2010 beReket 60 bi bakaRmısınız ?

• Konbuyu başlatan kurubeyin
  • Başlangıç tarihi
K

kurubeyin

önceLikLe seLamun aLekküm bayRamınız mübaRek oLsun . benim new hoLLand t480 tRaktöRüm vaR . işin doğRusu aLdığıma pişman oLdum ... bunu beReket 60 4x4 Le değiştiRicem. acaba iyimi yapıyorum kötümü ? bereket 60 kullanan aRkadaşLaR bi yoRum yapsa traktöR hakkında teknik biLgi olarak kıyasLama oLarak .

Ynt: 2010 beReket 60 bi bakaRmısınız ?

t480 i iLk aLdım öve öve bitiRemediLer :D sonra çifte koştum 4 Lü puLLuğu faLan güzeL çekti :D sonRa mibzeRi taktım aRkasına puwww :D hafif motoR ben biRaz yükseLtmek istiyorum beygiri . nh td65 le bereket 60 arasında kaldım ama bereket 60 daha cazip geldi bana

kardeş ben sana erkunt 70e tavsiye ederim 12+12 vites var çok şahane motor arkadaşlarımda var zf erkunt alırsan pek alışamazsın 70e tavsiyemdir zehir gibi motordur agır devirlidir 30 33 yapıyo şahane çekisi var bütün işlerde vitesleride çok rahat ok-*-s

cazgin0020 link=topic=48102.msg465291#msg465291 date=1320650187' Alıntı:
kardeş ben sana erkunt 70e tavsiye ederim 12+12 vites var çok şahane motor arkadaşlarımda var zf erkunt alırsan pek alışamazsın 70e tavsiyemdir zehir gibi motordur agır devirlidir 30 33 yapıyo şahane çekisi var bütün işlerde vitesleride çok rahat ok-*-s
Zf erkunt ne oluyo

enginrecep link=topic=48102.msg465328#msg465328 date=1320662775' Alıntı:
s.a. Saygi deger mumin Kardeslerim,
Mubarek Kurban Bayraminizi, cani gonulden kutlar, Rabbimden Saglik,
Huzur bir omur boyu Mutluluk diliyorum, Allah yolunda,
Hak yolunda yarismayi nasip etsin, Insallah....
cümle hümmeti Muhammede..Cenneti Cemalini Rabbimiz nasip eyler .

ANA-VATAN Int. e.V. davet,
ANA-VATAN’ in temel degismez ilkeleri:
s.a. Değerli canim Kardeslerim,
· Tapu karşılığı kefillik kabul ediyorum,
· Milli beraberliği kabul ediyorum,
· Noter huzurunda üyeliği onaylıyorum,
· Nakit gelirim ayda var (.................. ) var / yok (boş),
· Akademisyen, Yönetici, Memur, Serbest Ticaret, İşçi,
· Grup halinde 50-100 kisi ile üyelik, ortaklık kabul ediyorum,
· 1/3 Gelirin, Uyelik, Ortaklik payi olarak onayliyorum,
· 1/3 Gelirin, Kuruluşun giderleri icin onayliyorum,
· 1/3 Gelirin Sosyal hizmete ve Gelecege yatirimini onaylıyorum
· Kredileri, Sigortalamayi onayliyorum, (Restschuldversicherung)

ANA-VATAN’ in temel degismez ilkeleri:
· Tapu Garantisi, Noter de uyelere Hak saglamak,
· 30 yasini gecmeyen Mulkiyet Gelir kaynagi satin almak,
· Genclerimize is sahasi ve gelir saglamak,
· Okuyan kardeslerimize Burs vermek,
· Sosyal hizmette mahdur kardeslerimize huzur saglamak,
· Cocuk yuvalarini insa etmek, cocuklarimizi 4/4 lik yetistirmek,
· Temel sanat okullarini kurmak ve Sanat dalinda Usta yetistirmek,

Avrupada 50 ci seneyi, Basbakanimiz 01.11.2011 Almanyada kutladi,
50 Senedir insanimiz ne sartlarda Avrupada mucadele verdi siz biliyormusunuz?
35 Senedir ben okumamis kardeslerimin hallerini hergun goruyorum, biliyorum.

1) Almanyada 30 yasindan yaşlı olmayan „Toplu Konut“ alımı.
2) Toplu Konutlar 10 daireden az olmama sartiyla,
3) Bankanin arzu ettiği “Ana Nakit” yüzde 20-30% civarinda,
4) Bankaya ana nakiti -->> Kefillik üzerinden sunmak, (Kefillik ornek)
5) Omur boyu Tapu Garantili yan gelir Uyelere saglamak,
6) Satın alınacak Mülkiyet resimlerle açık onaya sunulacak ve oylamayla satın alınacak,
7) Almanya’da Mülkiyet sahibi olduğunuzdan serbest dolaşım hakkı
(vizesiz) elde edeceksiniz, geliriniz var diye.
8) Alman Mahkemelerinde Acizden satilan Mülkiyetler sizlere sunulacak
9) Alınan Mulkiyetin Kontrol merkezi olusturulacak, Uyelerimizden,
10) Almanyaya Kurucu ve Uyelerimizden Akademisyenler ise alinacak,
11) Yönetici kardeslerin tek söz hakkı doğru işlerin yapılmasında ve eşit paylaştırmaktır.
12) Yöneticiler gelirleri arzu ettikleri şekilde yatırım yapamaz.
13) 3 ayda bir Uyelere bilgilendirme, zorunlu sekilde sunulucaktir,
14) Garantie Tapu karşılığı kira gelirlerini kendimiz kontrol ediyoruz,
15) Noter tapuyu elinize verdigi anda Onayliyorsunuz, herseyi,
16) Örnek: Tekirdağ’dan 1-1000 kisi kardesimiz bir grup,
17) İstanbul’dan 1-1000 kardesimiz bir grup,
18) Almanca ve Türkçesi Noter belgeleri, Uyelere ve Kurucularaverilecektir.

Allahın rahmetini, Allahtan istemesini bileceksiniz, hergun Hz. Cebrail kapinizda bekledigi unutmayin,
belki bir vesileyle bazi kardeslerimizin hayatini huzura kavusturacaksiniz, sizin Cehennem kapilariniz
bu vesileyle kapanacak, Allah c.c. benim Sahidimdir, niyetim ve amacimi tek rabbim bilir.

Canim kardeslerim,
50 Yildir Avrupada bir kardesimiz, Allahin kulu size Evinin Tapusunu 1000 YTL le Noter huzurunda
verdimi ve Omur boyuda sizlere ayda en azindan 1000 YTL Noter huzurunda Garanti verdimi.
Masallara toksunuz biliyorum, JetPa, Kombasan kardeslerimizi Senetlerle Camilerimizde soydular,
Yanliz, bir Yonetici, cikip kardeslerimize aldihimiz Mülkiyetler listesi buyurun, sizlere Tapu Garantisi
veriyoruz dedilermi, 50-100 Milyar DM-Mark kardesler toplandi cuvallarla Turkiyeye gonderildi,

Allah rizasi icin bir kendinizi hesaba cekin. Hangi yonetici size, sirketler 1 Saat icinde iflaz eder diye bilgi verdi.
Veremezlerdi cunku amaclari gercek Milletimizi soymakti..Yardim etmek..degil..

Saygi deger kardesler biliyorum, bir Akilli cikti yine diyeceksiniz piyasaya ama bekleyin, Rabbim bana ne arzu
ettiysem ondan hep verdi, simdi siz bana ne sunabileceksiniz, sizler 50 sendir Vatan Calismiyormusunuz, peki
su mubarek Bayramda bir elinizi Kalbinize koyun, Allah c.c. yolunda arcadihinizi ve cebinize koyduhunuzu
Mizam Terazisine koyun bakalim Cenneti hak ettinizmi, Rabbimiz ne diyor, her kulum Cehennemi tadicaktir, bir
Allah dostlari harictir, peki siz hangi siniftasiniz bir bakin kendi Aynaniza...Affedin, Bayram sakasi kabul edin....

Sizleri, Allaha emanet ediyorum, bu vesileyle,
Mubarek Kurban Bayraminizi, cani gonulden kutlar, Rabbimden Saglik, Huzur bir omur boyu Mutluluk diliyorum, Allah yolunda, Hak yolunda yarismayi nasip etsin, Insallah..cümle hummeti Muhammede....

Dikkatinize Sunarim;
Kardesler, yolumu karamalayi aklinizdan gecirmeyin, gece gunduz Rabbime siginiyorum, ve herturlu Amacimi
engellemek isteyen Rabbimin kullarina hidayet vermesini degil Hayati, Huzuru, Perisan olmasi icin Beddua ediyorum, degerli kardeslerime basindan beyan edeyim, benim hakkimda hic bir hak size kotu dusunmeye izin vermiyorum hakkimi da helal etmiyorum, Rabbim bilemem o kardeslerimi ne yapar, sakin bos vermeyin, her istedihimi Rabbim veriyor ve 25 Senedir bugun bekliyorum, yolumdan yanliz Rabbim beni yaniltabilir...hic bir Allahin kulu amacimi, Niyetimi hic bir sekilde engelleyemez Rabbimin izniyle..

Saygilarimla
Recep Engin

ban yemek istemezsin sanırım

t480nden iyidir tabiki bereket 60 arada hp farkı var alırsan t480e göre daha rahat edersin sonuçta :) bereket 60la td65 arasında kaldıysan td65d yi almanı öneririm kabinsiz alcaksan td65s kabinli alcam diosan td65d zaten td65s serisinin orjnl kabini yok..
erkunt70 de alabilrsn ama alırsan 70e al ... zf fln salla e serisi daha iyi bana göre :)

bugun almaya gittim benim traktörüde götürdüm . adamlar bi şöyle bi böyle diyor .bereket alma nimet al diyorlar . beni 0 almam için zorluyorlar . sıfırı 65 bin tl 600 saat kullanılmısı 42 bin tl :S ikinci elini aldığımda benim traktör 18 sayılıyor . 0 ını aldığımda 23 . bende canım sıkıldı vazgeçtim erkunt tan . new holland td65d falan bakıyorum şimdi .

kurubeyin link=topic=48102.msg465707#msg465707 date=1320786483' Alıntı:
bugun almaya gittim benim traktörüde götürdüm . adamlar bi şöyle bi böyle diyor .bereket alma nimet al diyorlar . beni 0 almam için zorluyorlar . sıfırı 65 bin tl 600 saat kullanılmısı 42 bin tl :S ikinci elini aldığımda benim traktör 18 sayılıyor . 0 ını aldığımda 23 . bende canım sıkıldı vazgeçtim erkunt tan . new holland td65d falan bakıyorum şimdi .
bu galericiler ne çakal adam ya. td65 veya 6556s işine yarar arkadaşım kuvvetli makina ikiside...

evet ben t480 aldığımda bir hafta geç getirdiler onun için emanet td65 tek çeker verdiler . onunla 50 dekara yakın çift sürdüm 4 lü 8 numara pulluk sanki arkasında yok gibiydi . ama biraz yakıyordu . sende td65d turbo mu nimet 70 mi :S bi karar veremedim yahu . internetten bakıyorum ikinci el fiyatları nimet 70 2006 model 35 burada 45 :( çok çakal bu bayiler çok

kurubeyin link=topic=48102.msg465718#msg465718 date=1320787513' Alıntı:
evet ben t480 aldığımda bir hafta geç getirdiler onun için emanet td65 tek çeker verdiler . onunla 50 dekara yakın çift sürdüm 4 lü 8 numara pulluk sanki arkasında yok gibiydi . ama biraz yakıyordu . sende td65d turbo mu nimet 70 mi :S bi karar veremedim yahu . internetten bakıyorum ikinci el fiyatları nimet 70 2006 model 35 burada 45 :( çok çakal bu bayiler çok
td 65 s

az önce s inede baktım d sinede bktım . d sanki daha baskın geliyor özellik bakımından . mesela traktör ağırlığı d de 400 kg daha fazla

T480 ' u ben pek beğenmiyorum.Ama sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte. ikinci el traktörden daha ucuza (24.000 tl gibi) sıfır traktör alıyorsun.kalkıpta 50 000 tl lik bir traktörle kıyaslamak dürüsçe olmaz heralde.

erkuntun 60 lığı artık 50 hp.güç azalmış gövdesi aynı gövde.performans düşebilir.

TT55 fena motor değil yalnız.motorun açılıp yakıtın düşmesi 500 saati buldu.tt55 şu anda 37.000 tl.