mf 3060 nasıl bir traktör.

Ynt: mf 3060 nasıl bir traktör.

zehriduman link=topic=48178.msg740755#msg740755 date=1368012839' Alıntı:
bende 260 gold var köydede 3060 minimax var hemen hemen ikiside aynı benim gold 2004 model birebir aynı sadece 3060 çok az daha güçlü ve motor sesi biraz daha düşük buçuklu olması ara işlerde çok işeyarıyor örneğin yolda gidiyoruz arkada 3 ton yük var motor boğuldu buçuğu kamlunbağaya atıyoz rahatlıyo artı çiftde de çok avantajlı 1biçuğa atıyosun çok seri bi şekilde çekiyo .birde yolda giderken yüklü bi şekilde çok traktör geçtim td 65 165 240 fln bu ara işlerde çok iyi bir traktör gold alıcaksan 2003 den yukarısını al derim pişman olmazsın
Yakıtları aynı mı peki 260 Gold ile 3060 ' ın.

aksoylar link=topic=48178.msg465921#msg465921 date=1320858637' Alıntı:
arkadaşlar bu traktör ara işleri için uygunmu gerçekten 68hp mi ve bunların levyesi debriyajsızmı + ve - yönlerini bilen arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

Merhaba. Bizde 3.060 phantom minimax var. çekişi çok iyidir ama arazilerimiz eğimli olduğu için 4 çekerini almadığımız için pişman olduk. Buçuklu şanzıman kullanıyorum. yol hızı iyi değil ve nakliye işinde tavsiye etmem. 1700 devirden sonra çok yakıyor. Yakıtı bence biraz fazla daha az olmasını yeğlerdim.. benim gördüğüm yüke bindiği zaman yani treyler römürk değilde 2 lastikli römorkla yükü çok iyi çekiyor. kaç yıldır kullnıyorum toplam 5 defa boğulup stop etti elimde..hiç mekanik sorunu olmadı. bizim hatmız dışında :) o da küçük bir sorun. kuyruk mili keçsi zedelndi. keçeyi değiştirdik.. ben phantomun çekiş güçünü arkasında 4 ton yük sürülmüş kayısı bahçesi içinde tepe çıkartırken test ettim.. çok beğendim boğulmadan aldı götürdü traktör..

Hakikaten atom karınca. Yaptığı iş bakımından (bence) yakıtı süperdir. 4x4 ' leri hem tutulur, hem de pahalıdır. Tekçekeri alınacak traktörlerdeğil. Kullanmış biri olarak tavsiye ederim. Yalnız şu shuttle ve mekanik levyeler konularında anlamak karmaşası var. Bu sırf bayilerin bilgisizliği yüzünden oldu.

Shuttle: (şatıl, çatıl, şatlı, şutlu gibi bir sürü telaffuzu var) Türkçe 'mekik' anlamına geliyo. Doğrusu shuttle yazılır 'şatl' okunur. Hidrolik bir mekanizmadır. DEBRİYAJSIZ ileri-geri

Mekanik Levye: Standart dişli transmisyonlarda bulunur. Mekanik mantıkla çalışır. DEBRİYAJLI ileri-geri.

3060 ' da mekanik levye mevcut.

Ara işlerde boyundan büyük iş yapacak 3 traktör tanırım abi birisi 3060 phantom diğeri 260 gold diğeride 255EP;
Ama çift çeker alcaksan 3060 phantom yada 260 gold birini al farketmez ikiside çok seri motor ama yolda hızlı gitsin istiyosan levyeli olanı al ama pullukta, yükte, bayırda buçuk dünyanın en büyük icadıdır benim gözümde :)