Türk Traktör hala eski fiat anahtarı kullanıyor

6328538565_c0bb859fcc.jpg

çocuklar çalıştıramasın diyemidir o anahtr nedir anlamadım, herkesin anahtarı herkesin motorunu çalıştırıyor sanayide ustaya anahtar bırakmana gerek yok zaten bi fiat anahtarı var işini görüyor ne saçma bir iştir ya halbuki şöyle güzel anhtarlar kullansalar iyi olmaz mı

Ynt: Türk Traktör hala eski fiat anahtarı kullanıyor

la işte gerek yok anahtara fln torvanidala bile çevir çalıştır hem şimdi bazı arablarda elektronik anahtar war bi kayıb yada bozulsa bin lira sonra neden ne warsa eskilerde war denir :D al işte dert yok tasa yok rahatlık :D

vale link=topic=48222.msg466467#msg466467 date=1320952384' Alıntı:
anahtarın üzerinde düğme olmalı bastınmı çalışmalı motor
Anahtar dediğin öyle olmalı :D Erkuntlarında çok dandik 35 Tl bozulunca en azından ucuz habire habire değiştiririz Artık.

Valla o konuda daha cok geride maglesef. Bizim anahtarlikda 3 anahtar var. Kontakt, depo ve kabin kapilari.))) Ulan yap bi anahtar, basinca cik cik etsin kapilar acilsin, ayni anahtar depoyuda acsin kontagida. 20000 tl lik arabalarda varda 80000 lik moturda yok..

o deiğlde motor geldi yedekler hariç 3 anahtar 1 kumanda var hayırlı olsun deyip gittiler servis anlatır dediler. baktım kumanda radyonunmuş anahtarlardan en büyüğünü aldım elime motoru çalıştıracam aklımca cık o değil bi küüğünü aldım oda değil en küçük dandik bişey var o çıkmasın mı o duyguyu anlatamam size en büyük babayiğit anahtar deponun ortancada kabinin çıktı td95 td95 çift çeker çift çeker büyütüyoduk gözümüzde anahtarı gördüm traktörün bütün havası söndü

satocan58 link=topic=48222.msg466492#msg466492 date=1320953126' Alıntı:
Valla o konuda daha cok geride maglesef. Bizim anahtarlikda 3 anahtar var. Kontakt, depo ve kabin kapilari.))) Ulan yap bi anahtar, basinca cik cik etsin kapilar acilsin, ayni anahtar depoyuda acsin kontagida. 20000 tl lik arabalarda varda 80000 lik moturda yok..
yakındır tek anahtar yapması. tümosanın zaten kontak anahtarı farklıydı şimdide tek anahtara düşürmüş hepsini kapı kontak depo tek anahtarla açıyosun

TT 55 link=topic=48222.msg466473#msg466473 date=1320952596' Alıntı:
Sorma...TT55 te kontak anahtarı dandik.yakıt depo kapağının bir anahtarı var mersedes 300 sel anahtarı sanırsın.
Demekki depodaki motorin senin NH den kıymetli..:D
vale link=topic=48222.msg466513#msg466513 date=1320954065' Alıntı:
masseylerde çay kaşığıyla falan çalışıyor..hiç bulamdınmı yağ çubuğu
Onların anahtarı üzerinde gizli de ondan yağ çubuğu ile çalışıyor..:D

hepsininki birbirine oluyo tabii bi anlamıda yok küçük ağızlı bi tornavida yada yağ çubuğu. anahtarı tek olsun diyosanız tofaş kontak anahtarı taktırın bizim burda traktörü dışarda durmaya mahkum olanlardn taktıran varmış duydum...

Ahmet745 link=topic=48222.msg466836#msg466836 date=1321021409' Alıntı:
hepsininki birbirine oluyo tabii bi anlamıda yok küçük ağızlı bi tornavida yada yağ çubuğu. anahtarı tek olsun diyosanız tofaş kontak anahtarı taktırın bizim burda traktörü dışarda durmaya mahkum olanlardn taktıran varmış duydum...

Ahmet745 link=topic=48222.msg466836#msg466836 date=1321021409' Alıntı:
Eline bir metal alıp mars dinamosunun ordaki kabloları birbirine temas ettirerek traktör çalıştırmasını bilmeyen yoktur heralde ;D

resimdeki anahtar güzel hakkattende o olabilir :D

şu an kullandıgıda PAL kontak olarak geçer ünivrsaldir kaybettiginde kontak degiştirme derdi yok al bi pal anahtar kullanmaya devam et :D