HERKEZİN DİKKATİNE.!

[size=10pt][/size] Arkadaşlar bunca şehit haberlerinde ve öncekiler de (Allah hepsine rahmet eylesin) siz hiç VİLA dan ya da YALI dan çıkan şehit cenazesi gördünüzmü?Neden acaba hep bizler gibi mütevazi evlerden çıkıyor..?

Ynt: HERKEZİN DİKKATİNE.!

benim askerlik yaptığım yerde adanasporlu bir arkadaş vardı .haftada 1 veya 2 gün görürdüm .ne spor ne içtima hiçbirine katılmazdı. kamuflaj falan giymezdi kafası estiği zaman gelirdi bölüğe ,neymiş futbolcuymuş.sanki memleket için çok önemli birşey yapıyor.onu gördükçe isyan ederdim .

Ynt: HERKEZİN DİKKATİNE.!

Azizim, ülkemizde belirli bir gelir seviyesinin üzerinde olan veya başka bir ifade ile 'daha bilinçli' olan olan ailelerin çocukları genellikle 4 yıllık fakülte mezunu oluyorlar. Yani askerliği kısa dönem olarak veya uzun dönem bile olsa masa başında yapıyorlar.
O yüzden dağdaki askerlerin arasında zenginlerin çocukları yok.
Söylediklerim yanlış anlaşılmasın. Okumak zenginlik göstergesidir veya fakir olan okumayı bilmez gibi bir şey söylemiyorum. Ama şu da gayet açık ve net ki; maalesef ülkemizdeki sistemde üniversitede çocuk okutabilmek için belirli bir gelirin üzerinde olmak lazım.
Bu da fakir gençlerimize kısmet olmuyor. Yani gençlerimiz küçük yaşta çalışarak ailelerine yardım etmeye mecbur kaldıkları için, okumayı geri plana itmek zorunda kalabiliyorlar.
Veya bir başka bakış açısından bakacak olursak yine maalesef ki; fakir çevrelerde yetişen gençlerimiz ve ailelerimiz, okumak konusunda yeterince bilinçli yetişmiyor. Ve okumuyor.
...