erkunt 80.4 kara duman atıo :S

bizim erkunt daha 115 saate olmasına ramen kapkara duman atmaya başladı çekiş bi düşüo bi çok iyi cekio arada kendi kendine gaz verio filtrelerden die tahhmin ediyorm değiştircm şimdi ama başka bşyden de olabilirmi ? bakımı geçti biraz yoğunluktan yaptıramdık bakımını

Ynt: erkunt 80.4 kara duman atıo :S

aksoylar link=topic=48090.msg465071#msg465071 date=1320518152' Alıntı:
evet filitreyi degiştir.bendede 80.4 var 390 saatte ben herşeyinden memnunum.
ben viteslerini hiç beyenmedım sen mennunsan bilemicem tüm erkuntcularda bnm gibi düşünür herelde vites hızlarını sıırasıyla koysalarmıs super olurmus
kolonları patladı garantiye girermi bilmem
tepe kolunu 2 kez değiştirdiler
yolda giderken hidrolik kollarını kaldıran kollardan cok ses gelio cok fazla bayılıo klima iyi soğutmuo servisten gelıp baktılar değisen hiç bişey olmdaı daha sayayım mı

fatih.337 link=topic=48090.msg465073#msg465073 date=1320518511' Alıntı:
ben viteslerini hiç beyenmedım sen mennunsan bilemicem tüm erkuntcularda bnm gibi düşünür herelde vites hızlarını sıırasıyla koysalarmıs super olurmus
yolda giderken hidrolik kollarını kaldıran kollardan cok ses gelio cok fazla bayılıo klima iyi soğutmuo servisten gelıp baktılar değisen hiç bişey olmdaı daha sayayım mı
zf şanzuman oldugu icin kademeli degil 12+12olsa dedigin gibi olur bayılması normaldir 40km ve agır motor kafana takma kullandıkca acılır kilimaya gelirsek kilima gazını ölctür eksikse ondan sogutmuyor diyorlar gerisini bilmem

115 saate filtreleri falan değişmediyse 50 100 saat arası mutlaka değişmesi lazım zaten motor yağı vs.
Motor daha 115 saatte yeni açılmamış vaziyette, 500 saatten önce çok birşey beklemeyin derim.Tüm bakımları yapıldıktan sonra, 500 saatten sonrada çekmiyor gibi şikayetleriniz olursa mutlaka bir sorun vardır zaten.

75BG traktörün dozer olmasını beklemeyin genellikle erkunt alanların beklentileri fazla oluyor bu yüzden memnuniyetiszlikler olabilir.. 75bg oldugunu ve bu güce göre çekişini yakıtını degerlendirin derim..

fatih.337 link=topic=48090.msg465073#msg465073 date=1320518511' Alıntı:

öncelikle o buçuk vitesden gelen ses benim tek şikayetim sesden kastım o cart curt sesi onuda yapmamak için vites degiştirirken çift debriyaj yaparsan ses gelmiyo.o vites sırası bence çok güzel yoldan çok tarlada işe yarıyacak bi sırada çünkü traktör takviye dişlisinde her zaman daha rahat gider.erkuntlardada 4 takvşye 1 düzden seri oldugu için tarlada güzel oluyor.o hidrolik kumandasından benimkinede ses geliyodu arasına ince çeyrek santim kadar bi köük çektim şimdi yok.kolon patladı derken ne kastetdin?

müdür filitre şişse öyle siyah duman atmaz , zaten mazot az gelır şişince neyle duman atsın . servise mutlaka başvur ciddi sorunlar acmadan. filitrelik iş olsa 2 veya 7 gun calısır daha ne kadar calıssın.

aksoylar link=topic=48090.msg465113#msg465113 date=1320524356' Alıntı:
öncelikle o buçuk vitesden gelen ses benim tek şikayetim sesden kastım o cart curt sesi onuda yapmamak için vites degiştirirken çift debriyaj yaparsan ses gelmiyo.o vites sırası bence çok güzel yoldan çok tarlada işe yarıyacak bi sırada çünkü traktör takviye dişlisinde her zaman daha rahat gider.erkuntlardada 4 takvşye 1 düzden seri oldugu için tarlada güzel oluyor.o hidrolik kumandasından benimkinede ses geliyodu arasına ince çeyrek santim kadar bi köük çektim şimdi yok.kolon patladı derken ne kastetdin?
takviyede daha kolay cekıo die bi durum yok 3h ile 3lü pulluğu zorlanarak cekio 4l veya 4h la hiç cekmıo ama duz 1l yani takviye değılonunla cekio düz 1 3l ile 3h arasında bir vites sıralama duzgun olsa istediğn gibi ceki durumuna göre vites değiştrebilcem bir takviye koluyla uğras bi diğer viteslerle uğrs olmuo takviye vitesinin yeri zaten hiç hosuma gitmedi berbat bir yerde

kolon patlamasından kastım birisinden hiç ses gelmıo artk diğeri ise ses açtığında çat çat ses yapıo dusuk vol. de dınlersen oyle sorun kalmıo ama biri tamamen sesi kesti

Öncelikle hayırlı bayramlar iyi geceler muhtemelen yakıtta broblem yaşıyorsundur buda yakıt filtrelerin şişmesine neden olur yakıt filtrelerinle
birlikte bakımınıda yaptır ümid ediyorum problemin çözümlenecek sende diğer kullanıcılar gibi traktörünü seveceksin.

emektraktor link=topic=48090.msg465271#msg465271 date=1320615554' Alıntı:
Öncelikle hayırlı bayramlar iyi geceler muhtemelen yakıtta broblem yaşıyorsundur buda yakıt filtrelerin şişmesine neden olur yakıt filtrelerinle
birlikte bakımınıda yaptır ümid ediyorum problemin çözümlenecek sende diğer kullanıcılar gibi traktörünü seveceksin.
sennde bayramın mubarek olsun inş. dediğin gibi bnde severim bundan sonra benm gözüm valtra a85 teydi babam gidip almıs bunu gelmıs onun viteslerde düğmelr falan super traktordu bana gore ama buda fena sayılmaz cok kılasık diyebilirim bu traktore diğer markalara gore cok eksiği war hemde bu fiyata ıh-*-s ben daha ısınamadım ama herkes cok memnun bundan once cift çeker fiat 70 56 vardı 94 model ondan tek farkı zf şanzımanı diye dusunuyorum extra hiçbisey yok

erkunt servisi erkuntların mazot filtrelerinin omurluk oldugunu soylemişti filtreden yana bi şikayetiniz olursa filtreyi sokun içersinde teller vardır hava basıncı ile temizleyin geri takın düzelir demişti yani tarlada falan mazot ilave ediyoruz toz falan kaçıyo veya balıklama yapıyo ondan olabilir dedigimi yap düzelir muhtamelen viteslerine gelince ileri geri kolu nu bende begenmiyorum cart curt ediyo fakat viteslerine alışınca her iş için idaal oldugunu gorebiliyosun. benim makinam kabinsiz oldugu için kabinliler nasıldır bilmem fakat soyle bakınca güzel duruyo ama eksilleri çok kabinlerde sanırım zaten konforlu kabin alacaksan suspansiyonlu kabin olacak oda kucuk makinalarda yok bildigim kadarıyla :)

hacı abem
filtre şiştiği zaman motor dumanlamaz....zaten mazot çok az gidio pompaya....gaz yemez stop edecek gibi olur..
pompa ve enjektör ayarından yapar...
turbo dan yapar...intercool varsa intercool hortumu delik olabilir ondan yapabilir...
son olarak da hava filtresi tıkalı olur ondan da dumanlama yapabilir.

dumanlama varsa ve çekiş de yoksa pompa enjektör ve turbo-intercool bunlar öncelikli sebeblerdir...

k_urt_03 link=topic=48090.msg465576#msg465576 date=1320764806' Alıntı:
hacı abem
filtre şiştiği zaman motor dumanlamaz....zaten mazot çok az gidio pompaya....gaz yemez stop edecek gibi olur..
pompa ve enjektör ayarından yapar...
turbo dan yapar...intercool varsa intercool hortumu delik olabilir ondan yapabilir...
son olarak da hava filtresi tıkalı olur ondan da dumanlama yapabilir.

dumanlama varsa ve çekiş de yoksa pompa enjektör ve turbo-intercool bunlar öncelikli sebeblerdir...
dumanlamaz olurmu bende hattat a70 var aynı motoru kullanıyor 2011 saatte motor tıkandı mazot fıcısının tabanından pislik almış arkadaşın anlattıgı gibi cekişi düşmüştü kara duman atıyordu ve kendi kendine kaz veriyordu aradık servisi filitredendir dediler gelip degiştirdiler 2tane mazot filitresinin icinden avuc avuc pislik cıktı şimdi sorunyok

sorun depodadaki pisliklermiş depioyu delerken bütün pislikleri içine atmışlar sonrada bütün borular tıkanmış daha önce 3lü 18 noyu 1 L ile bayıla bayıla cekerken artk gazı vereyim ya patiye başlıo yada kafayı kaldırıo çekişi cok değişti ilk günden beri tıkanıklık warmış borularda şimdi cok iyi :) yakıtıda baya düştü 16 dönüme çeyrek depo bile harcamadı :) alk-*s alk-*s alk-*s güçç*-* güçç*-*