John Deere 5503 kullanan arkadaşlar bilgi paylaşımı

Merhaba arkadaşlar John Deere 5503 için uygun ekipmanlar alacağım. Kullanıcısı olan arkadaşlardan kullandıkları ekipmanlar için görüşlerini bekliyorum.

Ynt: John Deere 5503 kullanan arkadaşlar bilgi paylaşımı

mcanbaz: Merhaba arkadaşlar John Deere 5503 için uygun ekipmanlar alacağım. Kullanıcısı olan arkadaşlardan kullandıkları ekipmanlar için görüşlerini bekliyorum.

mcanbaz: Uygun ekipmanlar derken çizel kaç bacaklı, diskaro disk sayısı , gübre serpme makinesi ve ilaç makinesi kaldırabildiği maximum limitler gibi...şimdiden herkese teşekkürler...

demir45: 75 hp sanırım.7 bacak çizel rahat çekmesi lazım.İlaç makinası 800 rahat kaldırır.
Diskaro derken bildiğimiz gibi ise 32 çeker.Ağır tip gobleler var onlarıdan ise 20 li çeker sanırım.

demir45: Bunları siz de etrafınızda 75 traktör kullanıcıları ne kullanıyor az çok bilebilirsiniz.Yerin durumuna göre kullanacak olduklarınız değişebilir.

mcanbaz: demir45 öncelikle cevabın ve ilgin için teşekkür ederim. forumlarda birçok görüşle karşılaştım doğrudur makine 80bg geçer teknik dökümanında net 75bg dir. fakat emsal traktörlere göre hidrolik debisi ve kaldırma gücü açısından epey yorum okudum. amacım sahibi olup sahada kullanan arkadaşlardan şunu duymak evet 32,36 veya 40 kullanıyorum ve sorun çıkarmıyor. yada 7 li çizel 9 lu çizel kullanıyorum yeterli derinlikte işliyor veya 600lt-800lt-1000 lt pulverizatör kullanıyorum şöyle oluyor cevaplarını arıyorum doğru ekipman seçebilmek adına. neticede başka marka model 75 bg makinelerden 3 tondan fazla kaldıranı da var hidrolik kollarına bu makine 2000 kg yazar teknik olarak . amaç gerçek kullanıcılarından deneyimlerini almak. Kullanıcı arkadaşların deneyimlerini bekliyorum...

demir45: Ben genel olarak 75 hp makinaya uygun ekipmanları yazdım.5503 kullanan ve ben şu ekipmanı kullanıyorum diyen bulmakta zorlanabilirsiniz.Çok fazla kullanıcı yok.
En önemli bölümlerden birisi hidrolik ve Jd ne düşünüpte böyle düşük kaldırma kapasitesi koyuyor anlamış değilim açıkçası.

Aradığınız cevaplara ulaşırsınız inşallah.

mcanbaz: verdiğin bilgiler için teşekkür ederim bu hidrolik konusunu bende anlayabilmiş değilim eskiden hidrolik gücünden dolayı kepçeli yaparlardı bu traktörleri... kullanıcı arkadaşlar eğer var sa yorumlarını bekliyorum...

Ynt: John Deere 5503 kullanan arkadaşlar bilgi paylaşımı

deneyimlerim başladı ikinci elini almayı düşünen diğer arkadaşlar için paylaşımlara ben başlayayım veya ekipman almayı düşünen arkadaşlar için.

Hidrolikli 36 lı diskharrow u hem rahatça kaldırıyor hem işlerken tam kaviste üzerinde 4 çuval ağırlıkla seri 1 viteste çekiyor.
7 li çizelde ağır toprakta bile şasesine kadar batıyor b1 ile gidiyor, yastıklamalarda tam (sıra başları) şaseye kadar batırmak için a3 vites ve 2 kat çekmek lazım , bu arada yastıklamalar beton gibiydi...

• Beğen
Tepkiler: umut71