Çiftçiye büyük destek

Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında çiftçi ve üreticilere muhtelif çeşitlerde 939 adet makine ve ekipmanın dağıtımı yapıldı. Ayrıca dağıtım töreninde koyun üreticilerine de hibe olarak 28 adet damızlık koç verildi.

TARIM ALETLERİ VE DAMIZLIK KOÇLAR

Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, ilimiz çiftçi ve üreticilerinin çağın gereklerine uygun Tarım Alet ve Makineleri dağıtım töreni düzenledi. Tarımsal üretimdeki verimliliği artırmak üzere verilen yüzde 50 hibe desteğiyle tarım aletleri ve damızlık koçlar dün İl Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde çiftçilere dağıtıldı.

YÜZDE 50’Sİ HİBE OLACAK

İl Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinin organize ettiği dağıtım törenine Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner, protokol üyeleri ve çiftçiler katıldı. Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 2011 yılında toplam proje tutarlarının %50’si hibe olarak verilmiş olup, çiftçi ve üreticilere 939 adet makine ve ekipman dağıtıldı.

30 MİLYONLUK DESTEK

Dağıtım töreninde bir konuşma yapan Vali Güner , “Tarımsal üretimin en önemli unsuru destektir. Gerek hayvancılık gerekse tarımsal ekipmanlarla 1 yılda 20 bin çiftçimize 30 milyon TL destek sağlandı. Çiftçilerimizin kendilerini geliştirebilmeleri, çağa ayak uydurmaları ve piyasayı yakından takip etmeleri açısından bu destekler önemlidir” dedi. Ayrıca Devletimizin imkanlarıyla desteklerin sürdürüleceğini dile getiren Vali Güner, anız yakılmaması konusunda çiftçileri ve vatandaşları tekrar uyardı. Vali Güner, Tarım Ekipmanları ve Damızlık Koç Dağıtım Töreninin sonunda İl Müdürlüğü Atölyelerini gezdi. Sera ve Arı Kovanı yapımını inceleyen Vali Güner emeği geçenlere teşekkür etti.