1910-1960

Giovanni Carraro: önder

1910 yılında, o sıralar 20 yaşında olan Giovanni Carraro, çok işlevsel ilk zirai makineyi üretir. Kısa sürede demirci atölyesini, tohum ekme makineleri ve ardından geleneksel traktörler üreten endüstriyel bir kompleks haline dönüştürür. 1960 yılında, oğulları arasından en genci Antonio, Giovanni'nin Antonio Carraro firmasını kurar: tek dingilli ilk traktör 'Scarabeo' doğar.

1960-1990


Gelişme

Antonio Carraro, 20 ve 100 beygir gücünde dört tekerlekten çekişli orta kuvvette traktörler için ufak miktar bir üretim tercih eder. Kısa sürede modellerin sayısını ard arda artırarak sektör lideri haline gelir. Şirketin dayanak noktası, 1979 yılından beri daima yenilikçi ve orijinal ürünlerin gerçekleştirilmesinde yararlı projeler deposu olan R&D (Araştırma ve Geliştirme) departmanıdır.

1990-2000

Olgun bir şirket


Zaman içinde edinilen teknik çözümler ve tecrübe ile güçlenen Antonio Carraro, piyasa bilgilerini vasıflı tarımdan sivil sektöre aktarır. 'Groundcare' serisi doğar.Groundcare serisi yeşil alanların bakımı, yol durumu, şehir temizliği için bir profesyonel araçlar grubudur.

2000-BUGÜN

Antonio Carraro tarzı

Bir iç düzenleme aşamasından sonra Porche Consulting desteği ile global pazarda yeni meydan okumalara hedeflenmiş yeni bir şirket görüntüsü belirlenir. Tüm aktivitelere yayılmış, sürekli mükemmelleşme anlamına gelen 'kaizen' sistemi bu işlem için bir paroladır. Şirket tarafından kavranan her fırsat, her detay Son kullanıcının yararına geliştirilmektedir.


Sitesinden alıntı. http://www.antoniocarraro.com/tr/history/1910-__60~1

Ürün gammından fotoğraflar http://www.flickr.com/photos/28753568@N08/