akşamları kahveye gitme alışkanlığı olan arkadaşlar

Ynt: akşamları kahveye gitme alışkanlığı olan arkadaşlar

ben köyde değilim hemde öğrenci olduğum halde tek eğlencem bu köye gittiğimde ise işe ya ben giderim ya babam. Babam gittiği zaman ben kahvede takılırım sonra yorulunca gelir ben devam ederim işe giderim iş yoksa kahveden çıkmam zaten.. Tek eğlence bu sanırım eski kafalı kaldık biraz ama ben çok memnunum halimden gerisi beni sarmıyor...

Aykut Güler link=topic=47689.msg459763#msg459763 date=1319394319' Alıntı:
ben köyde değilim hemde öğrenci olduğum halde tek eğlencem bu köye gittiğimde ise işe ya ben giderim ya babam. Babam gittiği zaman ben kahvede takılırım sonra yorulunca gelir ben devam ederim işe giderim iş yoksa kahveden çıkmam zaten.. Tek eğlence bu sanırım eski kafalı kaldık biraz ama ben çok memnunum halimden gerisi beni sarmıyor...
evet bende hergün olmasada arasıra çıkıyorum.kışın gündüzleri zaten kahvede geçiriyoruz mecbur.yapacak birşey yok

Valla yapacak is olmayinca en iyi alternatif oluyo.))) Hos bizim köyde kahve acik degil ama biz sagdan soldan toplama masa sandalye koyduk. Günüz ihtiyarlar aksam bizler gidiyoduk yazin. Bazen cakisiyoduk. O zamanda parti satin alma oluyodu. Bi parti 2,5 tl.))) Bu yaz ictigim fantayi herhade bu yasima kadar anca icmistirim...

Geceleri kahveye gitmem.çayımı demler tv de sinema yada tartışma proğramına bakarım.internette vakit geçiririm.kendi odam var.yani evde Tv konusunda isyan çıkmıyor. Gündüzleri kahveye çakarım.2,5 aydır işlerimden dolayı kahve fırsatım olmuyor.yani köydeki realtiyi yakalayamıyorum.bağzen geçerken kahvenin önüne bakarım.hep aynı adamlar oluyor.gıbtayla bakıyorum.şu işler bitsin soluğu kahvede alacam..

yazaın en iyi vakit geçirlcek yer kave zaten
köyde olduğum sürece her akşam mutlaka çıkarım arkadaşlarla otururz takılırz içersnde biz otururz dışardada yaşlılar oturur köyde kaveci yok bizim çay içmek isteyen çayı demleyip içer ikindi ve yatsıda kavede toplanır yaşlılar fln tek tük bazen işi olmayan insanlar demleyp içiyor öğle namazından sonra cami kaveyle yan yana olunca ..
biz dağıtırz sonra içerde muhabbet o biçim fln filan bayramda gece geçsaatlerde okeyleri kağıtları alır gelrz evden kmse olmayıcanca çevir dur sabaha kadar :D :D
evde vakt geçmiyo ne net var ne başka bişe sadece tv
ayda bir 2 ayda bir fln çay şeker parası toplanır köylülerden 10 ar tl fln sonra iç içebildiğin kadar şeker çay bitene kadar kmseden para alınmaz misafr olsun başka birisi olsun kave her zmn açık güçç*-*

yorumlar için teşekkürler arkadaşlar ,,genelde durum aynı .bizim köyde 4 adet kahve var son günlerde çay 50 kr olalı sinek avlamaya başladılar.1 çay ,1kg buğday,

Bizim köyde kahve yok ama süt deposunun yanına yapılan ufak yere masa sandalye attık her akşam orda toplanıyoruz. :D

bizde kahve yok köy konagı var gündüz kocaheriflerde olur köy bekçisi hergün bi sabah bide ikindi çayı demler içilip sohbet edilirki ne sohbetler :) akşamda gençler va orta yaşlılar yine gece 12-1 e kadar sohbet edilir bazen oyun oynanır ama tek masa olur herkes kendi halinda olmaz :) köy oyunu denilen 3lü oynarlar 6 kişiyle.bazen tavuğuna horozuna kuzusuna oynarlar et pişirip yenir..yenende yenilende parasını veriyo olmaz öle şey deyip kazanan kuzucu tavukçu oluyo ;D yapı olarak ortası boş tabanı halı kenarları sedirlidir. :)

anayurtlu 3105d link=topic=47689.msg459934#msg459934 date=1319405699' Alıntı:
bizde kahve yok köy konagı var gündüz kocaheriflerde olur köy bekçisi hergün bi sabah bide ikindi çayı demler içilip sohbet edilirki ne sohbetler :) akşamda gençler va orta yaşlılar yine gece 12-1 e kadar sohbet edilir bazen oyun oynanır ama tek masa olur herkes kendi halinda olmaz :) köy oyunu denilen 3lü oynarlar 6 kişiyle.bazen tavuğuna horozuna kuzusuna oynarlar et pişirip yenir..yenende yenilende parasını veriyo olmaz öle şey deyip kazanan kuzucu tavukçu oluyo ;D yapı olarak ortası boş tabanı halı kenarları sedirlidir. :)
Bilader youtube de gördüm konağı, aman 3 lü oynayın..:D Oynatmayın bak, nolur nolmaz iyi şeyler olmuyo.:)
Bizim köy odası var 1 aza, ben ve birde mualefet 3 kişi oluyoruz.. Demle çayı, vur muhabbeti..:)

nailyetek link=topic=47689.msg459945#msg459945 date=1319409732' Alıntı:
Bilader youtube de gördüm konağı, aman 3 lü oynayın..:D Oynatmayın bak, nolur nolmaz iyi şeyler olmuyo.:)
Bizim köy odası var 1 aza, ben ve birde mualefet 3 kişi oluyoruz.. Demle çayı, vur muhabbeti..:)
:D yok nail abi orası ayrı bölüm :D

anayurtlu 3105d link=topic=47689.msg459934#msg459934 date=1319405699' Alıntı:
hacı abi sen bizim yaren konağını ve oyunlarını tarif ettin şimdi :D :D

çankırımızın yarenleri

bizim burda kahve yok kimse gitmez herkesin bir ilgilendigi hobisi vardır boş olunca onunla ugraşır mesela ben boş zamanlarımda kepenk yaylarından bıçak yaparım yada tüfek kundagı fln