırıyor fantom güzel motor servise uğrayıp yaptırmak en güzeli yoksa allah korusun daha köyü şeyler olabilir..
teşekkrler yorum için.. Baktığımda yağ kaçıran bi yeri yok ama en kısa zamanda baktıracaz servis biraz uzak o yüzden hergün yağ dolduruyoruz. Valla çok tehlikeli arkanda da geniş bir ekipman varken el freni ile durdurmak zorunda kalıorum o da tabiki tam olarak tuttmuyor

288 G nın de fren yagı bosalıyor .. kabının sag kosesının kaporta ıle bırlestıgı yerden kacırıyor ... fren merkezınde problem varmıs ... 4 gunde falan 288 de bıtırıyor yagı ... fren merkezının yenısı 300 tl cıvarı ımıs ... senın sorununda bu olabılır mı bılmıyorum :S

ertac sahın link=topic=47677.msg459667#msg459667 date=1319387361' Alıntı:
288 G nın de fren yagı bosalıyor .. kabının sag kosesının kaporta ıle bırlestıgı yerden kacırıyor ... fren merkezınde problem varmıs ... 4 gunde falan 288 de bıtırıyor yagı ... fren merkezının yenısı 300 tl cıvarı ımıs ... senın sorununda bu olabılır mı bılmıyorum :S
yorum için teşekkürler..orayı biliyorum evet yağ koyulan yerin ora.. büyük ihtimal aynı sorundur teşkkürler

vale link=topic=47677.msg459674#msg459674 date=1319387806' Alıntı:
mutlaka bir yerlerden kaçırıyordur.yoksa eksiltmez .buharlaşacak hali yok ya yağın
yorum için teşekkürler doğrudur ben aynı sorunu yaşayan arkadaşlardan bilgi almak istedim servis baya uzak bi de işler sıkışık belki parça getirip burda birilerine yaptırırz diye sormak istedim.. teşekkürler

Paçalardaki merkez pistonun oringleri eskimiştir ordan arka yağa karışır yağ. Sökmesi basit 3 vidayla söküp oringleri değiştir.
Detay istersen resim atarım

Bi takviye yapacağım eğer yine eksitir
İse bakayım 3 yıldır hiç eksitmiyordu
Yağ ne koyayım Sevisi aradım şanzıman yağından koy dedi mobil 422 onunda 1 LT yok
MHL fren yağı var erkunt be newhollantın onu koy dedi