10 KASIM

Günümüzde güya demokrasi adı altında Atatürk hakkında atıp tutanlara inat UNUTMA , UNUTTURMA !!!

Mustafa Kemal ATATÜRK hakkında bazı yabancıların düşünceleri

Sert, dayanıklı ve mücadeleci. Bence harika bir subay. Kelimenin tam manasıyla mükemmel bir yönetici.'

General Liman Von Sanders

Asker, devlet adamı, çağımızın en büyük liderlerinden biri idi.
Kendisi, Türkiye'nin, dünyanın en ileri memleketleri arasında hak ettiği yeri almasını sağlamıştır. Keza O, Türklere, bir milletin büyüklüğünün temel taşını teşkil eden, kendine
güvenme ve dayanma duygusunu vermiştir.

General Mc ARTHUR

Atatürk bu yüzyılın büyük insanlarından birinin tarihi başarılarını, Türk halkına ilham veren liderliğini, modern dünyanın ileri görüşlü anlayışını ve bir askeri lider olarak kudret ve yüksek cesaretini hatırlatmaktadır.
Çöküntü halinde bulunan bir imparatorluktan özgür Türkiye' nin doğması, yeni Türkiye' nin özgürlük ve bağımsızlığını şerefli bir şekilde ilan etmesi ve o zamandan beri koruması, Atatürk' ün Türk halkının işidir. Şüphesiz ki, Türkiye' de giriştiği derin ve geniş inkilaplar kadar bir kitlenin kendisine olan güvenini daha başarı ile gösteren bir örnek yoktur.

John F. KENNEDY
A.B.D Başkanı

İnsanı teslim alıcı fevkalade önderlik kuvveti vardır. O,
tetiktir, hazır cevaptır, dikkati çekecek kadar zekidir.

Gladys Baker(Gazeteci)

O kişisel kazanç ve ün peşinde koşan basit bir diktatör değil,
gelecek kuşaklar için sağlam temeller atmaya uğraşan bir
kahramandı.

Prof. Walter L. WRIHT Jr.

Atatürk' ün yurt kurtarıcı olduğunu, milletlerin en vefalısı
olan Türkler asla unutmayacaklardır.

Noell Roger Gazetesi

7d397c02f47df678.jpg

052347ec741353bf.jpg

4133463d33714da1.jpg

cc3053b8aef45916.jpg

d490ad29b281b96d.jpg

d299534d0e002ba5.jpg

ee4ed8d47bcaef0a.jpg

mustafakemalataturk001q.jpg

Ynt: 10 KASIM

Mekanı cennet olsun Atamın.

Facebook ' ta falan kendini bilmez ileri zeka kişilerin bulunduğu gruplarda sanki bu ülkeyi kendileri kurtarmış gibi Atama hakaret dolu yalan dolan mesajlar var ve bunlara inanan ve bunlara katılanlar var birde birde Türk olacak bunlar.Allah bizi ülkemizi bu tür fitne fücur insanlardan korusun ve daim eylesin.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ' ü bir kez daha saygıyla anıyorum.
İnsanların hayatında unutamadıkları tarihler vardır. Benim hayatımta da 10 Kasım 1988 gününün ayrı bir yeri vardır..

bazen sohbet esnasaında falan atatürke atıp tutan olursa öyle fazla uğraşmıyorum adama sadece şunları söylüyorum atatürk olmasa idi bugun hepimiz sarışın olurduk diyorum adam aval aval bakıyor neden diye bende hepimizin anasını ingilizler .......ti ve sen tutmuşsun memmleketi kurtaran adama atıp tutuyorsun diyince adam tek kelime bile konuşamıyor susup kalıyor adama bak senin bıyığın siyah atatürk olmasaydı sarı olurdu diyorum susuyor tık yok ....allah ruhunu şad edsin çok değil bi beş yıl daha yaşasaydı türkiyeyi kimse tutamazdı demiryolları hala onun yaptırdığı (yokluk içinde) yollar bizim tohumlarımızı aldığımız tigemler onun eseri ......NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..