turbo intercooler euro 3 td75d mi td80d mi?

Ynt: turbo intercooler euro 3 td75d mi td80d mi?

arkadaşlar traktör alırken bence kaç silindir olduğunun hiçbir önemi yok teknik verilere bakmak lazım td 80 3 piston olmasına rağmen hem beygir gücü fazla hem torku yüksek hemde fiyatı td 75 den uygun ben bu kritere bakarım ben ocak ayında td 80 aldım su an 300 saatte çok memnunum ilk başta yakıt fazla gibi geldi ama şu an normale düştü ben olsam td 80 derdim

bizde td 80 aldik gayet memnunuz 5 li 11 li cekiyor banamisin demiyor ustelik daha yeni 200 saati doldurdu,hem yakit dedikleri gibi fazla degil.Bir traktorun beygiri cekisi cok etkiler arkadaslar...

qarizmatiqa link=topic=48172.msg484983#msg484983 date=1323374504' Alıntı:
şu sonuçda 4 piston lafına hasta oluyorum beygiri torku düşükse 4 piston nasıl daha iyi çekebilir biri bana teknik olarak açıklayabilir mi?

Görüşlerine saygı duyarım ama JX80 niniz var diye herkes 3 piston motor almak zorunda değil ve önermek zorunda da değil bu kadar insan 4 piston diyorsa vardır bir bildikleri.4 piston 3 ten daha verimli çalışır.Hem hacim büyük hemde 1 piston fazlası var çabuk boğulmaz tıkanmaz ağır işte az yakar.Neden balyada vs. hep 4 piston motor aranıyor demek ki rahat çalışıyor daha iyi iş çıkarıyor..