///Hema\\\ DELİ FİŞEK

Ynt: ///Hema\\\ DELİ FİŞEK

arkadaşlar bu hemanın ciğerini bilirim.bunlar fordun bi çok parçasını üretip montajını yapıyolardı. ama asıl bıranşı daha çok para getiren motorların dişli,blok,hidroliğiydi.ne zaman bu saydıklarımda ihale sıkıntısı çekerse piyasaya ucuz traktör sürerdi ;)yani hemanın geneli ford parçası, ama bildiğim kadarı ile motor ford diğil, fiat olsa gerek

Kullanıcı olrak ben tanıtım hemayı 97 yılında sıfır hema 5875 aldık taki 2004 de kadar kullandık.hema tamamen toplama pc gibi her bir ekipman farlı marka traktör parçaları altında ve hema patentti sayesinde toplanmıştır.ama ne yazikki üretim ve satışı devlet tarafından yasaklandı.nadiren türkiyede bi kaç tane var.performans olrak mf 285s 266g 286g ler vs fiat 70-56 80-66 lar hema yanında hald etmiş.gercekten çok ideal traktör.52lt yakıt deposu ile 45-50 dekar herg yapıyor emsallerinde hangi traktör bu kdar ekonomik hangisi bu kadar performanslı...

hemayı bizde 98 de sıfır aldık 3860 dı sonra onu 2005 satıp 3860 2000 mdl aldık gercekten çok çekişli motorlar ve simdide 5875 ligini aldık gercekten çok çekişli bi makina yaz günü malatya topraklarında 4 lü 16 inç pulluk çekiyo hiç ısınmadan performans olarak mf 188 den daha iyi.