100 bin ton patatesi don vurdu

Türkiye ' nin en fazla patates üretim yeri olan Niğde ' de don şoku yaşanıyor. Niğde ' de patatesler mevsim normallerinin altında seyreden sıcaklıklardan dolayı tarladan sökülmeden dondu.

Ynt: 100 bin ton patatesi don vurdu

valla cok gecmıs olsun cıftcı kardeşlerımıze

ben ankarada yasıyorum bayramda yozgattaydım yemın ederım yozgatta evın ustunde gunes enerjısı var sıcak su akması gereken musluklar donmus ne olacak bu soguklularla aramız bılmıyoruz..

evet gardaşim bende yozgatlıyım burda en az 100-120 dekar tarla burakıldı patates tarlası para etmiyor söktürmediler di onlarıda soguk aldı kesin dün almadıysa bugun kesin alır çünkü gece -5 derece olacakmış

Çitfçi napsın, hukumet gibi hava koşullarıda bu sene ,muhalefet etti Çok geşmiş olsun, Allah beterinden korusun hazırlıklı olmak lazim devir bunu gerektiriyor heran herşeye..

benim kendi sahsi olarak 100 ton patatesimi dondan etkilendi nevsehir nigde ve sivas bölgesi toplam 800000 tonu buluyormus kayıtlara göre ziraat odasındaki bilgiler zaten fiyatlar cok kötüydü bu sene birde don olayı cifci hali perisan bu bölgelerde ....

geçmiş olsun bin nevsehirden nevsehir çapında en az 50 bin ton patates donmuştur herkezin patatesi tarlada kaldı bu yıl işci sıkıntısı vardı burda millet işci bulup patatesleri depoya cekemedi tarlada kaldı onuda don vurdu