KUBOTA TRAKTÖRLERİ LİSTE FİYATLARI

Ynt: KUBOTA TRAKTÖRLERİ LİSTE FİYATLARI

akcaorenli link=topic=47792.msg460943#msg460943 date=1319644719' Alıntı:
o paraya ıtal bı mf nh al keyfıne bak :D
Kardeşim MF lerin yeni gelen Avrupa modellerini bende severim ve özenirim. Vitesi falan gayet güzel. Liste fiyatını baz alırsak ;

***MF 5425 Modeli 85 bg gücünde, 45.000 EUROx2.4550 TL =110.475 TL( 23 Haziran 2011 baz alınarak söylenmiştir)

***KUBOTA M 8540 modeli, 94.600 TL( Ekim 2011)

Arada 16 bin lira gibi ciddi bir rakam söz konusu. Tabiki tutkular, zevkler, renkler tartışılamaz. Ama aradaki farkta açıkça ortada. Ki liste fiyatı KUBOTA M 8540 ın haziran ayında 83 bin civarındaydı :)

doganbey1 link=topic=47792.msg461004#msg461004 date=1319650151' Alıntı:
Kardeşim MF lerin yeni gelen Avrupa modellerini bende severim ve özenirim. Vitesi falan gayet güzel. Liste fiyatını baz alırsak ;

***MF 5425 Modeli 85 bg gücünde, 45.000 EUROx2.4550 TL =110.475 TL( 23 Haziran 2011 baz alınarak söylenmiştir)

***KUBOTA M 8540 modeli, 94.600 TL( Ekim 2011)

Arada 16 bin lira gibi ciddi bir rakam söz konusu. Tabiki tutkular, zevkler, renkler tartışılamaz. Ama aradaki farkta açıkça ortada. Ki liste fiyatı KUBOTA M 8540 ın haziran ayında 83 bin civarındaydı :)

ankarada fuardaa çok iyi inceledim.traktör güzeldir.ona laf yok.kabin yaarmz çok dar.öyle özellik yok.
en önemlisi bayi ne köy olur ne kasaba alna yandı eger o bayiye güvenipde.akaşam olsun eve gideyim bane traktörden hesabı.geçen yılda aynıydı ..
fiyatları çok yüksek. cazip degil. çok yaygın olmayınca şahsen düşünmem.kabin japonlara göre bize yaramaz.hele bayi servileride fuarda ki gibi zihniyetse sakın yaklaşma derim...

Ali abi tekrar yazarsan sevinirim :)

köylü link=topic=47792.msg461009#msg461009 date=1319650507' Alıntı:
ankarada fuardaa çok iyi inceledim.traktör güzeldir.ona laf yok.kabin yaarmz çok dar.öyle özellik yok.
en önemlisi bayi ne köy olur ne kasaba alna yandı eger o bayiye güvenipde.akaşam olsun eve gideyim bane traktörden hesabı.geçen yılda aynıydı ..
fiyatları çok yüksek. cazip degil. çok yaygın olmayınca şahsen düşünmem.kabin japonlara göre bize yaramaz.hele bayi servileride fuarda ki gibi zihniyetse sakın yaklaşma derim...
Evet kabin olarak sıkıntılı olduğu doğru. Bir iki modifikasyonla yan tarafa koltuk eklenebilir. Tabiki bayii her marka için önemlidir. Hatta MOTORUN KENDİNDEN GÜCÜNDEN KALİTESİNDEN DE ÖNEMLİDİR. O bölgenin bayiisinin sorunu o. KUBOTA ların servisleri hakkında bilmeden yorum yapmamak gerekir. Sizlere bir şeyi açıklamak istiyorum.
Geçen bahar ayında sitemizden bir üyenin M7040 modeli arızalanmış. Adam servise söylemiş. Bana da söyledi. Ve servis ile anlaşamadığını söyledi bana. Bende Türkiye Servis müdürünü aradım. Adamın dedikleri şu. Müşteri Çorumlu ve motoruna daha iyi bakılması için yani arızanın giderilmesi için Bartındaki servisi yönlendirmişler. Müşterinin kapısına 2 kez gidip gelinmiş. Buda 1000 km ye yakın yol dedi. Biz müşteri için arızayı gidermek adına bu zahmetlere katlandık ve hiçbir ücret de alınmadı (yol parası ). Ki Çorumdaki servis o zaman yeni açılmış. Bu servislikler kolay verilmiyor. Motoru baştan aşağı tüm parçaları sökülüp öyle toplanması isteniyor servis olacak kişilerin. Yeterli seviyeye gelindiğini anladıkları an servis rütbesi veriyorlar

geçen gün kaveye gttm herkez ytsı namazına gtti tek başıma oturuyom arkadaşları bkliom 2 tane kyöden adam geldi teki 35 yşlarında teki 45 50 yaşlarında büyük olan çok iyi birisidir ve elinden her iş gelen adamlardadndır komşum olur kendisi öbürkü biraz köyn yıkarsında oturur fkt o arada gelr iş zamanı babasıyla abisi çalışır köyde onlarda td85d 2010 modelle 175 köşe kovan var ..- bilgili olan adamda 99 model 265s var çok temz bakar.
bursadaki fuardan kataloglar getirmiş bayabi markalar vardı anlatıyor bende dnliyorm onları kubotaya anlatmaya başladı içine bindim fln diodu çok beyenmş özellkleri kabnin tasarımı klimasının yerleri vs. anlatıyordu fln filan dar olduğunu bende görmştm videoda :D
bzm köye ilk getiren olursa kesnlkle o adam getirir çünkü adam hep farklı işlerin peşinde :D ama yaparda yani ynlış bişede yapmaz araştırır bulur yapar eder.. geçen sene çok aydın ekmşti iyi para kazandıydı naptı blmiyorm o parayı bu senede gene çok aydını vardı ve bu sene bizim köyde aydın çıkartma makinasyla bzm köye çalıştı öğlene kadar kendileri 2 romak kesip geliyordu öğleden sonrada aydın çıkarttırıyodu ve gene iyi para kazandı bu sene heralde para biriktiriyor bzden çok ekiyor ama 265s ile yapıyo işi :D
kısacası o alırsa bende yararlanırım ;D
adamın hikayesini anlattım bea nedense :D ;D

Kabin konforu çoğu motorda yoktur. Valtranın orjinal kabinli modeline bindim. İçeri çok ses alıyordu. Ve bu motordaki klima hava çıkışlarının yeri çok iyi. İnsanı hasta etmez. Yani çok güzel bir tasarım. Ki dış tasarım olarak da dikkatli incelendiğinde her şeyin birbiriyle ne kadar uyumlu olduğunu gördüm. Ben KUBOTA taraftarı değilim. Her markayı seviyorum. Ama her şeyide açık açık söylerim. Adamlar yapmış. Ve servise de çok öenm veriyorlar.

Tek kişi iş yaparsan abi çok rahat sığarsın :) Aslında yeni model motorların hepsinin kabini dar. Sadece muavin koltuğu yapıp o bölgeyi biraz geniş tutuyorlar. Neden ufak yapıyorlar bilemiyorum.

16 v olan başka traktör markaları var mı.yoksa sadece kubato da mı var
Alıntı yapılan: doganbey1 - Bugün, 21:04:34

Tek kişi iş yaparsan abi çok rahat sığarsın :) Aslında yeni model motorların hepsinin kabini dar. Sadece muavin koltuğu yapıp o bölgeyi biraz geniş tutuyorlar. Neden ufak yapıyorlar bilemiyorum.

bence klimanın etkinliğini arttırıp.motordan çaldığı gücü azaltmak içindir.

Şu an için TÜRKİYE de segmentlrinde bir tek KUBOTA da olan var diye biliyorum ben. Yanlışım varsa düzeltin. Yeni çıkan T.5 New Holland serileri 16 valfli. Ama onlarda Türkiyede yok zaten daha kompakt :) Haklı olabilirsin abi ne kadar hacim az olursa o kadar kolay olur ve güç kaybı yaşanmaz

euro değerlendi ithal traktörler hayal oldu, t5050 ' ye bir adam geldi 95binliraya sat dedi şimdi 130 bin civarı olmuş biz 90a almıştık, piyasa karışık çok karışık ithali aratmayacak yerliler çıkması lazım erkunt hattat hamle yapmadılar nh t4 ü iç pazara sürerse satış patlaması olur, ama o oyuncaklı levyeli tddler çıkmış en az 1 sene onları satmadan t4 ' ü içeri vermez

bende yüzbin lira olsa traktöre kesinlikle vermem. onunla tarla alırım. traktörü 10 gün sonra satsam on bin lira zarar. tarla eksem de ekmesem de bana bir zararı olmaz.

doganbey1 link=topic=47792.msg461089#msg461089 date=1319654792' Alıntı:
Soğan o kadar para yapıyor mu?
8 10 ton veriyor. 50 kuruş olsa hesap et işte :D geçen sene tonu 1200 liraya alıcı buldu bu sene piyasa iyi değil 30 kuruş civarı bizde satmayı düşünmüyoruz 50 kuruş olmadan(soğan bekleyince pek su kaybetmez o yönden zarar yok)