size göre yakıt konusunda , jhon deere mi ,fendt mi CİMRİ ????

Ynt: size göre yakıt konusunda , jhon deere mi ,fendt mi CİMRİ ????

atilla link=topic=5403.msg55704#msg55704 date=1215462020' Alıntı:

KULLANICI BEYANIDIR:

FENDT VARİO 820

4 mt pottınger terra dısc ile yapılan çalışmada;saatte 16 km hız,ortalama 15 cm derinlikte aykırı olarak fiğ yerinde çalışılmış,350 dekarlık alanda 172 litre(akaryakıt istasyonunda doldurulmak kaydıyla) akaryakıt sarfetmiştir.......
çalışılan yer SİLİVRİ/İSTANBUL........ALTINORAK ÇİFTLİĞİ..... saygılarımla

teşekkürler d-artagan bizlerinde kullanıcı yorumlarına bir adımdaha fazla ihtiyacımız oluyor arkadaşların en doğru bilgilenmesi açısından buna ek olarak yapıcağım sawyer adlı arkadaşımızın yaptığı bir yorumu yazmak isterim

' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' arkadaşlar fendtin yakıtları hakkında ne söyleyebilirsiniz.ben hanover ' e fuara gittiğimde fendt üst üste variller koyup traktör başına mazottan ne kadar kar edildiğini yazmıştı.galiba fendt mazot tasarrufu konusunda çok iddialı çünkü 936 vario ' nun adı aynı zamanda 'fuel saving champion':yani 'yakıt tasarruf şampiyonu' olarak da gaçiyor.zaten 936 vario ' nun aldığı agritechnica 2005 ödülü yüksek gücü ve ters orantılı mazot kullanımıyla ölçülüyor. ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' ' '

bence en az yakan FIAT 70-66S DT
9lü karayağı ile 177 dönümde 80-90 litre mazot yaktı yer Sarıoba köyü / Polatlı / Ankara

tabi bu işin şaka yanı :D
bu güne kadar ne FENDT ' i nede JOHN DEERE ' yi tarlada görmedim

fendt ' in dönüm başına 1.5 litre yaktığını biliyorum.bunun en büyük sebebi vario şanzıman ve tms.300 variolara tms takılması ile o traktörün dönüm başına yakıtının 1.5 ' in de altına düşeceğine eminim.
saygılar...

sawyer link=topic=5403.msg56015#msg56015 date=1215619334' Alıntı:
fendt ' in dönüm başına 1.5 litre yaktığını biliyorum.bunun en büyük sebebi vario şanzıman ve tms.300 variolara tms takılması ile o traktörün dönüm başına yakıtının 1.5 ' in de altına düşeceğine eminim.
saygılar...
kardeş araştırmış......

sawyer link=topic=5403.msg56015#msg56015 date=1215619334' Alıntı:
saygılar...

hangi isi yaparken 1.5 lt yakiyor? toprak tipi nedir? model hangisi?

D_Artagnan link=topic=5403.msg55718#msg55718 date=1215469418' Alıntı:
KULLANICI BEYANIDIR:

FENDT VARİO 820

4 mt pottınger terra dısc ile yapılan çalışmada;saatte 16 km hız,ortalama 15 cm derinlikte aykırı olarak fiğ yerinde çalışılmış,350 dekarlık alanda 172 litre(akaryakıt istasyonunda doldurulmak kaydıyla) akaryakıt sarfetmiştir.......
çalışılan yer SİLİVRİ/İSTANBUL........ALTINORAK ÇİFTLİĞİ..... saygılarımla

Resimdeki traktör bizim köyün arazisinde çalışıyor. Hatta bir tarlayı biçerken yanımdan geçti. Sonra baktım kanola tarlasına girmişti. Toz duman gidiyordu. Hatta bir jiple yarıştılar. Fakat yakıtı konusunda birşey diyemem. Çünkü daha tarlada Fendt ' i yakıt sarfiyatı konusunda deneyen bir kullanıcı ile tanışmadım. John Deere motorlar az yakıyor. Fakat Fendtle arasında ne kadar fark var bilemeyeceğim.

adana ' da türkiye ' nin ilk fendt sahiplerinden biri neredeyse traktörün yakıt yakmasını engelleyecekti.412 vario ile yaktığı mazot:1,2 lt(dönüm başına)

sawyer link=topic=5403.msg56172#msg56172 date=1215673459' Alıntı:
312 vario 5 li 16 inç pulluk
412 vario olabilir ama 312 vario ya pulluklar ağır gelebilir ...ikiside aynı güçte ( 412 nin torku yüksek ) olmasına rağmen , 412 yaklaşık 1050 kg daha ağır düşüncem..trakyanın kara toprak yapısına göre...kardeşim...

atilla link=topic=5403.msg56185#msg56185 date=1215677915' Alıntı:
412 vario olabilir ama 312 vario ya pulluklar ağır gelebilir ...ikiside aynı güçte ( 412 nin torku yüksek ) olmasına rağmen , 412 yaklaşık 1050 kg daha ağır düşüncem..trakyanın kara toprak yapısına göre...kardeşim...
312 vario için uygun pulluk 5li 16 inç diye düşünüyorum.zaten fendtin diğer traktörlerde ayarı daha yüksek beygirler
ör:
eskişehir ' de 150 beygirlik deutz-fahr ' ın çekemediği welger balya makinesini 128 beygirlik 412 vario ses değiştirmeden rahatça çekti.

sawyer link=topic=5403.msg56213#msg56213 date=1215688324' Alıntı:
312 vario için uygun pulluk 5li 16 inç diye düşünüyorum.zaten fendtin diğer traktörlerde ayarı daha yüksek beygirler
ör:
eskişehir ' de 150 beygirlik deutz-fahr ' ın çekemediği welger balya makinesini 128 beygirlik 412 vario ses değiştirmeden rahatça çekti.
işte şimdi kardeşimi ve fendt i tebrik ediyorum....yıllardan beri anlatıyorum...