EKİMDEN SONRA tırmık mı merdane mi ?

:S Arkadaşlar öncelikle herkeze bereketli sezon dilerim.Ben bu gün 11 li ile yerlerimi hazırladım.Doğrusu yağışlardan dolayı tam kurumamıştı.Hafif ve küçükte olsa topaç yaptı.Birkaç gün havalandıktan sonra salı-çarşamda gibi kısmetse ekip üstüne tırmık ya da merdane kararsız kaldım.Siz neler yaptınız arkadaşlar.... bils-*-

Ynt: EKİMDEN SONRA tırmık mı merdane mi ?

kardeş ben tekirdağlıyım bizimde yerler yağışlardan dolayı biraz yaştı dün flamingo yaptık biraz topaç çıktı haliyle bugün ekime gittik.. önce alta tırmık çektik üstüne ekimi yaptık ardından birdaha tırmık çektik .. yerin ekim yapılacak gibiyse üstüne tırmık çekebilirsin.. bizim burlarda genelde öyle yapıyorlar..

Ynt: EKİMDEN SONRA tırmık mı merdane mi ?

Aykut Güler link=topic=47887.msg462392#msg462392 date=1319924636' Alıntı:
kardeş ben tekirdağlıyım bizimde yerler yağışlardan dolayı biraz yaştı dün flamingo yaptık biraz topaç çıktı haliyle bugün ekime gittik.. önce alta tırmık çektik üstüne ekimi yaptık ardından birdaha tırmık çektik .. yerin ekim yapılacak gibiyse üstüne tırmık çekebilirsin.. bizim burlarda genelde öyle yapıyorlar..
Merdane daha iyi olmazmı? hem iyi bir çimlenme hemde kışın dondan koruma bakımından.