BENİM ŞUAN Kİ NOHUTLARIM 01 KASIM 2011

scaled.php
dsci0110r.th.jpg

scaled.php
dsci0106i.th.jpg

scaled.php

dsci0084s.th.jpg
dsci0100gh.th.jpg

ARKADAŞLAR evet yanlış görmediniz şuan ki yetişen nohutlarım.bunlar resimleri.işlenmiş durumda bazıları yetiyor deneme amaçlı.
bu soguk ve kuraga bu ayaza rağmen yetişt.
01 kasım 2011 bir kısmı çiçek bir kısmı işleniyor bir kısmı yetiyor.
bu ilc 195 nohutu.türkiye de bunu çogaltan ve dagıtan benim.

şuan iki parça ektim. bayramda 3 parçayıda ekecegim bu güzden ekim olacak.

Ynt: BENİM ŞUAN Kİ NOHUTLARIM 01 KASIM 2011

kar ve kışa kalmayacak bunlar deneme ayaz soguğuna test içingece gündüz sıcaklık frakının nohutdaki etkisi araştırıldı.
sonuç;-1 kışa ve soguğa karşı bitki kendini koruyabiliyor şekil degiştirip tarlaya ve soguk ilkime kendini ayralayabiliyor.dogal ortamda.hiçbir kimyasal ve gübre kullanılmamış tamamen dogal.
sonuç;-2 degişiklik olrak dik dallanan nohut yatay büyüme saglıyor ve kardeşleştikten sonra dik dal salmaya başlıyor.kalın dallı kalın ve tüylü yapraklı bir görünüm sağlıyor kendine
sonuç ;3 - taneler koza içerisinde 2 adet sık olan yerlerde
seyrek olan yerlerde tek ve çift kozalar içerisinde
genel sonuç: antraknoz mantar poyraz ve ayaz soguguna dayanımı %100
eger hasattan sonra sulu bir arazide arpaların biçildiğinde hemen ekim yapılırsa nohut rahar bir şekilde elle hasat olacak çekilde yetişiyor.ama yeşil çerezlik tüketime mükemel bir pazar olur.ama tat olarak mevsimindekinden farklı
ŞUAN GÜZDEN EKİYORUM KAR DA SOGUK DA DAYANIMI VERİMİ NASIL OLACAK ŞUBAT-MART-NİSAN AYLARINDA GELİŞİMİ GENEL BİLĞİYİ VERCEK.
YİNE BURADAN AÇIKLARIM.

arkadaşlar bu konuda en azından bölgemde ve beni tercih eden illlerde 1000m2 verimi 50-80 kğ dan 120-200 kğ çıkmıştır.tohum verdiğim dostlarla kalıcı dostluklar kuruyoruz bilgiyi yerinde tohumu bende alıyorlar alan mutlu satan mutlu oluyor.bu nohutu türkiyeye tanıttım.dagıttım.bu konuda uzmanım.bu çeşidin dışında 2 çeşit daha var ilk aşama geçildi.buyıl yani seneye harmanda onlarda başarılı şekilde tohumluğa satışa çıkacak.ilk etapda ilk arayanlar alacak arazim kısıtlı.yurt dışından bile analiz için nohutlar geliyor meksika rusya hindistan .tohum için, ilk için vizana giderim bende de böyle hastalık var.

köylü link=topic=47968.msg463745#msg463745 date=1320223393' Alıntı:
arkadaşlar bu konuda en azından bölgemde ve beni tercih eden illlerde 1000m2 verimi 50-80 kğ dan 120-200 kğ çıkmıştır.tohum verdiğim dostlarla kalıcı dostluklar kuruyoruz bilgiyi yerinde tohumu bende alıyorlar alan mutlu satan mutlu oluyor.bu nohutu türkiyeye tanıttım.dagıttım.bu konuda uzmanım.bu çeşidin dışında 2 çeşit daha var ilk aşama geçildi.buyıl yani seneye harmanda onlarda başarılı şekilde tohumluğa satışa çıkacak.ilk etapda ilk arayanlar alacak arazim kısıtlı.yurt dışından bile analiz için nohutlar geliyor meksika rusya hindistan .tohum için, ilk için vizana giderim bende de böyle hastalık var.
kutlarım.

teşekürler
kaliteli nohut üretip dünyda ilk sıraya yerleşelim.meksikadan geldi %80 hastalıklı kalte sıfır
hindistan öyle rusya kısmen iyi bunların incelemsini yaptım.biz daha ilerideyiz kalitede ancak hastı yaparken zarar çok kırıyorlar biçerdöverciler patoscular ah olmasa süper olcak.
birde inanmıyorlar bilgiye tecrübeye hala hastalıklı tohumla bir yere geleceğiz diye inat ediyorlar.