Toyota yine geri çağırıyor

Japon otomotiv üreticisi Toyota dünya çapında 550 bin aracı geri çağırıyor.

Toyota sözcüsü Dion Corbett, direksiyon kullanımını zorlaştıran sorunlar nedeniyle Kuzey Amerika’da 447 bin, Japonya’da 38 bin, Avustralya ve Yeni Zelanda’da 25 bin, Avrupa’da 14 bin, Ortadoğu’da 10 bin ve Japonya dışında Asya’da 14 bin aracı geri çağırdıklarını açıkladı.
Corbett, araçların geri çağrılmasına sebep olan sorunların şimdiye kadar herhangi bir kazaya yol açtığına dair bilgi bulunmadığını ifade etti.

Toyota’nın ABD’de, 2004 ve 2005 yıllarına ait Camry, Highlander, Sienna ve Solara ile 2004 yılı Avalon ve 2006 yılı Highlander HV modeli 283 bin 200 aracın yanı sıra 2004 ve 2005 yıllarına ait Lexus ES330 ve RX330 ile 2006 yılı RX400 modeli 137 bin aracı geri çağırdığı belirtildi.

Şirketin araç geri çağırmasıyla ilgili bilgilendirme sürecinin ülkeden ülkeye farklılık göstereceği kaydedildi.

Alıntıdır.

Ynt: Toyota yine geri çağırıyor

gözün yokmu almayaydın dese dahamı iyi toyotayı toyota yapanda bu ya üstte yazdığı avalon camry dediği arabalar 50 tane mercedesi cebinden çıkarır......avensis 3 sene kapımda durdu 3 kere yağı değişti haricinde sanayiye gitmedi fakir arabasıdır toyota

Toyota son birkaç senedir hata çıkarmaya başladı nedense arabalarında, enişte auris aldı 2 sene önce gaz pedalı için çağırıp değiştirdiler, yolda giderken bir anda motor stop etti kilitledi kaldı araba motor yazılımını değiştirdiler, direksiyon simidi köpük gibi elinde kaldı yırtıldı o değişti. Şaşırdım bende.

Halbuki bende 98 model toyota hilux pikap var, daha fren balatalarını geçen sene değiştirdim, mazot pompasını ayarlattım 13 sene sonra, başkada hiçbirşey olmadı çok şükür.

Son 2-3 senedir Toyota ' ya ne oluyorsa artık...

mustafagursacli link=topic=48245.msg466921#msg466921 date=1321025054' Alıntı:
gözün yokmu almayaydın dese dahamı iyi toyotayı toyota yapanda bu ya üstte yazdığı avalon camry dediği arabalar 50 tane mercedesi cebinden çıkarır......avensis 3 sene kapımda durdu 3 kere yağı değişti haricinde sanayiye gitmedi fakir arabasıdır toyota
Mustafa megane benzinli var bende satıp dizel toyota corolla alacağım kısmetse fakir arabası dedin ya beni tarif ettin. Arabaya binmeye korkar oldum nerden de benzinli otomatik aldım ah kafa duva*-*0

malkaralı_yusuf link=topic=48245.msg466965#msg466965 date=1321027529' Alıntı:
Mustafa megane benzinli var bende satıp dizel toyota corolla alacağım kısmetse fakir arabası dedin ya beni tarif ettin. Arabaya binmeye korkar oldum nerden de benzinli otomatik aldım ah kafa duva*-*0
abi garibansan Japon malı alırsın sana söyleyim dizel corlla ya yakıt nedir sorusunu sorduğun zaman afallıyo ve o soruyu boş bırakıyor ........İstanbul fuarında olacağım sizde olacakmısınız

Çok iyi ,hiç bizim yerlilerden çağıran varmı?
Fiorino var bende ,ne arayan var ne soran
garanti süresi içinde 1000 lira masraf ettim.Ne hikmetse hep garantiye girmeyen yerler arıza yaptı,memnun değilim :(

malkaralı_yusuf link=topic=48245.msg466965#msg466965 date=1321027529' Alıntı:
renaultu usta kesinliklşe yabana atma hiç boş araba değiller bana göre sınıfında otomatiklerin yakıtı biraz daha fazla olabilir babamda var benim megane 2 düz vites benzinli yakıtı çok iyi diyor fazla basmıyor ama o kullanımdan kullanıma fark var bendede mesela 2009 benzinli honda civic vardı bayramdan önce sattım ben yakıtından çok memnundum civicin... Hepte devirli kullanıyorum ben şimdi alan çocuk arıyor ağlaşıyor abi çok yakıyor napcaz tüp takıcam çok yakıyor bu kullanılmaz diyor

erkunt 2006 danönceki modellerde vites kolu kırılması yan kolların kırılnması sorunlar çok yaşan dı çağırıp hepsini sağlamıyla değiştirse idi kötü mü ederdi japonlar kılı kırk yarıyor başka modellerde belki onlarınkin den fazla sorun var ama nedense çağıran yok 3085-... 3095 ...3105 uzeller 2, vites dişlisini kırıyor değiştiriyorsun gene kırıyor adam olsalardı da tüm modelleri çağırıp ithal dişlilerle değiştirselerdi bizim millet bu tür şeyleri görmezden geliyor helal olsun japonlara malı satıp parasını aldıktan sonra bile malının arkasında duruyor bizim burada baya toyoto korolla var 14... 15 senedir sanayiiye gitmemiş modelleri var bırak başka yerlerini şarz ve marş dinamolarında bile arza yok ne diyelim helal olsun burdan hatta ta koç a uzele sesleniyorum ....biraz japonları örnek alın bize kalitesiz ürünleri kaka lamayın kalitesiz ürün satıyorsanız gerçek fiyatına satın bu millet artık akıllandı bak elin oğlu bir site açıyor millet eteğin de ne taş var burada döküyorrr..... noo-*-s noo-*-s noo-*-s

umut71 link=topic=48245.msg467046#msg467046 date=1321035292' Alıntı:
erkunt 2006 danönceki modellerde vites kolu kırılması yan kolların kırılnması sorunlar çok yaşan dı çağırıp hepsini sağlamıyla değiştirse idi kötü mü ederdi japonlar kılı kırk yarıyor başka modellerde belki onlarınkin den fazla sorun var ama nedense çağıran yok 3085-... 3095 ...3105 uzeller 2, vites dişlisini kırıyor değiştiriyorsun gene kırıyor adam olsalardı da tüm modelleri çağırıp ithal dişlilerle değiştirselerdi bizim millet bu tür şeyleri görmezden geliyor helal olsun japonlara malı satıp parasını aldıktan sonra bile malının arkasında duruyor bizim burada baya toyoto korolla var 14... 15 senedir sanayiiye gitmemiş modelleri var bırak başka yerlerini şarz ve marş dinamolarında bile arza yok ne diyelim helal olsun burdan hatta ta koç a uzele sesleniyorum ....biraz japonları örnek alın bize kalitesiz ürünleri kaka lamayın kalitesiz ürün satıyorsanız gerçek fiyatına satın bu millet artık akıllandı bak elin oğlu bir site açıyor millet eteğin de ne taş var burada döküyorrr..... noo-*-s noo-*-s noo-*-s
kısaca çok gzel özetlemişsiniz...

mustafagursacli link=topic=48245.msg466981#msg466981 date=1321028986' Alıntı:
abi garibansan Japon malı alırsın sana söyleyim dizel corlla ya yakıt nedir sorusunu sorduğun zaman afallıyo ve o soruyu boş bırakıyor ........İstanbul fuarında olacağım sizde olacakmısınız
Toyota corolla süper araba ama dizel toyota az yakabilir ama o motor o araca göre küçük bence.rampada zorladığın zaman yakıt yine çoğalacak.motor küçük olduğu için kalkışlarda da harcar ama düze çıktığı zaman hiç yakmaz yine de dizel toyota bu yüzden bana çekici gelmiyor ama benzinli gaza dokunduğun anda kendini hissettiriyor.

DONAT_01 link=topic=48245.msg467067#msg467067 date=1321035826' Alıntı:
Toyota corolla süper araba ama dizel toyota az yakabilir ama o motor o araca göre küçük bence.rampada zorladığın zaman yakıt yine çoğalacak.motor küçük olduğu için kalkışlarda da harcar ama düze çıktığı zaman hiç yakmaz yine de dizel toyota bu yüzden bana çekici gelmiyor ama benzinli gaza dokunduğun anda kendini hissettiriyor.
performans karın doyurmuyor kardeş bende 2.0 avensis vardı o kadar menundumki tabi yakıtıda iyi ancak benzin pahalı d4d corolla d si kırmızının performansında sıkıntı olmaz dahada iyisi dizel avensis

mustafagursacli link=topic=48245.msg467071#msg467071 date=1321035924' Alıntı:
performans karın doyurmuyor kardeş bende 2.0 avensis vardı o kadar menundumki tabi yakıtıda iyi ancak benzin pahalı d4d corolla d si kırmızının performansında sıkıntı olmaz dahada iyisi dizel avensis
haklısın devir tasarruf devri işte o yüzden demiştim zorlanınca yakar diye ama sürekli kullanmadan da yorum yapmam da pek doğru değil aslında..Avensis on numara bişey ya gemi gibi yeni modellerin tipini pek beğenmiyolar ama bence çok güzel

aksazli link=topic=48245.msg467082#msg467082 date=1321036397' Alıntı:
vay anasını ne toyotaymış be ..bu arada erkuntuda boklamaktan geri kalmıyorsunuz aferin size nokta..........
??*-s boklanacak bir yeri olursa erkunt olsun uzel jd hiç acımam burada yazarım erkut traktörü çok pahalı satıyor mesala nerdeyse japon kubatoyla aynnı fiyat ....ama hersene bir önceki modelde yaşanan sorunları yeni modellerde düzeltiyorlarrr... bir ara vites kolları milletin elinde kalıyordu...... ;D ;D ;D