Telsiz kullanan var mı ?

Merhaba abilerim arkadaşlarım. Köyde kullanmak için lisans gerektirmeyen telsizlerden almayı düşünüyorum ama hangi marka ve model daha iyidir bilmediğimden, nasıl bir şey alacağıma bir türlü karar veremiyorum.
Önceden telsiz kullanmış veya halihazırda kullanan birileri varsa bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. :)

Ynt: Telsiz kullanan var mı ?

1166_1312982440.jpg

bunu kullanıyoruz aselsanın ürünü yaklaşık 3 km çekiyor batarya olmasa bile pille çalışabiliyor 8 kanallı

Öneri için teşekkür ederim. Aynı telsizi bir sitede gördüm de 12 km ' ye kadar çekim mesafesi vardır yazıyordu. Demek ki güvenmemek lazım bu tip sitelere onu anlamış oldum. :)

birde bunların eskisi sarı telsizler vardı aselsanın alt kanalları yoktu onlardan sonra bunu alınca alt kanal olayını bi kavrayamadım gitti mesela 3,12 de aynı 3,22 de ben bir fark göremedim :S şimdi baktım da daha iyileri de çıkmış yukardaki link bizimkinden çok iyi, 12 km ne derece doğrudur bilemiyorum bi yerden sonra izin almak gerekiyor ama titreşim filan yoktu bizimkinde :D

Ahmed bey ne ettin yahu 12 km :D hiç telefon almazdık o zaman ;D bunlar yalancı insanlar tarafından konulmuş ;D ama 3-5 arası var. Hacı dayı sen en iyisi al polis telsizi :D

qarizmatiqa link=topic=47966.msg463465#msg463465 date=1320169236' Alıntı:
birde bunların eskisi sarı telsizler vardı aselsanın alt kanalları yoktu onlardan sonra bunu alınca alt kanal olayını bi kavrayamadım gitti mesela 3,12 de aynı 3,22 de ben bir fark göremedim :S şimdi baktım da daha iyileri de çıkmış yukardaki link bizimkinden çok iyi, 12 km ne derece doğrudur bilemiyorum bi yerden sonra izin almak gerekiyor ama titreşim filan yoktu bizimkinde :D
12km düz acık alanda kısıtlı cekiyor konuşmaları anlayamassın 8-9 km cok rahat konuşursun dag tepe olursa bu oran 3-5km düşüyor

doganbey1 link=topic=47966.msg463467#msg463467 date=1320169279' Alıntı:
Ahmed bey ne ettin yahu 12 km :D hiç telefon almazdık o zaman ;D bunlar yalancı insanlar tarafından konulmuş ;D ama 3-5 arası var. Hacı dayı sen en iyisi al polis telsizi :D

:D Doğancan bey Hepsiburada.com ' da da 12 km yazıyor, ben onların yalancısıyım. :D Polis telsizi lisans gibi ıvır zıvırlar gerektirmese hemen alırdım ama maalesef masraflı iş. :D

bizim arkadaş kulanıyor sezonda bu aygıttan 250 tl ye almış geçen sene 3 4 km kadar çekiyor.fakat kaliteli bir makina almak istersen 500 tl demişti bana ..gayet kullanışlı ve masrafsız gelecek sene bende alacağım mutlaka

doganbey1 link=topic=47966.msg463474#msg463474 date=1320169526' Alıntı:
nasıl lisans yahu o olay nedir bir aydınlat hele beni ;D

Hacım Telekomünikasyon kurumu lisans sınavı yapıyormuş her yıl. Sen de telsiz lisansı almak için o sınava giriyormuşsun, kazanırsan da lisansı alıyormuşsun. :D

12 km die o telsizlerin kutusundada yazıyor belki gördüğün doğrudur çok çeşiti var ben aselsanda staj yaptım telsizlerin iyi olduğunu söylüyolardı aselsan dünya markası.