BUGDAY TOHUM KAPLAMASI CİNKO TOPRAK DÜZENLEYİCİ VE DEMİR

Ynt: BUGDAY TOHUM KAPLAMASI CİNKO TOPRAK DÜZENLEYİCİ VE DEMİR

Osman Musaogullari link=topic=48205.msg466247#msg466247 date=1320936539' Alıntı:
Sertifikali bugday tohumu kaplamasi ve ilaclamasi yapilmis olarak satilmiyormu?
abi normal bugday kaplaması benim yaptıgım gübre toprak düzenleyici kök ve bogaz hastalılarına karşı gübreleme çinko eksikligi gidermek direncli düzenli kardeşlenme aynı seviyde cıkış cimlenme

Seyit abi sen normal kendı tohumlarına , bu ılaçlamaların hepsını yapıyorsun yanı? Hani Sertifikalıların hepsinde bu saydıgın seylerın ılaclanması var mı :D

wan7ed link=topic=48205.msg466250#msg466250 date=1320937000' Alıntı:
Seyit abi sen normal kendı tohumlarına , bu ılaçlamaların hepsını yapıyorsun yanı? Hani Sertifikalıların hepsinde bu saydıgın seylerın ılaclanması var mı :D
sertifikalı tohumlarda cinko demir hümik ast kaplaması yoktur evet elimden geldi kadar kaplama ve sertifikalı ekerim genelede 2 yılda bi alırım tarlama göre sulama şartlarına göre tohum çeşidi secer ekerim her bugday her yerde olmaz

Abi, ben bu tum Sertifikalı Tohum üreten fırmaların bu, karışımı yaptığına inanmıyorm, yıldan yıla aynı markaların kalitesi düşüyor. Eski ilk yıllardaa süperdi, her yıl alıyoruz biz genel olarak bu karışımı uygulamak lazım diye düşünüyorum. Artık tecrübelerinden yararlanırız:p

Buğdayın kök yapısının sağlıklı ve iyi gelişmesi için kökboğaz hastalıklarına kullanılan ilaçlar da dahil edilmek üzere bu tür kaplamalar çok önemli aslında... :)

768 link=topic=48205.msg466274#msg466274 date=1320939303' Alıntı:
Buğdayın kök yapısının sağlıklı ve iyi gelişmesi için kökboğaz hastalıklarına kullanılan ilaçlar da dahil edilmek üzere bu tür kaplamalar çok önemli aslında... :)
yorum icin tşk abi

mete26 link=topic=48205.msg466278#msg466278 date=1320940091' Alıntı:
seyit kolay gelsin. aslında selektörlere sıvı ilaçlama ünitesi ekleseler bu iş daha basit olur.
sırt pompası biraz uğraştırıyor.
saol abi yorum icin tşk aslında tohum firmaları kendileri öneriyor bu tür kaplamaları neden siz yapmıyorsunuz dedimmi izin yok yapamayız birde belli bi zaman sonra tohumu bozulma riski var galiba ekime yakın olacak sırt pompası ugraştıyor şimdi omuzlarım agrıyor yorulmuşum aynı zmanda karıştıyordum kürekle

Kolay gelsin bizde geçen sene marmara tohum ekmiştik tarlalar hep çavdar oldu.Paylaşıma tşk.