TARIMTÜRK TV ÖNERİLER VE SORUNLAR

Değerli trakkulup.net forum müdavimleri, adminler ve moderatörler.

Bildiğiniz gibi 'DOĞRU BİLGİ, BİLİNÇLİ ÜRETİCİ' sloganıyla yayın yapan TARIMTÜRK TV yayın hayatına başlamış bulunmaktadır. Sizlerin tüm değerli fikirleri bizler için çok önemlidir ve mutlaka bunları duymak isteriz. Bu sebeple yayınımız veya tarımsal konulara dair fikirlerinizi, karşılaştığınız sorunları bizlerle bu konu başlığı altından paylaşırsanız bunlara programlarımızda değinebiliriz.

Ayrıca sosyal medya üzerinden de bize fikirlerinizi ulaştırabilirsiniz.

Hepinize çok teşekkür ederiz.

TARIMTÜRK TV

Turksat 2A Frekans Bilgileri
12015 Frekans, Yatay polarizasyon, Sembol 27500.

www.tarimturk.tv
www.facebook.com/tarimturk
www.twitter.com/tarimturktv
www.youtube.com/tarimturk

Moderatör arkadaşlara bir rica; bu başlığı sabit hale getirebilirsek, paylaşım daha kolay hale gelir ve böylece rutin tartışma programlarımızda burada bahsi geçen sorunlara ve görüşlere daha rahat bir şekilde değinmiş oluruz.

Ynt: TARIMTÜRK TV ÖNERİLER VE SORUNLAR

Sitemize hoşgeldiniz. İsteklerinizi bölüm başkanımız yapacaktır. Bizler TRAKKLÜP AİLESİ olarak Türkiyede bir kamuoyu oluşturduğumuza inanıyoruz. 38 bini aşkın üyemizle birlikte bilgi paylaşımı gerek tartışmalar gerek ise buluşma organizasyonlarımızla bir aile olduk diyebilirim. Yayın hayatınızda başarılar dilerim.

Frekansını ayarladım ve kanalı izlemeye başladım. İnşallah yayın hayatında başarılı ve daim olur. Ülkemizde bu tip kanalların arttığını görmek gerçekten çok sevindirici. Trakkulüp ailesinden dikkate almak isteyeceğiniz ve sizin için çok iyi yol gösterici nitelikte olabilecek öneriler alacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Bu açıdan daha önce yapılmamış olanı yaptığınız için sizi tebrik ediyorum.
Aramıza hoş geldiniz.

hayırlı olsun kardeş .........benim uydu d smart orada yayına başlayınca kanal numarasını verirseniz sevinirim ama petrolde(çalıştığım işyerin de)normal uydu var toprak tv(bereket)..ve köy tv ayarlı yukarda verdiğin frekans bilgilerini girip hemen yanına da sizin kanalı ayarlarım orda gelen müşteriler gece yoğunluk azalın ca ben izlerim bu tür kanalların çoğalması çok iyi olurrr... güçç*-* güçç*-*

öncelikle sitemize hoşgeldiniz.yayın hayatınızda başarılar.bu frekans bilgilerini ayarlayıp kanalın rehberde olmasını nasıl sağlayabiliriz

en sevdiğim bu tür kanallar bilmediğimiz çok şeyler var bıkmadan usanmadan izleniyor fakat reklamların bıkkınlık veriyor olması kötü tarafı inşallah sizin tv de böyle olmaz traktör videoları tarım ekipman videoları bu reytink işini daha yüksek tutacaktır kanatindeyim hele birde traktör çekiştirmeleri olursa değme keyfine vatandaşın (son yazdığım şaka :D)devletle ilgili prosedürlü işler hakkında bilgiler vatandaşa büyük ışık tutacaktır şimdilik bukadar yayın hayatınızda başarılar dileriz trakkulüp ailesi olarak aramızda sizingibi değerli şahsiyetler bizleri daha mutlu ediyor ayrıca sitemizin değerine değer katıyor düşüncesindeyim.hayırlı uğurlu olsun allah utandırmasın.

malkaralı_yusuf link=topic=47925.msg462828#msg462828 date=1320074884' Alıntı:
Öncelikle hayırlı olsun yayın hayatınızda başarılar dilerim. Ekip kimlerdir? tv sahibi kimdir? Yayın politikanız nedir? Paylaşırsanız seviniriz. Hoş Geldiniz.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz Yusuf Bey. Kanalımız hakkında daha detaylı bir bilgi vermemiz gerekirse;
Ekibimiz tarımsal altyapıya sahip ziraat mühendisleri ve veterinerlerle birlikte medya tecrübe ve deneyimine sahip kişilerden oluşmaktadır. Bu noktada önem verdiğimiz nokta şudur; sloganımız olan 'Doğru Bilgi, Bilinçli Üretici' kelimesinde de belirttiğimiz gibi TARIMTÜRK TV ekranlarında sadece konu hakkında yeterli altyapı ve bilgiye sahip kişiler fikirlerini ve görüşlerini beyan edeceklerdir. Bu sebeple Türkiye ' nin önde gelen iki üniversitesinin ziraat ve veterinerlik fakülteleriyle uzman desteği almak için protokoller yapılmıştır. Yapılan protokoller sayesinde bu gözde üniversitelerimizden TARIMTÜRK TV programlarına konuk olacak öğretim görevlileri, sizlerin sorularınızı yanıtlayacaklar ve güncel teknolojileri masaya yatıracaklardır. Bu sayede yalnızca doğruluğu kanıtlanmış bilgilerin paylaşılması doğrultusunda tüm üreticilerimize yardımcı olabilmeyi arzulamaktayız.
TARIMTÜRK TV ' ye sahip olan kişiler, topraktan ve tarımdan gelen, bugüne kadar tarımın her dalıyla uğraşmış ve sizler gibi toprağa gönül vermiş kişilerdir. Aynı zamanda %100 yerli sermaye olarak uzun yıllardır üretim sektöründe ülkesini dış pazarlarda gururla temsil eden ve sektörünün önde gelen markalarından birini bugünlere getirmiş olmamız en önemli mutluluk kaynağımızdır. Gönül rahatlığıyla sizlerle paylaşmak isteriz ki, TARIMTÜRK TV ' nin hiçbir medya veya başka bir grupla bağlantısı veya ilişkisi yoktur ve bu sebeple her zaman doğruyu söyleyen, özgür ve bağımsız bir mecra olarak tüm üreticilerimizin hizmetinde olacağız.

Yayın politikamız; Üreticilere özgün, güvenilir bilgi sunarak ve verimliliği artırıcı çağdaş yaklaşımlara yer vererek tarımsal üretimde bilinci oluşturmak ve bu sayede Türkiye tarımının hakettiği yerlere ulaşmasına yardımcı olmaktır. Uyacağımız yayın ilkelerimizden bazıları da şöyledir;
• Sadece akademik olarak doğruluğu kabul edilmiş bilgileri izleyiciye aktarmak, maddi kaygılarla üreticilere asla yanlış yönlendirme yapmamak.
• Geleneksel üretim yöntemlerini sorgularken akıl vermek veya eğitmeye çalışmak yerine, yüksek katma değer getiren projeleri örnek vererek motive etmek.
• Üreticilerle yüz yüze iletişimde samimi ve sıcakkanlı olduğu kadar saygılı bir üslup kullanmak.
• Her konuda pozitif yaklaşımı korumak, eleştirel ve sorgular üsluptan uzak durmak, izleyiciyi karamsarlığa sokmamak.
• Sadece sorunları göstererek karamsar bir tablo çizmek yerine, çözümleri araştırmak ve tartışmak.

Ayrıca günümüzde önemi daha da artan yayın kalitesi anlamında sizlere daha iyi bir seyir zevki verebilmek için büyük emek sarf etmekteyiz. Tüm yayınlar son teknoloji, HD, kasetsiz ve dijital ortamlara çekim yapan ekipmanlarla hazırlanmaktadır. İnternet sitemiz üzerinden HD yayına kısa bir süre sonra başlayacağımızı ve yakın gelecekte de platform sayımızı genişleterek tamamen HD yayına geçeceğimizin de haberlerini sizlere vermek isteriz.

doganbey1 link=topic=47925.msg462841#msg462841 date=1320076480' Alıntı:
Sitemize hoşgeldiniz. İsteklerinizi bölüm başkanımız yapacaktır. Bizler TRAKKLÜP AİLESİ olarak Türkiyede bir kamuoyu oluşturduğumuza inanıyoruz. 38 bini aşkın üyemizle birlikte bilgi paylaşımı gerek tartışmalar gerek ise buluşma organizasyonlarımızla bir aile olduk diyebilirim. Yayın hayatınızda başarılar dilerim.

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederiz Doğan Bey. Bizler de sizin gibi TRAKKULUP ' ün alanında önemli bir kamuoyu olduğunu düşünüyoruz. TRAKKULUP.NET ' i kuranlardan, paylaşım yapanlara kadar bugüne kadar tüm emeği geçenlere bu denli önemli bir işe imza attıkları için kendi adımıza teşekkürü borç biliriz.
Bundan sonra olacak tüm aktivitelerde önceden planlanması halinde bulunmayı gönülden isteriz.

Holland link=topic=47925.msg462861#msg462861 date=1320079140' Alıntı:
Frekansını ayarladım ve kanalı izlemeye başladım. İnşallah yayın hayatında başarılı ve daim olur. Ülkemizde bu tip kanalların arttığını görmek gerçekten çok sevindirici. Trakkulüp ailesinden dikkate almak isteyeceğiniz ve sizin için çok iyi yol gösterici nitelikte olabilecek öneriler alacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Bu açıdan daha önce yapılmamış olanı yaptığınız için sizi tebrik ediyorum.
Aramıza hoş geldiniz.

Tüm iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Bizler tarım kanal sayısının artmasıyla doğacak rekabetin daha ilkeli ve kaliteli kanallar ortaya çıkaracağına inanmaktayız. TRAKKULUP ailesinin görüşlerine ve fikirlerine her zaman kapımız açık olacaktır. Rutin tartışma programlarımızda günün konusunda göre bu başlık altında bulunan önerilere ve sorunlara mutlaka değinilecektir.

umut71 link=topic=47925.msg462876#msg462876 date=1320081833' Alıntı:
hayırlı olsun kardeş .........benim uydu d smart orada yayına başlayınca kanal numarasını verirseniz sevinirim ama petrolde(çalıştığım işyerin de)normal uydu var toprak tv(bereket)..ve köy tv ayarlı yukarda verdiğin frekans bilgilerini girip hemen yanına da sizin kanalı ayarlarım orda gelen müşteriler gece yoğunluk azalın ca ben izlerim bu tür kanalların çoğalması çok iyi olurrr... güçç*-* güçç*-*

Tüm iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz Umut Bey. Halihazırda D-Smart ile görüşmeler devam etmektedir. Kanal numaramız belirlendiği zaman sizlere paylaşacağız. Fakat frekans bilgilerimizi D-Smart receiver ' ın ayarlar bölümünden kanal ekle komutu ile ekleyebilirsiniz.

mf_ford link=topic=47925.msg462894#msg462894 date=1320084728' Alıntı:
öncelikle sitemize hoşgeldiniz.yayın hayatınızda başarılar.bu frekans bilgilerini ayarlayıp kanalın rehberde olmasını nasıl sağlayabiliriz

Hoşbulduk, aranızda olmak gerçekten çok hoş. Ayrıca iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Receiverınızın ayarlar bölümünden, 'kanal ekle' ibareli alana frekans bilgilerimizi girerek veya komple sıfırdan bir uydu taraması gerçekleştirerek bizi izleyebilirsiniz.

sami ÖZKAN link=topic=47925.msg463006#msg463006 date=1320091443' Alıntı:
en sevdiğim bu tür kanallar bilmediğimiz çok şeyler var bıkmadan usanmadan izleniyor fakat reklamların bıkkınlık veriyor olması kötü tarafı inşallah sizin tv de böyle olmaz traktör videoları tarım ekipman videoları bu reytink işini daha yüksek tutacaktır kanatindeyim hele birde traktör çekiştirmeleri olursa değme keyfine vatandaşın (son yazdığım şaka :D)devletle ilgili prosedürlü işler hakkında bilgiler vatandaşa büyük ışık tutacaktır şimdilik bukadar yayın hayatınızda başarılar dileriz trakkulüp ailesi olarak aramızda sizingibi değerli şahsiyetler bizleri daha mutlu ediyor ayrıca sitemizin değerine değer katıyor düşüncesindeyim.hayırlı uğurlu olsun allah utandırmasın.

Tüm iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz Sami Bey.

Öncelikle reklam konusuna açıklık getirmek isteriz. Bize göre tarım televizyonculuğu kar beklentisi olamayacak derecede önemli milli bir meseledir ve bu şekilde basite indirgemek Türk üreticilerine ihanettir. Fakat RTÜK yasalarına göre bir televizyon kanalının gelir elde edebileceği kalem yalnızca reklam gelirleri olabilmektedir. Bu sebeple TARIMTÜRK TV ' nin kalite çizgisini koruyabilmesi için reklam gelirlerine ihtiyacı olmaktadır. Gerçekçi olmak gerekirse hiçbir reklam geliri olmadan kaliteli ve ilkeli televizyonculuk yapmak mümkün olamaz. Fakat, önemle dikkat çekmek istediğimiz nokta, tüm reklam süreleri ve kuralları RTÜK tarafından sıkı bir şekilde belirlenmiş olup, bu kurallara uyulması durumunda izleyicilerin istismar edilmesi durumu ortadan kalkmaktadır.
TARIMTÜRK TV’nin RTÜK reklam kurallarına her koşulda ve her zaman uyacağına, programlarında gizli ve yasadışı reklamlar yaparak yanlış bilgilendirme asla yapmayacağına ve en önemlisi resmi bir kurumdan test, kalite belgesi olmayan ve yanıltıcı reklam filmlerine sahip ürünlerin reklamlarını asla yapmayacağına temin ederiz.

Traktör ve ekipman programları konusunda ise, şuan montaj işlemleri devam eden ve tarımsal ekipman ve makine teknolojilerini anlatan program serimizin yayın günü ve saati belli olduğu zaman sizlerle paylaşacağız. Son teknoloji özellikleri, prototip ürünleri ve yeni yöntemleri anlatacak bu programımızı kaçırmamanızı öneririz.

Devlet teşvikleri ve hibelerinin bilgilendirme konusunda ise, GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI ile yaptığımız protokol çerçevesinde bu tür bilgilendirmeleri birinci kaynaktan sizlerle paylaşmayı hedeflemekteyiz.

Öncelikle sitemize hoşgeldiniz.Yayın hayatınızda başarılar diliyorum.Sitemiz başta eğlence amaçlı kurulsa da daha sonradan epeyce büyüyerek geniş bir kitleye ulaştı,bu sektöre gönül vermiş insanların buluşma noktası oldu.Bundan ötürü bu platformda bulunmanız size geri dönüşlerde fayda sağlayacağını düşünüyorum,zira direkt olarak izleyici kitlesiyle muhattab olacaksınız :).Umarım biz de size yararlı oluruz,tekrardan yayın hayatınızda başarılar diliyorum.

Çağrı link=topic=47925.msg463326#msg463326 date=1320159088' Alıntı:
Öncelikle sitemize hoşgeldiniz.Yayın hayatınızda başarılar diliyorum.Sitemiz başta eğlence amaçlı kurulsa da daha sonradan epeyce büyüyerek geniş bir kitleye ulaştı,bu sektöre gönül vermiş insanların buluşma noktası oldu.Bundan ötürü bu platformda bulunmanız size geri dönüşlerde fayda sağlayacağını düşünüyorum,zira direkt olarak izleyici kitlesiyle muhattab olacaksınız :).Umarım biz de size yararlı oluruz,tekrardan yayın hayatınızda başarılar diliyorum.

Çok teşekkür ederiz Çağrı Bey. Bizler de aynı düşüncelerdeyiz ve sizlerin arasında olmaktan çok mutluyuz.