pullukla çizinin yamulması

selam bende 97 54c var 4lü 10 inç pulluk kullanıom çekişte veya dalmada sorun yok seri 1 ile rahat çekio fakat ilk çiziyi ip gibi dündüz açıom 5-6 sıra sonra çizi yamulmaya başlıo gitgide yılan gibi oluo pulluk bağlantılarında boşluk yok sorunun çözümünü bilenler yazarsa sevinirim herkese teşekkürler

Ynt: pullukla çizinin yamulması

ön tekerleklerin ufak ta olsa sağa sola kayması pulluğun daha fazla sağ sol yapmasına neden oluyo :D demekki pulluk traktörü asılıyo :) ikinci turda o yamuk yere ön tekerler giddiğinde pulluk arkadan ondan daha büyük bi yamukluk oluşturuyo :D gitgide kanser gibi büyüyo ;D bunun çaresi traktörde ön ağırlık tam olmalı cızı içerisinde sağa sola oynamamalı bence :))

pullugun arkasında bulunan okçe bozuk okçe ya eyilmiştir yada ayarı bozuktur en sondaki pıcagın arkasında cızıya rürtüp gelen uzun demir onun ayarına bir bak ondan da egri gider

hls19 link=topic=48168.msg465878#msg465878 date=1320853274' Alıntı:
ön takım yeni yapıldı ayrıca aynı inç başka pulluklarda bi sorun olmuo sorun pullukta olabilr mii
sorun pulluktada olabilir dediğim gibi esneme yaparsa çizi kayabilir iyice kas kolları

öncelikle kolay gelsin sorunun bi çok nedeni olabilir zaten arkadaşlarda yazmışlar ya dreksiyonda boşluk vardır ,yan kollar gevsektir,traktörün ağıırlığı yetmiyodr ama tek çeker traktörlerde genelde oluyo mesela mf 265 le td 65 beraber giriyoz td65 düzeltiyo mf bozuyo onun sebebide sağa sola kaymasıydı o yüzden sürekli çift çekerle sürüyorum

hacımmet bu konunun uzmanı da; bu günlerde net erişimi olmadığından trakkulüpten uzak kaldı.. ' İp gibi nadas ..... ' başlıklı konu vardır NH bölümünde bakarsan uzman olduğunu anlarsın..:)

İlk önce yan kolları biraz sıkmanız lazım ama çokda sıkı olması iyi olmaz az bişi esnek kalması lazım sizin problem bence ön teker siz direksiyonu cevirmesenizde sağ sol yapıyo oda cızıyı bozuyo ön takımı elden geçirmeniz lazım pulluğu ayarlarkende eğer taşlı yerler sürüyorsanız soldaki yan kollunu biraz gevşetebilirsiniz taşlı yerlerde yan kol gevşek olduğu zaman pulluk taşa gelince kurtulabilir sıkı olursa kurtulmazı zor olur ve ya bıçağı kırarsınız yada pulluğu parçalarsınız taşsız olan yerlerdede yan kollarınızı önce iiyice sıkın daha sonra soldakini hafifçe gevşetin çok az esneme payı kalsın ;) ;)

Nail abinin bahsettiği fotoğraf

abcd0010.jpg

saolun arkadaşlar ilk çiziler benimde ip gibi dümdüz fakat 5 6 sıra sonra kaymaa başlıo giderek yamuluo aynı ölçüde başak pulluklarda kullandım onlarda tarladaki ilk çizi nsaıl dümdüzse son çizide aynı düzlüktte sorunun pullukta olduğu aşikar fakat sorunu bulamıom

bnce hersey direksiyonda bitiyor...... ilk cızıyı dümdüz cıktıktan sonra ön teker cızıda saga sola gidip durmamalı :)
özellikle tekceker motorlarda cızı cok egri oluyor...
hem cızının egri olması motorun yakıtınıda değiştirir zamanda kaybettirir die düşünüyorum...
bu yüzden tabiricaizse ip gibi olmalı cızı :)

bu sorunun bir çok nedeni olabilir arkadaşların çoğu yazmış zaten ama yan kolların gevşek diyorsun başka pullukta yapmıyor diyorsun öndede yeteri kadar ağırlık var diyorsun bana kalırsa senin sorunun en son arka bıçağındadır sorun, dikkatlice incele bu sorunu yapıyorsa yamukluk olabilir bilmeden bükmüş olabilirsin dışarı veya içeri yada pulluğu çok yatırıyorsun oda kayma yapıyor olabilir

harun oluk link=topic=48168.msg470195#msg470195 date=1321454951' Alıntı:
bu sorunun bir çok nedeni olabilir arkadaşların çoğu yazmış zaten ama yan kolların gevşek diyorsun başka pullukta yapmıyor diyorsun öndede yeteri kadar ağırlık var diyorsun bana kalırsa senin sorunun en son arka bıçağındadır sorun, dikkatlice incele bu sorunu yapıyorsa yamukluk olabilir bilmeden bükmüş olabilirsin dışarı veya içeri yada pulluğu çok yatırıyorsun oda kayma yapıyor olabilir

kolların çok gevşek olması pullugun ayarını bozar dostum