CLAAS ARES 557 ATX & KURT UY23x3000 VE FIAT 65-46 DT İLE ARPA EKİMİ 2011...!!!

01/11/2011

Arkadaşlar bu fotoğraf ve vidyolarda da Claas Ares 557 ATX ve Fiat 65-46 DT ile arpa ekimindeyiz. Dün arpa ekimini bitirdik. Ayrıca ufak bir parçada buğday ektik. Bugünde merdanelerini çektim. Sizlerle bu taze fotoğraf ve vidyoları şimdi paylaşıyorum....;)

alipasalierkan.......;)

Vidyolar HD...!!!

CLAAS ARES 557 ATX IS SEEDING THE BARLEY WITH KURT UY23x3000 2011 PART1 - ARPA EKİMİ...!!!
CLAAS ARES 557 ATX IS SEEDING THE BARLEY WITH KURT UY23x3000 2011 PART2 - ARPA EKİMİ...!!!

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

[move][size=24pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: CLAAS ARES 557 ATX & KURT UY23x3000 VE FIAT 65-46 DT İLE ARPA EKİMİ 2011...!!!

Abi sondan 7. ile 15 arasında ki Fotolar harika Bereketli olsun tohum ne ? birde o sıvı ilaçları nerde kullandınız niçin kullandınız ?

Ynt: CLAAS ARES 557 ATX & KURT UY23x3000 VE FIAT 65-46 DT İLE ARPA EKİMİ 2011...!!!

Erkan maşallah...bu arada geçen bir alışveriş merkezinde bir klas gördüm harika idi römorku kaldırıyorışıkları felan yanıyodu çok hoşuma gitti ancak malum borçluyuz yoksa bende class sah,b, olacaktım....

Erkan bereketli olsun, kaliteli paylaşımın için teşekkür eder, işlerinde kolaylıklar dilerim.
Bir de bu sizin kullandığınız mibzerler hakkında biraz bilgi verebilirsen çok sevinirim. Bir kullanıcı olarak artıları eksileri nelerdir. Detaylıca anlatabilir misin ? Mesela çamurda, otlu saplı kesekli tarlada, olumsuz şartlarda çalışması nasıldır ?
Neden siz bu tipi tercih ediyorsunuz ?
Bizim kullandığımız çekili mibzerlerden daha kaliteli geliyor bana bu tip mibzerler, o halde niye biz hala çekili mibzer kullanıyoruz anlamıyorum. :)

Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

Ally TOKMAKCI link=topic=48009.msg464089#msg464089 date=1320266849' Alıntı:
Abi sondan 7. ile 15 arasında ki Fotolar harika Bereketli olsun tohum ne ? birde o sıvı ilaçları nerde kullandınız niçin kullandınız ?

Tohumun markası Ketos. Geçen sene sıfır almıştık. Gayet memnunuz. Sıvı ilaçların biri mantar ilacı kökboğaza etkili diğeri ise böcek ilacı kurtlar için. Tohuma sardırıyoruz.

mustafagursacli link=topic=48009.msg464099#msg464099 date=1320267481' Alıntı:
Erkan maşallah...bu arada geçen bir alışveriş merkezinde bir klas gördüm harika idi römorku kaldırıyorışıkları felan yanıyodu çok hoşuma gitti ancak malum borçluyuz yoksa bende class sah,b, olacaktım....

Bende bir ara öyle bir model alacaktım. Başka yerde daha ucuza duydum diye dibimdekini almadım. Sonrada hiç bir yerde bulamadım. Ama özellikle bir CLAAS modeli almayı düşünüyorum. Bayramdan sonra Almanya ' ya fuara gidince oradan almayı düşünüyorum. CLAAS Xerion 5000 modelini alacağım. Zaten CLAAS Shop ' tan da 50 Euro hediye çekim var. JD Türkiye ' ninde fotoğraf yarışmasını kazandım. Onlarda JD 9530 modelini yollarsalar. İkisini yan yana koyarım artık...:D

Aykut Güler link=topic=48009.msg464103#msg464103 date=1320267667' Alıntı:
bereketli olsun Erkan abi... deniz ve istanbul manzaralı ekim mis gibi hava.. kolay gelsin.. Foto ve vidyo çok net eline sağlık iyi paylaşımlar tekrar kolay gelsin abi... anlş-*s

Tarlaların manzarası güzel. Seneye sahibi tarlaları ölçtürecek. Sanırım aşağı doğru biraz daha uzayacaklar. O zaman deniz daha güzel gözükecek...:D

Holland link=topic=48009.msg464106#msg464106 date=1320267970' Alıntı:
Erkan bereketli olsun, kaliteli paylaşımın için teşekkür eder, işlerinde kolaylıklar dilerim.
Bir de bu sizin kullandığınız mibzerler hakkında biraz bilgi verebilirsen çok sevinirim. Bir kullanıcı olarak artıları eksileri nelerdir. Detaylıca anlatabilir misin ? Mesela çamurda, otlu saplı kesekli tarlada, olumsuz şartlarda çalışması nasıldır ?
Neden siz bu tipi tercih ediyorsunuz ?
Bizim kullandığımız çekili mibzerlerden daha kaliteli geliyor bana bu tip mibzerler, o halde niye biz hala çekili mibzer kullanıyoruz anlamıyorum. :)

Bu mibzerleri biz her türlü şartta kullanıyoruz. Çok çamurda baltaları haliyle tıkanma yapabiliyor. Ama orta hâlli çamur tarlalarda problemsiz çalışıyor. Önden tekerlekli olmasıda çamurda filan çalışmasına artı kazandırıyor. Arkasındaki tırmık sistemi toprağı güzel tesviyeleyip bastırıyor. Onun dışında ufak daneli ürünleri ekebiliyor. Çarkları ayarlanabiliyor. Bu markanın şanzımanı artı olarak dökümden üretiliyor. Diğer markaların genelde plastik. Klavuzları pistonla kontrol edilebiliyor. Mekanik ve elektronik iz sistemlileride mevcut. Tarlaya traktör izleri kadar boşluk bırakıyor. Böylece hiç hatasız aynı genişlikte gübre ve ilaç atabiliyorsun. Bu tarz artıları var. Eksik olarak Avrupa modellere göre eksik biraz. Ama yinede Türkiye şartlarında güzel makinalar. Bende sizin oralarda neden çekili kullanıyorlar anlam veremiyorum. Bana çok geri teknoloji gibi gözüküyor. Bizde bir tane tarihi eser çekili mibzer var. Yola sığmaz. Hiç bir özelliğide yok. Sizinkiler gene ona göre baya teknolojik. Ama genede ben hiç Türkiye dışında o tarz mibzer kullanan ülke görmedim. Bizim buralarda da hiç yok. Anca fuarlara getirirseler görüyoruz. Bizim kullandıklarımız bana göre daha teknolojik ve rahat.

kardeş işine karışmak gibi olmasında neden bu tip mibzerlerle ekim yapıyosunuz traktörün büyük 24 lü mibzeri çok güzelde çeker konya bölgesinde daha hiç rastlamadım bu tip mibzerlere

ilotoro link=topic=48009.msg464113#msg464113 date=1320269389' Alıntı:
kardeş işine karışmak gibi olmasında neden bu tip mibzerlerle ekim yapıyosunuz traktörün büyük 24 lü mibzeri çok güzelde çeker konya bölgesinde daha hiç rastlamadım bu tip mibzerlere

Bizim bölgede bu tarz mibzerler kullanılıyor. Buda 23 ayaklı, 24 ayaklılarıda mevcut. Belki genişliği sizinkilere göre farklıdır. Ama genellikle bunlar kullanılır. En büyükte 3 metrelik tercih edilir. Biz 3.5 metre alacaktık. Fakat seri üretimi yoktu. İzli ekim içinde 3 metre daha uygun olduğu için genellikle 3 metrelik üretiyorlar. Daha büyük olarakta 4 metre falan olanlar zaten yolda gitmekte problem olur. En uygunu 3 metrelik olanları. Ekim sistemleride çekili mibzerlere göre daha teknolojik olmalı. O yüzden çok tercih ediliyor.

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar...;)

_ÖzGüR_ link=topic=48009.msg468020#msg468020 date=1321182639' Alıntı:
güzel paylaşım erkan bütün işler aresin üstünde dönüyor galiba yada sizin pek aceleniz yok ben olsan birini bi dk boş tutmam :D

Biraz öyle oluyor. Takımların hepsi nerdeyse Ares ' e göre. Öyle oluncada tüm işler ona kalıyor. Öbürkülerde boş durmuyorlar. Mesela biri römorkçu, biride merdaneci yada tırmıkçı oluyor. Ama yoğun işleri Ares yapıyor. Takımlara göre Ares ' e bir kardeş lâzım. Ama şartlar uymuyor. Çoğu işide Ares bitiriyor gerçi. Mesela geçen gün buğday tarlalarına 250 dekar disk tiller çekti. Hepsini bir günde çekti. Ertesi gün ekmeye başladık. 180 dekar ilk günü ektik. Geri kalanıda ikinci gün. Yani işler çabuk bitiyor. Ondan Ares genelde tek çalışıyor...:D

ares gene döktürmüş almanya fuarından gerçekten bi 5000 xerion yakışır size yani aresle medionla takım olurlar :) paylaşım içn teşekkürler