havuç söküm makinesi

arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce havuç sökme makinesi aldık resimlerini eklemek bugüne nasipmiş iyi seyirler
fz5g.jpg

fz8n.jpg

fz9k.jpg

fzbm.jpg

fzc9.jpg

fzwz.jpg

fzcz.jpg

fzdk.jpg

fzdz.jpg

fzfd.jpg

fzg0.jpg

fzgr.jpg

fzh4.jpg

fzhr.jpg

fzj6.jpg

fzjq.jpg

fzk3.jpg

fzkq.jpg

fzl9.jpg

fzlx.jpg

fzmh.jpg

Ynt: havuç söküm makinesi

abi bu makina ne kadar güzel hoş bişey 50 işcinin yapacagını 2 kişi yapıyor birde videyo cekeydin daha net görürdü trakkülp burda biri yeni mf aldı onunla söktü cok güzel görüntü olmuştu video cekmeyi unuttum

yorumlar için teşekkürler arkadaşlar
Ramazan havuçları sürmedin mi sen? Yoksa yeni mahsul mü bunlar? Havuç hasadı yıl boyu devam mı ediyor?
havuçları sürmedim turp ları sürmüştüm yeni mahsül bunlar havuç hasadı kış ayı kuru don olmasa mart nisan ayına kadar devam eder
abi bu makina ne kadar güzel hoş bişey 50 işcinin yapacagını 2 kişi yapıyor birde videyo cekeydin daha net görürdü trakkülp burda biri yeni mf aldı onunla söktü cok güzel görüntü olmuştu video cekmeyi unuttum
aynen seyit 50 işçinin yapacağı işi 2 kişi yapıyor ama çok fazla çamur oldumu yine işçi söküyor
Makinanız hayırlı olsun kardeşim. Keşke imkanlarımız olsa da bütün ekipmanlarımızda teknolojiyi yakalayabilsek.
sağol makine alma niyetimiz yoktu bu yıl için 1 ay önce işçi sıkıntısı vardı elma armut patates domates havuç turp vs vs mahsüllerin hasadı bir araya gelince havuç sökecek kadın işçi sıkıntısı olduğu için mecburen aldık
Kolay gelsin,makine hayırlı olsun
sağol teşekkürler

hayırlı olsun abi güle güle kullanın teknolojik bir alet ama her istediğinde rahatça söküp takabiliyormusun bunu abi önde bir pistonu traktöre bağlamışlar paylaşım için teşekkürler bereketli olsun... :)

hayırlı olsun ramazan abi güle güle kullanın bereketli hasatlar
sağol
Haydi hayırlı olsun abi kuruda çok güzel iş yapıyor
sağol doğancan kuru veya normal çamurda iş yapması iyi önemli olan havucun yaprağının kuvvetli olması zayıf olunca yapraktan hasat olmuyor
hayırlı olsun abi
sağol
hayırlı olsun bereketli olsun ramazan abi bu cengaverin fiyatı ne kadar bir de tek sıra söküm yapıyor heralde iki sıralı vs. daha fazla olanı yokmu traktör e uygun
sağol ali bu makinenin fiyatı bu şekiilde 45 bin yeuro yapraktan söküme uygun şimdi aynı bu makineye topraktan sökme aparatı takılacak havucun yaprağı zayıflayonca topraktan söküm olacak 45 bin yeuro + 10 bin yeuro topraktan söküm aparatı toplam 55 bin yeuro bu makinenin çok değişik modelleri var ama en ufak bi özelliği 1000 yeurodan başlıyor
emmioğulları aldı bu makinenin depolu olan modelinden biraz daha büyük ve deposu var yanında 2. motorun gitmesine gerek yok ama depolu makine 100 bin yeuro
hayırlı olsun abi güle güle kullanın teknolojik bir alet ama her istediğinde rahatça söküp takabiliyormusun bunu abi önde bir pistonu traktöre bağlamışlar paylaşım için teşekkürler bereketli olsun...
sağol pulluk gibi tizel gibi rahat sökülüp takılamaz yandaki piston ara kol görevi yapıyor yani ara kol bağantısı yok

makine hayırlı olsun beypazarı tarafında da çok ekerler havuç, dönüme masrafı kazancı nasıl bilgi verebilirmisin sizde bol çeşit var sanırım havuç turp filan taktir ettim ve imrendim doğrusu bizde bi soğan ekelim dedik elimize yüzümüze bulaştırdık 400 ton soğan sökümden sonra tarlada dondu : ' ( söküm geç olmasaydı

teşekkürler.

makine hayırlı olsun beypazarı tarafında da çok ekerler havuç, dönüme masrafı kazancı nasıl bilgi verebilirmisin sizde bol çeşit var sanırım havuç turp filan taktir ettim ve imrendim doğrusu bizde bi soğan ekelim dedik elimize yüzümüze bulaştırdık 400 ton soğan sökümden sonra tarlada dondu söküm geç olmasaydıteşekkürler.
sağol teşekkürler soğanlar içinde gecmiş olsun nasip olmadımı ne yapsak olmuyor ama yaptığın işi sürekli yapmalısın mesela soğan dondu diye bidahaki seneye ekmesen o zamanda para yapar bilemessin bizimde gecen yıllarda havuçlarımız dondu ama sürekli ekiyoruz havucu
havuç işi hakkında havuç ayrı bi sektör çok masraflı ne soğana ne patatese benziyor dekardan 6 7 ton verim oluyor 300 lira 1 ton havuç tohumu gübresi ilacı icarı fabrikada paketlemesi poşeti bantı vs vs işçi ile söküm olduğunda pek bişey kalmıyor açıkcası

Allah izin verirse 115 dönüm soğanımız var seneye, havucun piyasasıda düşükmüş bukadar makineye emeğe masrafa en az 500 olmalı ki bişeyler kalsın şimdide kalırda kalan demire gider üreticinin garajı makine dolar cebi boş :D

SmhGwz link=topic=48211.msg466444#msg466444 date=1320950565' Alıntı:
hayırlı olsun ab bu pancar sökmeyle aynı gibi o sökemezmi havucu
amcam barış pancar hasat makinesi ile soğan sökmeyi planlıyor seneye deneyecez bakalım :D pancar 40 cm soğan 18 cm aralı nasıl olacaksa :S gönlü olsun 5 8 dönüm pancar mibzeri ile ekeriz olmadı elimizle sökeriz