mf 265 yerine erkunt bereket 60 olur mu?

Ynt: mf 265 yerine erkunt bereket 60 olur mu?

traktör arkadaşın tanıdığının tanıdığında. bu nedenle ayrıntılı bilgim yok, model bilmiyorum daha. gönlüm jd 5403 wd 4*4 den yana ama orjinal kabinli yok. uygun fiyata nimet de olur tabi de forumda bi 13 inç 4 lü çeken bereket videosu var ona binaen berekete de bakınıyordum. yeni modellerde güç ve torku azalttılarsa eskileri daha mı iyi oluyor o zaman bereketin? kaç modelden aşağısını bulsak alalım? bileniniz var mı?
bu arada videolar bölümüne açmışım formu, yeni farkettim, kusuruma bakmayın.

uraltay link=topic=47703.msg459949#msg459949 date=1319411910' Alıntı:
traktör arkadaşın tanıdığının tanıdığında. bu nedenle ayrıntılı bilgim yok, model bilmiyorum daha. gönlüm jd 5403 wd 4*4 den yana ama orjinal kabinli yok. uygun fiyata nimet de olur tabi de forumda bi 13 inç 4 lü çeken bereket videosu var ona binaen berekete de bakınıyordum. yeni modellerde güç ve torku azalttılarsa eskileri daha mı iyi oluyor o zaman bereketin? kaç modelden aşağısını bulsak alalım? bileniniz var mı?
bu arada videolar bölümüne açmışım formu, yeni farkettim, kusuruma bakmayın.
kardeş ikinci elmi arıyosun sen bence sen erkunt 70e 4 çeker al derim 58 hp turbo yok bereket 60 larda 70 lerde var 70 e de en az 4 12 pulluk çeker. forumda gordugun berekete 13 inç 4 lü takmışlar demişsinde motorun oynanıp oynanmadıgı belli değil topragın nası olduguda belli değil. her videoya kanma derim.

arada 7 hp var pullukta 265 daha iyidir ama öbür işlerde bereket aşağı kalmaz genede :)
arkadşların dediği gibi 70 likten al yada başka marka 70 lik ve daha üst modellere bk derm sonuçta her sene traktör almıyor kmse almışken biraz iyisi olsun :)

erkuntun bütün esprisi zf şanzuman, bereket zaten güçsüz bide e serisiymiş hiç heveslenme derim,nimete bak td65e bak bence onlara bakarken hiç aklında olmayan bir motor görüp alacağınada eminim :D denk getirebilirsen td80e bak olmadı 285 alır bu seneyi böyle geçirirsin 265'in ekipmanını ıslık çalarak çeker hem yorulmaz hem eve erken dönersin gerçi 265 ile 285 arasında 7-8 hp var fazlada bişey beklememek lazım yakıtta 265 daha cimri. yok baba yok 80 hp almıcaksan hiç değiştirme senin motorun iyi, bi tümosan alsan 82-80 filan tadından yenmez onun dışında 70 hp civarı traktör almak için elindekininsatma

http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-1998-model-82-80-dt-tumosan-or-kab-61696517/detay/?
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-2006-tumosan-95-80-kabinli-2wd-cok-temiz-60920556/detay/?
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-4x2-orjinal-kabin-tumosan-85-80n-59383874/detay/?
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-1998-model-tumosan-82-80-dt-60160791/detay/?
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-sahibinden-satlik-tumosan-82-80-57648549/detay/?

Fiyatı uygunsa Bereket al derim. Sonradan turbo + intercooler ile 70 ' likten farkı kalmaz. Zaten Nimet, Bereketin turbolu halidir. Bende 2011 Bereket 60 4x4 var. Ben taktıracağım ikili takım halinde 3.500 tl ye geliyor.

arkadaşlar tavsiye edilen traktörler bütçemi aşar galiba. bütçem en fazla 40 bin. ayrıca yıllık işlediğimiz toprak da en fazla 150 en az 120 dekar. 265 massey bana yetiyor yetmesine ama kabinli biraz da modelli olsun babam rahat etsin istiyorum. kabinin de orjinal olmasını istiyoruz. 265 massey ayarı kuvveti olsun, onun ekipmanını rahatlıkla çeksin ama orjinal kabinli olsun, olmuşken de 4x4 olsun diyoruz. bilm-*s bu nedenle bereket düşünmüştüm. sanırım bunca olumsuz yaklaşım olduğu için bereketten vaz geçeceğim. jd 5403 her ne kadar orj kabin olmasa da sanırım bize daha uygun. tümosanlar hakkında pek bilgim yok, bunun 50-70 beygir arası tutulan modellerini bilen va mı?

40.000 tl civarı çok temiz TD65 D 4X4 bulursun kafanı yorma senin 265 in ne ekipmanı varsa hepsini rahatlıkla taşır sorun olmaz bizde vardı 96 model 265 s ama ondan sonra kimler geldi kimler geçti hiç arama başka derim TD65 D 4X4 tam sana göre bizde 250 dekar yer var rahatlıkla yetiyo tümosan filan bilmem ama nh ın ikinci eli malum 92 model 55 -56 yı 23.000 tl ye sattım td 65 d ondan aşağı değil piyasası çok iyi nh dan şaşma olmadı hiç arama 265 düzenle iyi bakım yap en az 10 sene daha kullanırsın ama konfor dersen TD

nh td65d kullanıcısı arkadaşlar var. iyi güzel hoş diyorlar ama çok fazla yakıyor diye değiştirmek de isteyenler var aralarında. bu yakıt işi için ne diyorsunuz? ben de ilk td65lere bakmıştım sonra 266g lere de baktım, eski 70-66 lara da baktım. daha sonra jd lere yöneldim. şimdi de erkuntu inceliyorum. td65d leri yakıttan dolayı elemiştim. yanlış mı yapmışım o zaman, bakmalı mıyım td65lere? hayırlısı bakalım yaza kadar bunlardan birini tercih edeceğim fakat tümosanlar hakkında da bilgi edinmek istiyorum. tümosan kullanan var mı 60 hp lik tutulan bir model?