erkunt sahibi olanlar

Ynt: erkunt sahibi olanlar

SmhGwz link=topic=47846.msg462858#msg462858 date=1320078519' Alıntı:
siz erkuntun dilinden ii anlarsınız.1 bu pullugu takınca kolları yukardan bi inişi war altına girsen suyun çıkar :D çok hızlı iniyor bunu yavaşlatamıyormuyuz?
ve
2 - şimdi ben 4-12 pulluklar 16 ve üstü gazla tarla sürüyorum.
bunu kaçla sürecem ? H3 Tarla çok iyi gidiyor ama yavaş sanki babam 54-c ile aynı dekar iki tarlaya o nce bitirerek geldi :D
sonra ben diğer başka tarlada farklı viteslerle H1Yol güzel geldi hızlıda gittim ama tarla 4 leri fln hiç sevmedim bunuda söylim hani :D
Semih nerden başlıcan bilmiyorum :D neçok Soru sordun yaw :)) Bu inişleri Sağ taraftaa Bir siyah kutucuk var, koltugun altında içerisinde vanalar var. Sarı kola ait, kırmızı kola ait, indirme ve kaldırma hızlarını o Vanalardan ayarlayabılırsın.. Ben Şahsen ordan yapıorum. Ama bızım Erkunt Şuan kaçırma yapıyor, Stop edince traktorun hidrolikleri iniyor yavaş yavaş, tam emın değilim ama; Sanırım keçeler kaçirma yapıyor, Hidrolik pompasindan da olabiilir. 4 12 Seri 1 ile sürmen lazım : ) 54 ' c den derin sürdügünü Sanmıyorum cunki :D

4rooster link=topic=47846.msg463111#msg463111 date=1320103971' Alıntı:
say say bitmez bendeki problemler halletmye çalışıyorum sen başla ben gerisini getirirm :)
Şimdi Gündemle Olan sorunum, hidroliği kaçırma yapıyor. Servise ugradığımda usTayla karşılaşamadık hiçç Adam yerın durmuyorrr ki şyt-*-sa

köylü link=topic=47846.msg462836#msg462836 date=1320075766' Alıntı:
arkadaşlar 3 gündür giremiyorum siteye baya olmuş ama yetersiz.bu iş organize edlim bir ilk olsun.konuları canlı canlı tartışalım.tanışalım.erkunt traktörü olanlar boş geçmeyin.bir yeri feth etmeye savaşa gitmiyoruz.bir dayanışma dostluk olsun aramızda.güzel şeyler olur ilk tepkiler bir gelsin.
tarladaydım nohut ektim biraz.nohut yerlerini aktardım şöyle derince erkuntla gittik geldik mazot bitti gerisi bayrama kaldı.
Nohut yerlerı bayaği Tav olmuşturkii, şimdiden mi Ektin ?

wan7ed link=topic=47846.msg463154#msg463154 date=1320132210' Alıntı:
Semih nerden başlıcan bilmiyorum :D neçok Soru sordun yaw :)) Bu inişleri Sağ taraftaa Bir siyah kutucuk var, koltugun altında içerisinde vanalar var. Sarı kola ait, kırmızı kola ait, indirme ve kaldırma hızlarını o Vanalardan ayarlayabılırsın.. Ben Şahsen ordan yapıorum. Ama bızım Erkunt Şuan kaçırma yapıyor, Stop edince traktorun hidrolikleri iniyor yavaş yavaş, tam emın değilim ama; Sanırım keçeler kaçirma yapıyor, Hidrolik pompasindan da olabiilir. 4 12 Seri 1 ile sürmen lazım : ) 54 ' c den derin sürdügünü Sanmıyorum cunki :D
ya işte babaman bana kaldıkca motora biniyorz işte derin süremiyor tabi 54-c ama hızlı sürdüğü ve tarların ısınde erkunt kocaman dönünce kadar öteki yarısına gidiyor :)
şu hıdrolik kolu olayını cozmem lazım bakalım.. iki bisey var kapak gibi bişeyi acıyor ama cokta üstüne düşmedim o arada babamda servisie telefon acmıştı oda yok herhal demiş telde o kadar anlatamışta olabılır bilemiyorum :) neyse çözecz bakalım ama senınkılerıne kacırması üzüldüm umarım hallolur..

wan7ed link=topic=47846.msg463156#msg463156 date=1320132363' Alıntı:
Nohut yerlerı bayaği Tav olmuşturkii, şimdiden mi Ektin ?
evet şuan nohutlarım hasat olacak neredeyse bir kısmı akşam resimleri yükleyim işlendi yemelik oldu.tabi deneme nohutlarım bunlar şuan hiçbir nohut bu havada yetişmez.ama benim ki hariç. şuan biçerdöverin biçmeyecegi yerler var kışlık ekim yani güzden yaptım 2 parça ektim bayramda 3 parçayı ekekcegim.toprak çeşitlerine göre

arkadaşlar ben kısmet 55 i bereket 60 e 4x4 le değiştirdim daha bir hafta oldu. paylaşımlara başlayacam . pancar sökümünden fırsat bulamadım. şu ana kadar bi sıkıntı yok . daha 20 saatte.

wan7ed link=topic=47846.msg463154#msg463154 date=1320132210' Alıntı:
kardeş o kaçırma olayı şundan oluyor olabilir bende de vardı aynı sorun yanlız şundanmış o vanalar varya biri sabit kolun hızlı yavaş indirmesini ayarlıyor biri de hassayet ayarı sen onu açtıysan kaçırma yapıyor bende de olmuştu aynı sorun servis bunu çevirdiysen yapar dedi düzeltti yapmaz oldu

oozgurefee09 link=topic=47846.msg463420#msg463420 date=1320166097' Alıntı:
kardeş o kaçırma olayı şundan oluyor olabilir bende de vardı aynı sorun yanlız şundanmış o vanalar varya biri sabit kolun hızlı yavaş indirmesini ayarlıyor biri de hassayet ayarı sen onu açtıysan kaçırma yapıyor bende de olmuştu aynı sorun servis bunu çevirdiysen yapar dedi düzeltti yapmaz oldu
evet. O vanalardan ayar yaptıktan sonra kaçırma yaptıı Dediğin gibi Nasıl eski halıne Getircem diye ugraştım, vanaları eski halıne getirdim denedım denedım halaa aynı bulamadım cozum.

aksazli link=topic=47846.msg463349#msg463349 date=1320161757' Alıntı:
arkadaşlar ben kısmet 55 i bereket 60 e 4x4 le değiştirdim daha bir hafta oldu. paylaşımlara başlayacam . pancar sökümünden fırsat bulamadım. şu ana kadar bi sıkıntı yok . daha 20 saatte.
Wayy Aksazlı hayırlı olsun, kardeşim Tekerine Taş değmesin nekdara patladi ? sop-*-sa

SmhGwz link=topic=47846.msg463165#msg463165 date=1320134425' Alıntı:
ya işte babaman bana kaldıkca motora biniyorz işte derin süremiyor tabi 54-c ama hızlı sürdüğü ve tarların ısınde erkunt kocaman dönünce kadar öteki yarısına gidiyor :)
şu hıdrolik kolu olayını cozmem lazım bakalım.. iki bisey var kapak gibi bişeyi acıyor ama cokta üstüne düşmedim o arada babamda servisie telefon acmıştı oda yok herhal demiş telde o kadar anlatamışta olabılır bilemiyorum :) neyse çözecz bakalım ama senınkılerıne kacırması üzüldüm umarım hallolur..
Semih o hıdrolık kolunu ben ayarladıktan sonra hıdrolık kacırma yaptı. Sanırım biraz fazla mı kıstım nabtımm, Vanalarla oynarken elının ayarına Dikkat Et..Uşraştim Eski halina Getrim die yapamadım Cok kısınca kıtlıyor zaten hıc ındırmıyor cok azz bı cevir Tamam.. Hidrolıkler 2 gunde Felann ınıyorr Fulll:( Babam gecen Fırçaladı oynadın bozdun dio bana :( Bide kaç gunluk motordaaa ınıyor dior:D

wan7ed link=topic=47846.msg463433#msg463433 date=1320167073' Alıntı:
Semih o hıdrolık kolunu ben ayarladıktan sonra hıdrolık kacırma yaptı. Sanırım biraz fazla mı kıstım nabtımm, Vanalarla oynarken elının ayarına Dikkat Et..Uşraştim Eski halina Getrim die yapamadım Cok kısınca kıtlıyor zaten hıc ındırmıyor cok azz bı cevir Tamam.. Hidrolıkler 2 gunde Felann ınıyorr Fulll:( Babam gecen Fırçaladı oynadın bozdun dio bana :( Bide kaç gunluk motordaaa ınıyor dior:D
:D bende kurcalıyom ama çözemedim daha zati ondan pek ellemiyom şimdi yeni ne yapsam karışır hatta yeni araba aldım 2.el işe gitmek için bigun veridm sen gel diye arabayı çalıştırmamış fln usta fln ugraşmış hemen fırcaladı cdçaları açıkbırakmışın fln diyo la didim bidaha o arabaya binersin :D
sen servise gittn mi kaçırıyor fln diye.. aslında çokta kıssan yine zarar verecek duzeyde kapanmaması lazım yine kollar çalışması lazım ama neyse şu erkuntu çözecez kurcalaya kurcalaya :D ..

SmhGwz link=topic=47846.msg463436#msg463436 date=1320167408' Alıntı:
:D bende kurcalıyom ama çözemedim daha zati ondan pek ellemiyom şimdi yeni ne yapsam karışır hatta yeni araba aldım 2.el işe gitmek için bigun veridm sen gel diye arabayı çalıştırmamış fln usta fln ugraşmış hemen fırcaladı cdçaları açıkbırakmışın fln diyo la didim bidaha o arabaya binersin :D
sen servise gittn mi kaçırıyor fln diye.. aslında çokta kıssan yine zarar verecek duzeyde kapanmaması lazım yine kollar çalışması lazım ama neyse şu erkuntu çözecez kurcalaya kurcalaya :D ..
Gittimde:D Adam yokmuss sehır dısındaymıss, sonradaaa kaldı oylece Yok fazla kısıncaa Olmazz Ozaman Sıkıştırır motoru pompaya zarar Verir. Eski Halıne Getirdim ama Tam olmadı sanırımyavaş yavaş iniyor yine. ne Arabası aLdın La markası ne kaçaa Hayırlı olsu nm:D