ovadakı yangından görüntüler

Ynt: ovadakı yangından görüntüler

KiLL3R link=topic=5428.msg56022#msg56022 date=1215621827' Alıntı:
Nede olsa sürmüycek misin sen orayı?Ne gerek var başkalarının malına zarar vererek işten kaçmaya?

Bu sözüm paylaşan arkadaşa değil.Bunu yapan kişiyedir.
daha hebuz hasd bıcımı yapılmadan yandı anız yakmadan dolayı cıkmamıstır yangın sıgaradann buyuk bı ıhtımal

yanigli link=topic=5428.msg56138#msg56138 date=1215636036' Alıntı:
agir abi elime dustun anız yakmak yangına sebebiyetten suctur 2.100 en az cezası war yada onun yerine hapis olması gerek 3.000 anlasalım :D:D:D
sıgaradan dolayı cıkan bır yangın anız yakma deıl uyrra*-*- uyrra*-*-

Bu bir anız yangını değilmiş ama hala anız yakılıyor her yerde devletin araştırma enstitüsü buğday anızı yakıyor... Anız yakan kişi çiftçiliğin ç sinden anlamıyor demektir...

pamukçu link=topic=5428.msg85897#msg85897 date=1224331211' Alıntı:
Bu bir anız yangını değilmiş ama hala anız yakılıyor her yerde devletin araştırma enstitüsü buğday anızı yakıyor... Anız yakan kişi çiftçiliğin ç sinden anlamıyor demektir...
KARDEŞİME TAM DESTEK VERİYORUM ANIZ YAKMAK ÇOK SAÇMA BİŞEY..Bİ YANDAN KURAKLIK OLUYO VERİM AZALIYO Bİ YANDANDA VERİMİ BİZ AZALTIYORUZ TARLA BİÇİLDİKTEN SONRA YAKILMASSA NADASTA TARLANIN ÜZERİNDEKİ ÇAR ÇÖP SAP GÜBRE OLUR TOPRAĞA AMA BAZI ÇİFTÇİLER YAKTIĞINDAN FAYDALANAMIYOLAR +BİDE KURAKLIK HER SENE VERİM DÜŞTÜKÇE DÜŞÜYO.SAYGILAR...

KoR@Y link=topic=5428.msg85930#msg85930 date=1224339658' Alıntı:
KARDEŞİME TAM DESTEK VERİYORUM ANIZ YAKMAK ÇOK SAÇMA BİŞEY..Bİ YANDAN KURAKLIK OLUYO VERİM AZALIYO Bİ YANDANDA VERİMİ BİZ AZALTIYORUZ TARLA BİÇİLDİKTEN SONRA YAKILMASSA NADASTA TARLANIN ÜZERİNDEKİ ÇAR ÇÖP SAP GÜBRE OLUR TOPRAĞA AMA BAZI ÇİFTÇİLER YAKTIĞINDAN FAYDALANAMIYOLAR +BİDE KURAKLIK HER SENE VERİM DÜŞTÜKÇE DÜŞÜYO.SAYGILAR...
koray kardeşime tamamen katılıyorum....

KoR@Y link=topic=5428.msg85930#msg85930 date=1224339658' Alıntı:
koray siz tek ürün ekiyosunuz...biz sulu tarım yapıyoruz 1.ürün buğday buğdayın yerne mısır ekyruz siz ekmysnz...pullukla sürysnz...sen bizim buraya gel o sapta bi çizel cek goble cek baqim nası bze hak wweryn...hele hele mısırda yakmazsan tarlayı pullukla gene süremezsn pulluğu tıkar cok sert sapı olduğu için....

KoCa YöRüK link=topic=5428.msg91928#msg91928 date=1225656351' Alıntı:
koray siz tek ürün ekiyosunuz...biz sulu tarım yapıyoruz 1.ürün buğday buğdayın yerne mısır ekyruz siz ekmysnz...pullukla sürysnz...sen bizim buraya gel o sapta bi çizel cek goble cek baqim nası bze hak wweryn...hele hele mısırda yakmazsan tarlayı pullukla gene süremezsn pulluğu tıkar cok sert sapı olduğu için....

Sapı biçerken kıyabilirsiniz, böyle bir imkan yoksa balyada bağlamıyorsanız çok çeşitli ekipmanlarla çok fazla yakıt harcamadan dağıtabilirsiniz... Yakmak çözüm değil... toprağın belli bir katmanındaki canlılık tamamen bitiyor yakılınca...

pamukçu link=topic=5428.msg91968#msg91968 date=1225661569' Alıntı:
Sapı biçerken kıyabilirsiniz, böyle bir imkan yoksa balyada bağlamıyorsanız çok çeşitli ekipmanlarla çok fazla yakıt harcamadan dağıtabilirsiniz... Yakmak çözüm değil... toprağın belli bir katmanındaki canlılık tamamen bitiyor yakılınca...
buğday sapını ya saman yada balya yaptryoruz ama geriya kalan sap işi zorlaştırıyor....mısırda sapı balya yada saman yaptrma gbi bi imkan yoq mecbur yakcan

arkadaşlar, anız yakma işi,ne ben, katılmıyorum.
her hangi bir sebeb,ten dolayı çıkan yangın,larda kül olan milli servet, bunun,la beraber böcü, börtü,
laf, sırası gelince karıncayı çiğnemem, diyen arkadaşlar, yok mısır sapı buğday sapı, derken kibriti çakıveriyor, sevabı günahı, bunu yapan hesabını verecek..............

mustafakatırcı link=topic=5428.msg135698#msg135698 date=1232025556' Alıntı:
arkadaşlar, anız yakma işi,ne ben, katılmıyorum.
her hangi bir sebeb,ten dolayı çıkan yangın,larda kül olan milli servet, bunun,la beraber böcü, börtü,
laf, sırası gelince karıncayı çiğnemem, diyen arkadaşlar, yok mısır sapı buğday sapı, derken kibriti çakıveriyor, sevabı günahı, bunu yapan hesabını verecek..............
Onun yanı sıra anız yakmak toprağın üzerindeki mineralleri,proteinleri vb. gibi şeyleri yok ediyor.Bunlar yok olunca toprağın verimi düşüyor.O yüzden anız yakmayın! :)