5615 Arıyoruz Sakarya civarından.. Takaslı..

Ynt: 5615 Arıyoruz Sakarya civarından.. Takaslı..

1342 link=topic=47940.msg654286#msg654286 date=1353959462' Alıntı:
Seni bunlarla itham etmiyorum ama bir tavsiye olarak al lütfen böyle traktöre filan aşık olunmaz evlat denmez sakin ol...aküden bi kıvılcıma bakar herşey...
işte bunu sacede baska bir jd aşıgı anlar ben jd ye her bindigimde bir sevgiyle biniyorum bu ayrı bir maneviyat dusuncenize saygı duyuyorum saygılar

eyup reis33 link=topic=47940.msg654281#msg654281 date=1353959314' Alıntı:
valla kardesim kim ne derse desin jd baisi deilim ama john deere AŞIĞIYIM evlat gibi severim ve bana yalancı diyen arkdaslar bende haklı olarak ispat ettim ama simdidide yalancılıktan cıgırtkan olduk.... oap*-s oap*-s oap*-s
Bence arkadşların sana demek istediğide bu zati Fazla aşık oldugundan fazla fanatiklik yapıp düzeni bozuyorsun..
bu konu 31 Ekim 2011, tarihinde açılmış bu adam almıştır bi motor ki ama siz konuları nerden nereye getirdiniz buna benzer konular mevcut..
bu forumda fanatiklik yapılmaz bilgi alışverişi akradaşlık sohbet wardır.. rekabet ve övmek karalamak değil anlataiblidim mi ;)
benden size tavsie vidyo işinide kaptınız yaptıgınız tarımdan vidyolar çekerek konular açmak (ama Yakıt iddası olmadan )
;)

coyote26 link=topic=47940.msg654284#msg654284 date=1353959427' Alıntı:
gördüğümde anlamıstım ztn 2.5luk yedıgun sısesı oldugunu saolasın dostum acıklamaların ıcın anlattgın gbıyse yakıtı ıyı ama bırde kac agac yada kac donum yer ılaclıyor bu sekılde bu konudada bılgı verırmısın bagcılık bahcecılık yapan arkadaslara....
valla arkdasım size soyle anlatıyım benim 5065e ve agrotek 1600 lt bagcı bahceci turbom var allah herkese daha iyilerini nasip etsin.

10 dönüme yakın bir yerde erginim var orayı 1600 lt yle bitiriyorum hesabıma gore 1600 lt de 1.7 ile 2lt aras yakıor 2lt oldgunu farz edersem mazotunda lt 4lira oldugunu dusnursak 8tl 1600 lt tubo ile enseride 3 meme acık ilaç atıyorum.uda gayet ekonomik ahhhh mazot az ucuz olsa hiç bu hesapları yapmaya gerek yok ama devletimiz saolsun ciftlere gereken onem mi vermiyor...

SmhGwz link=topic=47940.msg654289#msg654289 date=1353959676' Alıntı:
Bence arkadşların sana demek istediğide bu zati Fazla aşık oldugundan fazla fanatiklik yapıp düzeni bozuyorsun..
bu konu 31 Ekim 2011, tarihinde açılmış bu adam almıştır bi motor ki ama siz konuları nerden nereye getirdiniz buna benzer konular mevcut..
bu forumda fanatiklik yapılmaz bilgi alışverişi akradaşlık sohbet wardır.. rekabet ve övmek karalamak değil anlataiblidim mi ;)
benden size tavsie vidyo işinide kaptınız yaptıgınız tarımdan vidyolar çekerek konular açmak (ama Yakıt iddası olmadan )
;)
dur arkdasım 1. olarak ben sacede bu kdar yaktı dedim arkdaslar bana atıyor tutyor sıkıyor dedi bende haklı olarak yalan soylmedimi soyledim..
ikinci olarak konun dısında ama hatırlarsan baba540 adlı kullanıcıya çakal diye hitap etmiştin özür bile dilemedin. bence birazda kendi hatarını duzelt o konudaki kullanıcılar senden bende dahil olmak uzere senden ozur bekliyor...

eyup reis33 link=topic=47940.msg654293#msg654293 date=1353959982' Alıntı:
dur arkdasım 1. olarak ben sacede bu kdar yaktı dedim arkdaslar bana atıyor tutyor sıkıyor dedi bende haklı olarak yalan soylmedimi soyledim..
ikinci olarak konun dısında ama hatırlarsan baba540 adlı kullanıcıya çakal diye hitap etmiştin özür bile dilemedin. bence birazda kendi hatarını duzelt o konudaki kullanıcılar senden bende dahil olmak uzere senden ozur bekliyor...
ben ordaki hatalarımı görmedim baştan sorna bi arkadaş dedi bak bu konud bunu dedin karıştı ortalık diye bende kişinin ilk msjını okudum ve ilgili kişie özel msj attım ki özel msj at demiş? anladın ..
sonra konu kilitlenmişti zati..
diğer yönden bne bölüm başkanı olarak her konuda tt50 ile jd olayını ekleyip konuları karıştırdıgın için seni uyarmak zorundayım buda benim görevim.. ha sen millet atıyor dediklerine gelince ise bence sen fanatiklik yapıyorsun her msjındada belli oluyor ki tek taraflı hep yorumların..

SmhGwz link=topic=47940.msg654296#msg654296 date=1353960206' Alıntı:
ben ordaki hatalarımı görmedim baştan sorna bi arkadaş dedi bak bu konud bunu dedin karıştı ortalık diye bende kişinin ilk msjını okudum ve ilgili kişie özel msj attım ki özel msj at demiş? anladın ..
sonra konu kilitlenmişti zati..
diğer yönden bne bölüm başkanı olarak her konuda tt50 ile jd olayını ekleyip konuları karıştırdıgın için seni uyarmak zorundayım buda benim görevim.. ha sen millet atıyor dediklerine gelince ise bence sen fanatiklik yapıyorsun her msjındada belli oluyor ki tek taraflı hep yorumların..
1ç konu senin yorumdan yaklaşık 2 hafta sonra kitlendi ve aynı zaman da ben oraya 5050 nin 1.5 lt yaktını soyleyince amma atıyon ha dediler boyle deyince bende haklı olarak ispatladım çağrı arkdasımızda 6330 un 2.5lt yaktını ispat etmişti ben ona video veya baska bir kanıt gostermeden atıyon tutuyon diye yorumda yazmadım. fanatiklik bu mu oluyor simdi ...

eyup reis33 link=topic=47940.msg654300#msg654300 date=1353960450' Alıntı:
1ç konu senin yorumdan yaklaşık 2 hafta sonra kitlendi ve aynı zaman da ben oraya 5050 nin 1.5 lt yaktını soyleyince amma atıyon ha dediler boyle deyince bende haklı olarak ispatladım çağrı arkdasımızda 6330 un 2.5lt yaktını ispat etmişti ben ona video veya baska bir kanıt gostermeden atıyon tutuyon diye yorumda yazmadım. fanatiklik bu mu oluyor simdi ...
işte bende şöye bi huy wardır sürekli onlineyim açılan konuya bakıp yorum atarım ikinciye pek girmem ki 2. ye girdiğimde ise gavurlar war bu reklam atıyorlar fln yada benzer şekilde forumu karıştıran ları uyarı msjı atıyorum.. görmediğim için başak bi arkadaş görmüş özelden msj attı bende konu sahibine gerekli msjı gönderdim..
Senin yada Fanatiklik bu oluyor çünkü üye oldugundan beriki msjlarını okudum
HAttatın dandikliği tumonun bölündüğünü fln bi dünya dalga geçmişsin..
aynı sorun sende olsaydı yada şunu söylim E serisi Hindistan montaj olyuor hani demişsin ya bi msjında tumocular motoların parçları alıp birleştirmeyi beceremiyorlar diye hah işte Bu kullandıgın motorda hindistanların montajladıgı oluyor ki senin gibi düşünenler yüzüne şuanda üretilen yada üretilmeye çalışılan yerli ürünler bu kalitede olur... dışa bağlılık artıyor veriyoruz onca parayı ithal mal alıyoruz demi?
yazdıgın her msjda jd yi ön plana alırsan bu fanatiklik olur tek tarafı yorum olur..
hani konuları uzatmayalım bence elimizdekinin kıymetini bilmek lazım ...

eyup reis33 link=topic=47940.msg654274#msg654274 date=1353959147' Alıntı:
amca oglum jd baisi bende 2004 den beri kullanıyorum bailikle ilgili bir menfaatim yada karım yok yani.

tahmin etmiştim yinede yanılmamak için sordum videodada zaten belli oluyordu bayi veya servis tarafında çekilmiş bir video oldugu
hayırlı traktör satışları ve bol kazançlar diliyorum amca ogluna

td 65 d konusuna gelince
bilen bilir td d serisi yüksek traktörlerdir bendede var bahçeye girmiyor agaçların kollarını dallarını kırıyor girsede rampa arazide iş yapmıyor yüksek oldugu için devrilme riski yüksek
bu tekerden veya janttan kaynaklanmıyor traktörün kendisi yüksek nh bu seriyi ova arazilere göre üretmiş egimli arazilerde kullanıma müsait degil alan kişiler alırken buna dikkat edip almalı yoksa traktör elinde kalır
td d serisi 50-80 beygir arsında olan birçok tek çeker ve çift çeker traktörden yüksek başaklardan tümosanlardan steyrlerden fiatlardan ve erkuntlardan ve 55-60 beygirlik bir citçeker jondereden daha yüksek bunları bizzat denedim sölemesi ayıp kedi yavrusu gibi kalıyor diger traktörler yan yana durdugumuzda belki başka traktörlerle denesem onalarla ilgili fikirlerimide söylerdim ama sadece bunlarla denedim yan yana durdum ölçtüm kısaca sizin araziler yamaç egimli bag bahçe işi yapılıyormuş orda td nin d serisi olmaz
dönüş olayına gelince tek çeker td d serielrinde hiç sorun yaşamazsın aksine birçok traktörden pratik dönüşü fakat çift çekerlerde öyle bir sıkıntı var dönüş konusunda oda tüm çiftçeker traktörlerde olan genel bir sorun onuda ön dingilde iki tarafta da bulunan 2 civata ve 2 pıul var onları söktügünde ciddi fark meydana geliyor dönüşler kolaylaşıyor oda yetmezse ön jantları çevirirsin dahada artar dönüşler

yakıt konusunda çok yorum yapmam jondereler çok yakıyor nh lerde çok yakıyor ÇOKTAN KASTIM ESKİ TRAKTÖRELRE GÖRE ÇOK YAKIYORLAR
eskiden en büyük yakıt depoalrı steyr ve başaklardaydı 80 litre alıyrodu mazotu
şimdi bakıyorum en uyduruk traktörde bile okadar yakıt depsou var hatta 2 fıçı(400 litre) mazot deposu olan traktörler var nerde o massey 240lar 40litre deposu vardı sabahtan akşama kadar araçapası yapardım depo bitmezdi bugdaya mısıra falan ilaç atardım depo 1 günde bitmezdi agır işte pullukta yakıyordu günde 2 depo ama hafif işte bahçe işi nde ilaç işide çapa işinde süperdi
ben azı çogu bilmem çok yakıyorki yeni traktörler depoları da ondan büyük

SmhGwz link=topic=47940.msg654306#msg654306 date=1353960899' Alıntı:
işte bende şöye bi huy wardır sürekli onlineyim açılan konuya bakıp yorum atarım ikinciye pek girmem ki 2. ye girdiğimde ise gavurlar war bu reklam atıyorlar fln yada benzer şekilde forumu karıştıran ları uyarı msjı atıyorum.. görmediğim için başak bi arkadaş görmüş özelden msj attı bende konu sahibine gerekli msjı gönderdim..
Senin yada Fanatiklik bu oluyor çünkü üye oldugundan beriki msjlarını okudum
HAttatın dandikliği tumonun bölündüğünü fln bi dünya dalga geçmişsin..
aynı sorun sende olsaydı yada şunu söylim E serisi Hindistan montaj olyuor hani demişsin ya bi msjında tumocular motoların parçları alıp birleştirmeyi beceremiyorlar diye hah işte Bu kullandıgın motorda hindistanların montajladıgı oluyor ki senin gibi düşünenler yüzüne şuanda üretilen yada üretilmeye çalışılan yerli ürünler bu kalitede olur... dışa bağlılık artıyor veriyoruz onca parayı ithal mal alıyoruz demi?
yazdıgın her msjda jd yi ön plana alırsan bu fanatiklik olur tek tarafı yorum olur..
hani konuları uzatmayalım bence elimizdekinin kıymetini bilmek lazım ...

ewt ben dedigim arkasindayim eger tumo kaliteli olsaydi 2kere ortandan bolunmezdi eger hattat kaliteli olsaydi 300saatte ordan burdan yag patlatmazdi bzim koyde sari ali die biri var td5020 iv ar gecen arkayi dagitti kaliteli olsaydi jd bir gram yag kacirsin bizin koyde nh ciler galyan yaratior fanatiklik olgulari yapilmis seyleri soylemek deildir. ewt jd fantigiyim ama dikkat edersen yalan soyluyon gibi laflari ben demedim orda biz 5050e yi niye denedik hattatcinin biri jd 1000lt turbo da 12lt yakio die yaygara cikarmis fark ettiyseniz videodaki adam 12lt yakti dien kimse getirsin die iste asil fanatiklik yaygaracilik budur biz gene oraya jd hakkinda yalan yanlis iftiralar attilar die 5050e yi koyduk. tt50yi goremdim demissin ya 7 8partlik videolar en kisasi bu hepsini atamiyorum ama sen ozelden face in varsa beni ekle fotolarini gorursun video istiyorsna da gosterebilrim bizimki fantiklik deilsenin o yerli mallarini kullannanlarin jd yi karlamsidir ben tumoya bolundu dedim fotoda attim ewt ama sahibine yazik oldu die hattata dandik dedim 300saat te kayfenin onunde yag kacirdi trsktoru yukleyip goturduler ama siz jd yi savundugum icin fantik diosunuz hemi 1.5lt yakmadi yalan soyluyodionuz video atip satir satir yorum yapncada fantiklik o bicim dionuz kendinize laf getirmiyonuz anlmadim bulunmaz hint kumasi gibi ne bu ya az cik insafli olun lutfen saygilar yeri gelmide cokta guzel fantiklik yapiorsunuz....

YAVUZ_13 link=topic=47940.msg654307#msg654307 date=1353960918' Alıntı:
tahmin etmiştim yinede yanılmamak için sordum videodada zaten belli oluyordu bayi veya servis tarafında çekilmiş bir video oldugu
hayırlı traktör satışları ve bol kazançlar diliyorum amca ogluna

td 65 d konusuna gelince
bilen bilir td d serisi yüksek traktörlerdir bendede var bahçeye girmiyor agaçların kollarını dallarını kırıyor girsede rampa arazide iş yapmıyor yüksek oldugu için devrilme riski yüksek
bu tekerden veya janttan kaynaklanmıyor traktörün kendisi yüksek nh bu seriyi ova arazilere göre üretmiş egimli arazilerde kullanıma müsait degil alan kişiler alırken buna dikkat edip almalı yoksa traktör elinde kalır
td d serisi 50-80 beygir arsında olan birçok tek çeker ve çift çeker traktörden yüksek başaklardan tümosanlardan steyrlerden fiatlardan ve erkuntlardan ve 55-60 beygirlik bir citçeker jondereden daha yüksek bunları bizzat denedim sölemesi ayıp kedi yavrusu gibi kalıyor diger traktörler yan yana durdugumuzda belki başka traktörlerle denesem onalarla ilgili fikirlerimide söylerdim ama sadece bunlarla denedim yan yana durdum ölçtüm kısaca sizin araziler yamaç egimli bag bahçe işi yapılıyormuş orda td nin d serisi olmaz
dönüş olayına gelince tek çeker td d serielrinde hiç sorun yaşamazsın aksine birçok traktörden pratik dönüşü fakat çift çekerlerde öyle bir sıkıntı var dönüş konusunda oda tüm çiftçeker traktörlerde olan genel bir sorun onuda ön dingilde iki tarafta da bulunan 2 civata ve 2 pıul var onları söktügünde ciddi fark meydana geliyor dönüşler kolaylaşıyor oda yetmezse ön jantları çevirirsin dahada artar dönüşler

yakıt konusunda çok yorum yapmam jondereler çok yakıyor nh lerde çok yakıyor ÇOKTAN KASTIM ESKİ TRAKTÖRELRE GÖRE ÇOK YAKIYORLAR
eskiden en büyük yakıt depoalrı steyr ve başaklardaydı 80 litre alıyrodu mazotu
şimdi bakıyorum en uyduruk traktörde bile okadar yakıt depsou var hatta 2 fıçı(400 litre) mazot deposu olan traktörler var nerde o massey 240lar 40litre deposu vardı sabahtan akşama kadar araçapası yapardım depo bitmezdi bugdaya mısıra falan ilaç atardım depo 1 günde bitmezdi agır işte pullukta yakıyordu günde 2 depo ama hafif işte bahçe işi nde ilaç işide çapa işinde süperdi
ben azı çogu bilmem çok yakıyorki yeni traktörler depoları da ondan büyük
valla sizin dediklerinizi yapinca turu nasil olur bilemem ama biz 240 ada bindik 3.50 massyede diyecgim odur ki mazot deposu hacmiyle ne kadar yaktigi olculemz yada depo hacminin buyukluk kucukluk ile soyle diyim 240 massey i 2005yilinda turbo ilaclamalar yeni ciktinda en seride 3 meme acik denedik 240arkadasindi neyse vurduk ceviremdi bayildi kesildi ve cidden cok yakti bence bu 5050ler fantiklik osundie diil 240 dan danda 540 danda 54 c dende az yakio r inan miyorsan bzim baba540 abi var eski 540cilardan 5050e aldi ona bir danis kullanici bir sor nasl die saygilar...

Eyüp kardeşim inan JD çok büyük bir firma senin reklamına ihtiyacı hiç yok,onun için burda ısrar etmene gerek yok insanlara senin ısrarın JD ' ye prim yaptırmaz aksine değerini düşürür ondan boşa çabalamana gerek yok

Çağrı link=topic=47940.msg654378#msg654378 date=1353965527' Alıntı:
Eyüp kardeşim inan JD çok büyük bir firma senin reklamına ihtiyacı hiç yok,onun için burda ısrar etmene gerek yok insanlara senin ısrarın JD ' ye prim yaptırmaz aksine değerini düşürür ondan boşa çabalamana gerek yok
jd nindunyadaki en onder firmalardan olduğunu bilir ve aynı zaman da sunuda diyim türkiyedeki ilk 5403 ü biz aldık 2003 den beri jd kullanıcısıyız bizim yore dede jd bizden sonra 200 u geckin 13 14 koyde aynı zaman da ben sacede yakıtı soyluyorum ve idda ediyorum ve bana atıyon sıkıyon sallma gibi yorumlar atan arkadasların da haklı oldugumu ve sallayıp bos konusmadımı gorme sini istiyorum ve çağrı kardeşiminde 6330 un 2.5 lt yaktıgı hakkında bir video olmasa bile foto atmasını bekliyorum ben onlar gibi 6330 un 2.5lt yakmasını yalan soyluyor atıyorlar sıkıyorlar demiyorum zten o akrdasların yaptıgı hataları tekrarlamam ve su zamanda beni haklı drumdan haksız druma dusurmeye çalışıyorlar...

eyup reis33 link=topic=47940.msg654627#msg654627 date=1354035871' Alıntı:
jd nindunyadaki en onder firmalardan olduğunu bilir ve aynı zaman da sunuda diyim türkiyedeki ilk 5403 ü biz aldık 2003 den beri jd kullanıcısıyız bizim yore dede jd bizden sonra 200 u geckin 13 14 koyde aynı zaman da ben sacede yakıtı soyluyorum ve idda ediyorum ve bana atıyon sıkıyon sallma gibi yorumlar atan arkadasların da haklı oldugumu ve sallayıp bos konusmadımı gorme sini istiyorum ve çağrı kardeşiminde 6330 un 2.5 lt yaktıgı hakkında bir video olmasa bile foto atmasını bekliyorum ben onlar gibi 6330 un 2.5lt yakmasını yalan soyluyor atıyorlar sıkıyorlar demiyorum zten o akrdasların yaptıgı hataları tekrarlamam ve su zamanda beni haklı drumdan haksız druma dusurmeye çalışıyorlar...
sen bana bir tane traktör fotosu at,ben ona bakınca ne kadar yaktığını anlayayım :) sen hergün sabah akşam traktörle iş yaparken kayıt altına mı alıyosun öyle bir denk düştü tarlada çalışıldı hesap edildi merak etme bu sitede az çok beni tanırlar benim yalan dolanla işim olmaz

Çağrı link=topic=47940.msg654940#msg654940 date=1354100783' Alıntı:
sen bana bir tane traktör fotosu at,ben ona bakınca ne kadar yaktığını anlayayım :) sen hergün sabah akşam traktörle iş yaparken kayıt altına mı alıyosun öyle bir denk düştü tarlada çalışıldı hesap edildi merak etme bu sitede az çok beni tanırlar benim yalan dolanla işim olmaz
yalan la dolan la isin yoksa niye salliyon diye iftira atiyon ben salladimi ispat ettim sende ispat et madem yalanla isin yok senin ne kadar yalanla dolan isin yoksa benim de okadar yalanla isim olmaz ama bu sana sallyion diye iftira atma hakki vermez cagri kardes:):):)

eyup reis33 link=topic=47940.msg654951#msg654951 date=1354105202' Alıntı:
yalan la dolan la isin yoksa niye salliyon diye iftira atiyon ben salladimi ispat ettim sende ispat et madem yalanla isin yok senin ne kadar yalanla dolan isin yoksa benim de okadar yalanla isim olmaz ama bu sana sallyion diye iftira atma hakki vermez cagri kardes:):):)
kırk sene daha yazsam nasıl olsa senin anlamaya niyetin yok ondan boşa çaba sarf etmeye gerek yok sen aynen devam böyle ;)

Döşmeden oynayın:D . Herzaman söylüyorum fazla fanatikliğin iyi olmadığı. John Deere ' lerın yakıtlı makina olduğunu bende biliyorum aslında ama; burdaki bir fanatikle Tartışmayi doğru bulmuyorum. Dediğin gibi, boşa çaba Sarf Etmek olur.

wan7ed link=topic=47940.msg654981#msg654981 date=1354113686' Alıntı:
Döşmeden oynayın:D . Herzaman söylüyorum fazla fanatikliğin iyi olmadığı. John Deere ' lerın yakıtlı makina olduğunu bende biliyorum aslında ama; burdaki bir fanatikle Tartışmayi doğru bulmuyorum. Dediğin gibi, boşa çaba Sarf Etmek olur.
sen olculen seyleri iyi biliyon zaten john deere size gore cok yakıyor az yaktını ne kadar ispatlasakda bu john deere dusmanlı devam ediyor erkunta bir laf gelse yada baska bir şeye hemen savunma ya gecersiniz bak kardes ben fanatiklik yapmıyom bana atıyon dediler atmadımı ispatladım kimse de daha 1.5lt yaktına atıyo sıkıyo diyemez.bana yalan ithamlarda bulundular bende gereken cevabı verdim kimseye karından konusmadımı gosterdim ama malesef burda sayılı arkdaslar jd yi karalıyacam diye derde düşük her konuda takip ediyorum.kimse karından bilmiş konusmasın bana karında n atıyo dediler belge ile video ile ispatladım hadi sen turbo enseride 3meme acık 1000lt su artırmadan 50bg de 1.5 lt yakan motor u goster jd nin cok yaktını bir anlayalım kardes kafasında n atıyo diyen arkdaslar sizde su jd nın cok yakıyo dionuz ama neye gore cok yakıor onu bir soyleyin çok yaktını gosteren bir video gosterin allah rızası ben karından atmadıgımı ispatladım allah için sizde su jd nın cokyaktını bir ispatlayın karndan konusan ben deil bana iftira atanlardır. hem yalancı yapmaya calsıyor lar hemde video atıp ispatlayınca fanatik oluyonuz madem ben video atmadan doğrucu olamıyorum sizde jd nin cok yaktıgı video yu atın karından konusanın kim oldugu belli olsun...

Çağrı link=topic=47940.msg654966#msg654966 date=1354109782' Alıntı:
kırk sene daha yazsam nasıl olsa senin anlamaya niyetin yok ondan boşa çaba sarf etmeye gerek yok sen aynen devam böyle ;)
o zaman niye kafandan atıyon diyorsun kardes bak ispatladım yani senin ne kadar burda kimseye yalan borcun yoksa benimde o kadar yok.kimseye yalan soyleyecek değiliz neyse o...

eyup reis33 link=topic=47940.msg655041#msg655041 date=1354124336' Alıntı:
o zaman niye kafandan atıyon diyorsun kardes bak ispatladım yani senin ne kadar burda kimseye yalan borcun yoksa benimde o kadar yok.kimseye yalan soyleyecek değiliz neyse o...

ufukk link=topic=47940.msg653798#msg653798 date=1353871368' Alıntı:
70 litre yakıt ile 2000 balya çok iddialı olmuş. 25 kg lık saman balyasını , aşpayı takılmış bir şekilde şekilde , 70 litre yakıt ile bağla sana helalinden bir yemek ısmarlayacağım. :) 1000 balya vs desen tamam belkilde 2000 balya biraz uçuk olmuş arkadaşım yanlış anlama bunu tekrar gözden istersen :)